image پل جمع شونده چاپ سه بعدی image Voxelabتولید کننده چاپگرهای سه بعدی

چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی

چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی

چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی: Huisman ، تولید کننده تجهیزات سنگین جهانی ، یک برنامه آزمایشی را به پایان رسانده است که شاهد چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی است ، و هر یک قادر به تحمل 350 تن است.

قلاب های سنگین Huisman که تحت نظارت شرکت صدور گواهینامه Lloyd’s Register آزمایش شده اند ، ابعادی در حدود 1.7 1.3 1.3 متر دارند و وزن آنها به 1700 کیلوگرم سنگین می رسد و باعث می شود 9 برابر بزرگتر از طرح های قبلی باشند. این شرکت با چاپ سه بعدی تجهیزات به جای ریخته گری یا جعل تجهیزات ، می گوید که علاوه بر کاهش زمان تولید اجزای سازنده ، توانسته است هزینه های مربوط به تولید خود را کاهش دهد.

هویسمن قلاب AM شد

مستقر در هلند ، Huisman تجهیزات صنعتی را برای مشتریان در صنایع مدنی ، تجدید پذیر ، اوقات فراغت و صنایع نفت و گاز تولید می کند. حداقل برای مدت پنج سال ، این شرکت در تلاش بوده است تا توانایی تولید سیم افزودنی سیم (WAAM) را برای ایجاد قلاب های جرثقیل خود و تولید طرح های پیشرفته که از نمونه های معمولی خود بهتر است ، آزمایش کند.

در ژانویه 2018 ، این شرکت اولین آزمایش موفقیت آمیز بار را بر روی یک قلاب جرثقیل استیل 1000 کیلوگرمی انجام داد ، که ثابت کرد می تواند محموله های حداکثر 80 تن را همزمان حمل کند. Huisman سپس با هدف ساخت افزودنی سنگین ترین قلاب جرثقیل فولادی جهان ، در كنار RAMLAB ، به یك كنسرسیوم پیوست كه متشكل از Autodesk ، DNV GL ، Bureau Veritas ، ABS و Voestalpine Böhler Welding است.

اندکی بعد ، هویزمن موفق شد قلاب 36000 کیلوگرمی بسیار بزرگتر را چاپ کند که توسط اداره حمل و نقل آمریکایی (ABS) تأیید شده و روی جرثقیل نیمه غوطه وری OOS Serososkerke نصب شده است. قلاب به عنوان اولین نوع خود برای یافتن استقرار استفاده نهایی ، در آن زمان قلاب به عنوان گامی مهم به جلو در پذیرش قطعات چاپ شده سه بعدی در صنایع دریایی و دریایی قلمداد می شد.

چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی
چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی

مقیاس گذاری چاپ سه بعدی دریایی

دقیقاً مانند اسلاف آنها ، جدیدترین قلاب های Huisman WAAM 3D چاپ شده از فولاد کششی درجه بالا بود ، اما این بار تا 9 برابر اندازه اصلی اندازه گیری شده است. در نتیجه ، هر قطعه از تجهیزات بارگیری ، شامل حدود 90 کیلومتر سیم جوشکاری ، ظرفیت بالابرنده قابل توجه 350 متریک تن را در آزمایش اولیه نشان داده است ، که در کنار Lloyd’s Register انجام شده است.

طبق گفته این شرکت ، استفاده از چاپ سه بعدی برای تولید قطعات با ابعاد بزرگ به آنها امکان تولید با کیفیت ثابت داخلی را می دهد ، چیزی که یک ایراد هزینه بر و ناخوشایند تجهیزات ریخته گری یا جعلی بوده است. دانیل بیلک ، هماهنگ کننده پروژه ، توضیح داد: “قیمت قلاب جعلی با اندازه به طور فزاینده ای افزایش می یابد ، به خصوص اگر اندازه آن غیر استاندارد باشد.”

وی ادامه داد: “اگر قلاب با ریخته گری تولید شود ، مشکل کیفیت داخلی ناسازگار می تواند منجر به زمان تحویل طولانی تر شود” “همه اینها به ایده ساخت قلاب ها با استفاده از روش به اصطلاح WAAM منجر شد. پس از پنج سال تحقیق ، توسعه و آزمایش محصولات چاپ سه بعدی ، ما تخصص لازم را برای استفاده از این روش ابتکاری در تولید قلاب جرثقیل با کیفیت بالا کسب کرده ایم.

Huisman همچنین می گوید که تغییر روی چاپ سه بعدی باعث کنترل بیشتر فرآیند تولید ، باز کردن قفل های قلاب غیرقابل دسترسی و همچنین مواد سفارشی با مقاومت ، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی با کیفیت لازم شده است تا آنها را برای تولید تجهیزات ایده آل کند. قادر به انجام کارهای سنگین برداشتن سنگین.

پس از موفقیت اولیه این برنامه ، این شرکت در حال حاضر قصد دارد ظرفیت خود را در تاسیسات خود در Sviadnov ، جمهوری چک ، که در حال حاضر دارای سه ربات جوشکاری است ، گسترش دهد. Huisman در مجتمع به روزرسانی شده خود قصد دارد تا در آینده قلاب های بزرگتری را نیز با WAAM چاپ کند ، در نتیجه تجهیزات هر کدام باید 5000 کیلوگرم باشد.

تطبیق پذیری صنعتی WAAM

با اتخاذ روشی مشابه روش جوشکاری معمولی ، می توان از فناوری WAAM برای ایجاد قطعات بسیار مقاوم که توانایی پاسخگویی به برنامه های هوا فضا و دریایی را دارند استفاده کرد. به عنوان مثال شرکت دفاعی فرانسوی Naval Group با همکاری دانشکده مهندسی Centrale Nantes در چاپ WAAM 3D اولین تیغه پروانه توخالی جهان همکاری کرده است.

به همین ترتیب ، گروه کشتی سازی Damen موفق به چاپ سه بعدی یک ملخ بزرگ طناب کشی معروف به ‘WAAMpeller’ شده است. این قطعه با همکاری RAMLAB ، Promarin ، Autodesk و Bureau Veritas ایجاد شده است ، قسمت نهایی آن 1.35 متر عرض ، 400 کیلوگرم وزن و دو برابر است. شکل هندسی منحنی و منحنی که شامل بخش های روی هم رفته روی حیله و تزویر است.

چاپ سه بعدی قلاب جرثقیل
چاپ سه بعدی قلاب جرثقیل

در جای دیگر ، دانشگاه کرانفیلد عامل اصلی کاربردهای صنعتی WAAM بوده است و در گذشته ، WAAM3D spin-out آن نیازهای مشتریان مختلف هوافضا را برطرف کرده است. در سال 2019 ، قطعات جنگنده جت چاپ شده سه بعدی برای Eurofighters BAE Systems و همچنین نمونه های اولیه دیگر در کنار Thales Alenia Space.

Summary
Review Date
Reviewed Item
چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ