image قطعات الکترونیکی پوشیدنی انعطاف پذیر با استفاده از تکنیک ترکیبی image دوچرخه ی برقی Volkswagen

طرح برگزیده ی مسابقات سه بعدی در صنعت طلا و جواهر

طرح برگزیده ی مسابقات سه بعدی در صنعت طلا و جواهر

طلا و جواهرات ایتالیایی Paola Valentiniبرنده جایزه Franceclat برای دستبند 3d چاپ شده از پودر طلا شد.

Paola Valentini, طراح جواهرات ایتالیایی مستقر در پاریس , جایزه طراحی برتر را برای رقابت جواهرات چاپ شده در 3d را دریافت کرده است که توسط comite francedat , یک کمیته فرانسوی برای متخصصان صنایع جواهر سازی , اهدا شده است .در این بخش خبری قصد داریم تا طرح برگزیده ی مسابقات سه بعدی در صنعت طلا و جواهر را برای شما همراهان همیشگی معرفی کنیم.

Paola Valentini تمایز خود را برای دستبند چاپ سه بعدی چاپ شده از گل رز طلا دریافت کرد .

کمیته Franceclat اهدا جوایز چاپ جواهرات طلا را آغاز کرد . دعوت از طراحان جواهرات و طراحان طلا و جواهر برای طراحی کردن و ایجاد یک طلا و جواهر ساخته شده با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی .

چالش های رقابت

چالش اصلی این مسابقه طراحی یک قطعه پیچیده از جواهرات بود که می توانست بدون هیچگونه مونتاژ ساخته شود.

به عبارت دیگر , ساخت یک قطعه طلا و جواهر مناسب , طراحی و ساخت آن از طریق استفاده از فرآیندهای تولید سنتی , مانند ریخته گری و قالب سازی از دست رفته, دشوار یا غیر ممکن است . پس از گذراندن بسیاری از پرونده های مسابقه , کمپانی جواهرات اخیرا Valentini,را به عنوان برنده جایزه طراحی و یوهان پیزیات برنده جایزه دانشجویان خود اعلام کرد.

تکنولوژی تولید افزودنی برای تولید جواهرات طلا توسط تیم franceclat توسعه یافت .
چاپگر 3d طلا در Besancon , یک شهر در شرق فرانسه واقع شده است , برای ایجاد تعدادی از موارد , از جمله حلقه ها , دستنبد و آویز استفاده شده است.
پاسکال هلی , مدیر فنی faranceclat توضیح داد : ما واقعا از ابتدا شروع کردیم ، ما چندین سال زمان گرفتیم تا پارامترهای مناسب و استاندارد های کیفیت مربوط به حرفه را پیدا کنیم.

لازم بود درجه حرارت لیزر, ترکیب پودر طلای پراکنده و هیگر متری قطعه را تعیین کنیم.
تکنیک چاپ سه بعدی اجازه می دهد تا قطعات پیچیده جواهرات ساخته شود و می تواند اشکالی مانند حلقه های متصل را در یک چاپ واحد ایجاد کند . دستبند طراحی شده توسط Valentini با استفاده از چاپ 3d حدودا از 3.5 کیلو گرم پودر طلایی و حدود ۱۲ ساعت برای ساخت آن زمان برد. براساس گزارش , قطعه خیره کننده بیش از دو هزار لایه طلا ساخته شده است که با ضخامت 15 میکرون چاپ می شود . برای ریختن پودر طلا به لایه ها , لیزر به دمای 1700 درجه سانتی گراد نیاز داشت .

قطعه نهایی که وزن آن 64 گرم است , یک دستبند زیبا از طلاست ، که گل رز است.
بافت لاغر از لینک های دستبند , یک احساس تقریبا موسیقیایی دارد , و می تواند با استفاده از یک مکانیزم مجتمع, به هم متصل شود .
در آینده , هلی امیدوار است که تکنولوژی جدید چاپ 3d را به شرکت های تولیدی معرفی کند تا آنها را در چاپگر 3d سرمایه گذاری کنند. این تکنولوژی در حال حاضر حدود 200.000 یورو هزینه دارد .

هلی گفت : در حرفه ( جواهر فروشی ) شک و تردید وجود دارد , اما این به اندازه کافی برای دیدن جواهرات که می تواند ساخته شود، توجیح کننده است. این تکنولوژی جایگزین تکنیک های سنتی نخواهد شد , اما افق های جدیدی را باز می کند .

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی