image کمک به معلولین با چاپگر سه بعدی image دبی، 3D printer، المان های شهری

پرینتر سه بعدی و جلوگیری از جعل پول

پرینتر سه بعدی و جلوگیری از جعل پول

ریز پردازنده های چاپ سه بعدی شده با فلورسنت می توانند برای امنیت پول و جلوگیری از جعل استفاده شوند.
محققان موسسسه فناوری Karlsruhe و شرکت zeiss از میکرو ساختارهای چاپی سه بعدی فلورسنت استفاده می کنند تا از چاپ پول تقلبی جلوگیری شود .

این نوع آوری می تواند از جعل یادداشت های بانکی , اسناد و محصولات مارک جلوگیری کند .هنگامی که شما درباره چاپ و امنیت سه بعدی می شنوید , این اخبار اغلب مربوط به سازندگان هوشمند هستند که راهی برای از بین بردن سیستم های امنیتی ایجاد می کنند.در ادامه قصد داریم تا شما را با پرینتر سه بعدی و جلوگیری از جعل پول آشنا کنیم کنیم پس با مطلب خبری ما همراه باشید.


برای مثال , فقط در این هفته ما شاهد یک شرکت امنیتی با استفاده از یک ماسک سه بعدی چاپ شده بودیم تا سیستم face id آیفون x را شکست دهد. با این حال, بعضی اوقات چاپ سه بعدی به سادگی برای حفاظت یا ارتقای سیستم های امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد و نو آوری جدیدی از موسسه فناوری کارلز روه و zeiss قصد دارد از یکی از مهم ترین ستون های جامعه حمایت کند: پول.

محققان معتقدند که تکنیک میکرو ساختار جدید سه بعدی خود می تواند یکی از بهترین روش ها در حصول اطمینان از واقعی بودن پول , اسناد و محصولات تجاری باشد . و همه چیز آن را تغییر می دهد از یک رویکرد 2d به سه بعدی .

پروفسور martin Wegener , کارشناس چاپ سه بعدی در موسسه فناوری نانو فناوری kit , توضیح داد : امروزه ویژگی های امنیتی نوری مانند هولوگرام , اغلب بر اساس ریز ساختارهای دو بعدی است. با استفاده از میکرو ساختارهای فلورسنت سه بعدی چاپ شده , حفاظت از جعل می تواند افزایش یابد . این میکرو ساختارهای فلورسنت سه بعدی چاپی تنها حدود 100 میکرو متر را اندازه می گیرندو عملا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند. اما با وجود اندازه آنها , ثابت کرده اند که بسیار موثر هستند. ریز پردازنده های سه بعدی چاپ شده به ساختار داربست – cross grid , با نقاط فلورسنت مختلف رنگی در سراسر محل قرار می گیرند . این یک سیستم نیست که شما به راحتی بر روی چاپگر fdm سه بعدی روی کامپیوتر خود پیاده کنید . در عوض , محققان از یک چاپگر لیزری از nanoscribe , یک چاپگر kit برای چاپ دو ساختار بزرگ با طول لبه فقط چند میلی متر یا سطوح میکرو ساختار که دارای چند سانتی متر مربع بودند, استفاده کردند.

مخفف تولید نقطه های فلورسنت کوچک در سراسر داربست , یک عکاسی با رزونانس مبتنی بر آکرلیک است که حاوی نقاط کوانتومی نیمه هادی cdsse است . محققان می توانند با استفاده از این مقاومت در فرایند چاپ سه بعدی ساختار فیلیگرینی را در یک پلیمر شفاف جا سازی کنند و از آسیب آن جلوگیری کنند . این امنیت کوچک چاپی سه بعدی به ویژگی ها میتواند به پنجره های شفاف یاد داشت های بانکی تعبیه شود و حتی می تواند در برچسب های امنیتی برای محافظت از چیزهایی مانند داروها , قطعات یدکی خودرو و باطری های موبایل استفاده شود . دستگاه های اسکن مخصوص برای خواندن ریز پردازنده های چاپ سه بعدی شده استفاده می شود.
Frederik mayer, kit گفت: ویژگی های امنیتی تولید شده در این روش نه تنها از ویژگی فردی است , بلکه در تولید بسیار پیچیده است .
مطالعه کامل محققان , ویژگی های امنیتی مبتنی بر فلورسانس سه بعدی و لیزر سه بعدی, می تواند در اینجا یافت شود . نویسندگان دیگر او عبارت بودند از : strfan richte, philipp hubnerو toufic jabbour

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی