image چاپ سه بعدی سرامیک image همکاری Robo و Colorfabb

کارآفرینی نوجوانان با پرینترهای سه بعدی

کارآفرینی نوجوانان با پرینتر های سه بعدی

تعداد زیادی از نوجوانان نمی توانند بگویند که آنها در یک مدرسه لیگ آویو حضور دارند و شاید حتی کمتر بتوانند به نامشان اختراع کنند. این مورد برای مایا وارمای هفده ساله دانشجوی مهندسی و کاراموز در دانشگاه استنفورد نیست که یک قطعه ی چاپ شده ارزان قیمت سه بعدی را تولید کرده است که می تواند نفس بیمار را تجزیه و تحلیل کند و به تشخیص بیماریهای ریوی کمک کند. در ادامه مقاله خبری امروز با کارآفرینی نوجوانان با پرینترهای سه بعدی در خدمت شما خواهیم بود.

کارآفرینی نوجوانان با پرینتر های سه بعدی

مرگ و میرهای ناشی از بیماری های تنفسی

در سراسر جهان صدها میلون نفر از بیماری تنفسی مانند آسم بیماری های مزمن انسدادی ریوی برونشیت مزمن آمفیزم و بیماری های ریه رنج می برند. در واقع، بیماری های تنفسی و عفونت سومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان و بیماری های قلبی است.

متاسفانه، بسیاری از مرگ و میر ناشی از بیماری های تنفسی ناشی از عدم تشخیص و عدم درمان مناسب است. از آنجا که این فرایندها اغلب به تجهیزات و وسایل پزشکی گران قیمت نیاز دارند، تعداد زیادی از مرگ و میر مرتبط با بیماری تنفسی در کشورهای در حال توسعه وجود دارد که منابع پزشکی محدود هستند.

اسپیرومتر، تشخیص دهنده بیماری های ریه

یکی از ابزارهای کلیدی مورد استفاده برای تشخیص بیماری ریه یک اسپیرومتر نامیده می شود. تجهیزات گران قیمت اساسا یک دستگاه نظارت بر ریه است که میزان هوای بیمار را الهام بخش و منقضی می کند. داده هایی که توسط اسپیرومتر گرفته شده اند پزشکان را قادر می سازد تا دقیقا تشخیص دهند که آیا یک بیمار از هر یک از پنج مورد اصلی تنفسی ذکر شده در بالا رنج می برد.

در تلاش برای ایجاد فناوری حیاتی برای افراد بیشتر وارما قصد دارد جایگزینی برای اسپیرومتر که یک نوع پرینتر 3 بعدی است، درست کند که متواند ارزان یاشد. در نهایت متوجه شد که او میتواند دستگاه اندازه گیری ظرفیت ریه را فقط با چند قطعه ی ساده و با استفاده از چاپ سه بعدی بسازد.

به طور خلاصه، این دستگاه با داشتن قطعه نفس کشیدن بیمار در داخل دهان سه بعدی چاپ شده است که به نوبه ی خود به یک پی سی پی متصل است که اطلاعات نفس را پردازش می کند. این اطلاعات پس از آن به یک برنامه همراه در یک گوشی هوشمند یا دستگاه تلفون همراه اندروید هدایت میشود.برنامه نشان می دهد کاربر داده های نفس در یک نمودار جامع و حتی می تواند نتایج را تجزیه و تحلیل کند که کمکی برای تشخیص است. به نظر می رسد این دستگاه نوآورانه قادر به تشخیص علائم بیماری تنفسی و طبقه بندی آنها است. این امر کاربران را قادر می سازد تا تعیین کنند که آیا بیمار مبتلا به آسم، بیماری مزمن انسداد برونشیت مزمن، آمفیزم یا بیماری ریه مبتلاست یا نه.

هزینه تشخیص دقیق بیماری های ریه با اسپیرومتر چقدر است؟

وارمامی گوید که با استفاده از ترکیبی از قطعات چاپ شده ی سه بعدی لوازم الکترونیکی ارزان قیمت و قابل دسترس و نرم افزار منبع باز، توانایی تولید آن را تنها با سی و پنج دلار برای تجزیه و تحلیل نفس دارد.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی