image پرینتر FDM ده برابر سریعتر! image چاپگر سرامیکی بزرگ

آینده پرینترهای سه بعدی و ظرفیت های استفاده از آن

تکنولوژی در دنیای امروز چهره شهرها را به کلی تغییر داده است، زندگی انسان ها تحت تاثیر تغییرات بوجود آمده رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته است. زندگی انسان ها بسیار آسان تر شده و زمان برای انجام کارهای بیشتر در اختیار انسان قرار گرفته است.

یکی از محصولاتی که باعث شده تا مرزهای خیال امروزه جا به جا شود، فناوری پرینترهای سه بعدی است. شما بواسطه این دستگاه می توانید به سادگی پیچیده ترین طراح های را که طراحی کرده اید را تولید کنید و با صرف زمان و هزینه بسیار کمتر آن را در اختیار دیگران قرار دهید. استفاده از پرینتر سه بعدی در تولید محصولات ایجاد کننده انقلابی در زنجیره تامین قطعات کوتاه تر شده و زمان توسعه یک محصول بطور چشمگیری کاهش یابد.در گذشته تولید اولیه محصولات به صورت نمونه از نظر هزینه و زمان بسیار محسوس بوده است. در ادامه با وب سایت xprinter3d همراه باشید تا در این بخش خبری مطالب جدید را در مورد آینده پرینترهای سه بعدی و ظرفیت های استفاده از آن را برای شما بگوییم.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

از پرینترهای سه بعدی در بسیاری از صنایع استفاده می شود، ترکیب این فناوری در بستر این صنایع باعث ایجاد بازارهای جدیدی شده است که بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان است، برای مثال در آینده نه چندان دور بسیاری از اعضای مصنوعی بدن با این دستگاه ساخته خواهد شد و نسبت به وسایلی که با دستگاه های صنعتی ساخته می شده است راحت تر و به خواست استفاده کننده نزدیک تر است، امید آن می رود که حتی استفاده از این دستگاه فراتر رود و ما شاهد کاربردهایی از این دستگاه در عرصه پزشکی باشیم که کمتر کسی پیش بینی آن را می کرده است.

از طرف دیگر پرینرهای سه بعدی یکی از ابزارهای مهم و پرکاربرد در صنعت هوا و فضا است، با استفاده از این پرینترها می توان نمونه سازی را سریع تر انجام داد و در تولید و طراحی قطعات کمک بسیار شایانی می نماید.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

از قطعات موتور تا قطعات داخلی کابین را می توان نمونه سازی کرد، به طوری که پیچیده تری و حساس ترین قطعات را که در گذشته باید با هزینه بسیار بالا ساخته می شد با هزینه بسیار پایین تولید کرد. به کارگیری و ساخت قطعات بوسیله این دستگاه امکان کاهش 40 تا 60 درصدی مواد رابوجود آورده است.

از کاربردهای دیگری که می توان برای این دستگاه ذکر کرد و در آینده تحولات بسیار بزرگی را ایجاد خواد کرد صنعت مد و فشن است، محصولات جدید با طراحی بسیار پیچیده ای در این صنعت طراحی شده، درست است که این به نوعی تغییر اولیه خواهد بود که شاید از هر نظر با مقاومت بالا رو به رو شود ولی نوجویان این صنعت از این طرح ها بسیار استقبال کرده و می توان گفت شاهد رشد این بازار نیز خواهیم بود.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

اگر طراحی و ساخت طلا و جواهر را هم به نوعی زیر شاخته مد در نظر بگیریم، می توان گفت ساخت طلا از حالت سنتی و دستی به سمت ماشینی رفته است.طراحی اولیه به صورت دیجیتال انجام می گیرد و فرآیند ساخت بسیار ساده تر از گذشته شده است و محصولات ساخته شده با ضریب خطا بسیار کمتر ، با سطح صاف تر و دقیق تر را در اختیار ما قرار می دهد.

هنوز هم می توان گفت از تمام ظرفیت های این دستگاه استفاده نشده است و ما در آینه اخبار بیشتری را در این مورد و کاربردهای پرینترهای سه بعدی خواهیم شنید.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی