image صنعت چاپ سه بعدی image تولیدکننده الکترونیکی چاپ سه بعدی اسرائیلی-سنسور نظامی HENSOLDT

استیک گیاهی چاپ سه بعدی

استیک گیاهی چاپ سه بعدی

استیک گیاهی چاپ سه بعدی: شرکت نوآمات مهندسی زیستی مستقر در بارسلون از برنامه های “استیک” گیاهی چاپ سه بعدی خود برای ورود به بازار انبوه سال آینده خبر داده است.

این شرکت تازه تأسیس جدیدترین چاپگر سه بعدی خود را در کنگره جهانی موبایل بارسلونا به نمایش گذاشته است که به گفته این شرکت توانایی چاپ سه بعدی یک استیک گیاهی را دارد که از بافت و طعم گوشت گاو یا گوشت خوک تقلید می کند.

گزارش شده است که پس از چندین سال توسعه ، اکنون این شرکت در حال برنامه ریزی برای فروش محصولات گوشت خود به طور مستقیم به مصرف کنندگان و رستوران هایی است که علاقه مند به تولید گوشت گیاهی در سال 2022 هستند.

استیک گیاهی چاپ سه بعدی
استیک گیاهی چاپ سه بعدی

توسعه استیک های گیاهی با چاپ سه بعدی

Novameat در سال 2018 تاسیس شد ، ایده بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Giuseppe Scionti است که بیش از یک دهه به عنوان محقق و استادیار در زمینه مهندسی بافت کار می کند.

چشم انداز Scionti تهیه جایگزینی برای سایر محصولات غذایی فاقد گوشت بود که به طور مداوم از بافت و طعم گوشت تقلید می کند ، در حالی که تأثیر منفی دامداری بر محیط زیست را کاهش می دهد.

در سال 2014 ، او حق ثبت اختراع زیست مواد “هوشمند” حاوی نانوذرات مغناطیسی را که شامل ترکیب مهندسی بافت و چاپ بیولوژیک با استراتژی های مدرن گاسترونیکی است ، ایجاد کرد “ایجاد یک سیستم پیشرفته با قابلیت تولید مواد غذایی با پروتئین بالا و ظاهری فیبری ، درست مثل گوشت. ”

پس از سالها توسعه مواد ، Scionti خمیری مایل به قرمز متشکل از موادی مانند برنج ، نخود فرنگی و پروتئین جلبک دریایی که حاوی اسیدهای آمینه با خواص تغذیه ای است ، ایجاد کرد که می تواند با استفاده از چاپگر سه بعدی سفارشی به شکل فیله درآید. سپس استیک “پخته” می شود تا بافت آن بیشتر شود.

قابلیت های مهندسی زیستی و فناوری چاپ سه بعدی این شرکت از آن زمان به میزان قابل توجهی بهبود یافته است ، به طوری که محصولات فعلی استارت آپ شامل محصولات گیاهی “استیک 2.0” و “گوشت خوک 2.0” آن با استفاده از تولید مواد افزودنی تولید می شود.

در نهایت ، Novameat با هدف ایجاد مجدد فیبرهای عضلانی گوشت حیوانات با استفاده از 100 درصد مواد اولیه گیاهی است. این شرکت در تلاش است تا سال آینده در تلاش برای ورود به بازار انبوه گوشت ، استیک های خود را به مصرف کنندگان و مشاغل مانند رستوران ها بفروشد.

مواد غذایی چاپ سه بعدی
مواد غذایی چاپ سه بعدی

پیشرفت در چاپ سه بعدی مواد غذایی

اگرچه این فناوری هنوز در مرحله توسعه است و در مورد مقیاس پذیری چاپ سه بعدی مواد غذایی شک و تردیدی وجود دارد ، در سال گذشته پیشرفت های زیادی در این بخش صورت گرفته است.

سال گذشته ، استارت آپ چاپ سه بعدی مواد غذایی Redefine Meat از اولین محصول استیک گیاهی چاپ وگان به نام Alt-Steak رونمایی کرد که قبل از اینکه امسال در برهه ای از بازار در دسترس باشد ، در بازار در رستوران های سطح بالا مورد آزمایش قرار می گیرد. در ماه فوریه ، این شرکت 29 میلیون دلار بودجه سری A برای حمایت از راه اندازی تجاری خود و گسترش سبد خرید گوشت خود جمع كرد و اعلام كرد كه قصد دارد تا سال 2030 به “بزرگترین شركت گوشت در جهان تبدیل شود.

در جای دیگر ، استارتاپ های سازنده فناوری غذایی اسرائیلی SavorEat و MeaTech اخیراً پیشرفت های خود را اعلام کرده اند. SavorEat در اولین پیشنهاد عمومی (IPO) خود در بورس اوراق بهادار تل آویو 13 میلیون دلار سرمایه جمع کرد در حالی که MeaTech برای اولین بار با موفقیت یک ساختار گوشت گاو کشت شده سانتی متر چاپ کرد.

ماه گذشته ، MeaTech درخواست ثبت اختراع موقت را به اداره ثبت اختراعات ایالات متحده (USPTO) برای یک روش چاپ جدید چاپ بیولوژیکی ارائه داد که امکان کنترل “استثنایی” چاپ چند لایه bioink را فراهم می کند و می تواند وضوح تصویرهای چاپی بسیار سودمند در محصولات تقلیدی از گوشت خود را فراهم کند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
استیک گیاهی چاپ سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ