image بایو پرینت open sourse image پرینتر سه بعدی رنگی (چاپگری با 10 میلیون رنگ )

کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی

کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی و اولین همایش معرفی صنعت قالب ساز

همانطور که اطلاع دارید در طی سالیان اخیر پرینتر سه بعدی توانسته است جایگاه ارزشمندی را در تمامی صنایع پیدا کند ولی میتوان گف کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی از دیگر صنایع ملموس تر و کلیدی تر میباشد. پرینتر سه بعدی توانسته است در صنعت قالب سازی هزینه ها را تا 60 درصد کاهش دهد .یکی از قسمتهایی که پرینتر سه بعدی در این صنعت استفاده پرکاربردی دارد پرینت قطعه سه بعدی قیل از تولید قالب است که قیل از تولید قالب اصلی مشتری میتواند قطعه را به شکل قابل لمس دیده و از لحاظ کارایی و ابعاد کنترل کند و بعد اقدام به تولید قالب اصلی نماید ابن کار باعث میشود که هزینه اصلاح قالب به کلی حذف شود.

پرینتر سه بعدی میتواند در قطعاتی که تعداد محدود از آنها استفاده شود نیز کاربرد داشته باشد و قطعه به صورت مستقیم چاپ سه بعدی شود و در تعداد محدود استفاده شود.

این مواردی که به آنها اشاره شد تنها مواردی از کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی است و در این صنعت پرینتر سه بعدی یک نقش کلیدی و پرکاربرد را دارد.

کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی
کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی

چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه اولین همایش معرفی کاربرد پرینتر سه بعدی در ریخته گری و قالب سازی در دانشکده ی مهندسی مکانیک دانشگاه تهران برگزار شد. حضور شرکت های بزرگ قطعه سازی و قالب سازی اعم از GPIو DMG MORI در کنار شرکت های Xprinter3D و Zprinter3D که از فعالین حوزه ی پرینتر سه بعدی هستند نشان از ارتباط عمیق صنعت قالب سازی و صنعت ساخت افزایشی داشت.

اعزای جامعه ی قالب سازان و دانشجویان دانشگاه تهران از جمله بازدید کنندگان این همایش بودند. شرکت ایکس پرینتر سه بعدی در این همایش از جدیدترین محصول خود به نام Hermes مدل X1 رونمایی کرد. شرکت کنندگان استقبال مناسبی از فناوری ساخت افزایشی در صنعت قالب سازی کردند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
کاربرد پرینتر سه بعدی در قالب سازی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ