image رشته های PLA و PETG در چاپ سه بعدی image چاپ سه بعدی SLA

سرعت چاپ سه بعدی

سرعت چاپ سه بعدی

سرعت چاپ سه بعدی: از چه تنظیمات سرعت چاپ سه بعدی برای چاپ یک مدل سه بعدی که برجسته باشد استفاده می کنید؟ اگر با استفاده از تنظیمات سرعت سریعتر یا کندتر پروژه خود را خراب کنید چه می کنید؟

اینها برخی از سوالات مردم هنگام تصمیم گیری در مورد سرعت چاپ است. فناوری چاپ سه بعدی از فرایندهای تولید مواد افزودنی استفاده می کند ، بنابراین لازم است به یاد داشته باشید مقدار مواد شما بر روی تخت چاپگر ذخیره می شود.

سرعت چاپ سه بعدی تعیین می کند که اکسترودر چاپگر شما چه رشته ای را روی تخت چاپگر سه بعدی واریز می کند. برای دستیابی به یک مدل سه بعدی نفیس ، باید سرعت چاپ را با توجه به دسته چاپگرهای سه بعدی که استفاده می کنید تنظیم کنید.

برای چاپگرهای سه بعدی آهسته ، از سرعت چاپ سه بعدی 40 میلی متر در ثانیه تا 80 میلی متر در ثانیه استفاده کنید. چاپگرهای با سرعت متوسط با سرعت چاپ 100 میلی متر در ثانیه بهترین عملکرد را دارند ، در حالی که کسانی که می خواهند سریعتر چاپ کنند از چاپگرهای سه بعدی با سرعت سریع از 150 میلی متر در ثانیه استفاده می کنند.

بهترین سرعت چاپ برای چاپگرهای رومیزی سه بعدی چیست؟

قبل از اینکه به بهترین سرعت چاپ برای استفاده در چاپگرهای دسک تاپ بپردازیم ، این به شما کمک می کند تا ابتدا درک کنید که سرعت چاپ بخشی از تنظیمات سرعت است. به همین دلیل ، باید نحوه تنظیم سرعت چاپگر سه بعدی را در نظر بگیرید.

سرعت چاپگر شما سرعت حرکت موتورهای اکسترودر شما را برای اکسترود کردن بیشتر یا کمتر مواد تنظیم می کند. اگر می خواهید زمان چاپ خود را کاهش دهید ، تنظیم سرعت چاپ به شما کمک می کند. همانطور که سرعت چاپ سریعتر زمان چاپ را به حداقل می رساند ، بر کیفیت چاپهای سه بعدی شما تأثیر می گذارد.

برای جلوگیری از آسیب رساندن به مدلهای غیر معمول در ساخت ، تولیدکنندگان چاپگر سه بعدی مقررات سرعت را ایجاد کرده اند. این مقررات محدود به چاپگرهای رومیزی نیستند. حتی پرینترهای سه بعدی بزرگ نیز از قوانین تنظیمات سرعت پیروی می کنند.

چاپگرهای سه بعدی با چه سرعتی می توانند چاپ کنند؟

هر دو تنظیمات سرعت چاپ سریع و آهسته دارای موافقان و مخالفانی هستند. به عنوان مثال ، اگر در حال ایجاد یک شی چاپ 3D با سرعت چاپ پایین هستید ، خطر تغییر شکل آن را دارید. این به این دلیل است که نازل و پلاستیک برای مدت طولانی به یکدیگر نزدیک هستند.

از طرف دیگر ، تنظیمات سرعت چاپ سه بعدی بالا ، چاپگرهای سه بعدی شما را در معرض مشکلات گرمازدگی قرار می دهد. سیستم خنک کننده اکسترودر را به سرعت کافی خنک نمی کند. تحت اکستروژن ایجاد می شود ، و باعث ایجاد چسبندگی لایه ضعیف تری می شود.

نکته اصلی در دستیابی به کیفیت مطلوب شی printed چاپ شده 3D ، تسلط بر تنظیمات سرعت چاپ است. در اینجا نحوه تصمیم گیری درباره بهترین تنظیمات چاپگر سه بعدی برای روند چاپ خود آورده شده است.

سرعت چاپ سه بعدی
سرعت چاپ سه بعدی

تنظیمات چاپگر سه بعدی

– ابتدا دیواره خارجی مدل را در نظر بگیرید. می خواهید نمای بیرونی مدل شما با چه سرعتی چاپ شود؟ اگر اولویت شما کیفیت سطح باشد ، در صورت کاهش سرعت چاپ به شما کمک می کند. به زبان ساده ، برای کیفیت سطح رضایت بخش تر ، از تنظیمات سرعت چاپ پایین استفاده کنید.

-دومین عاملی که باید در نظر گرفت سرعت چاپ دیوارهای داخلی است. در اینجا مطمئن شوید که از همان سرعت چاپی که در ساخت مدل کلی استفاده می کنید ، استفاده می کنید. سرعت چاپگر سه بعدی در اینجا نیاز به کاهش زمان چاپ شما بدون کاهش قدرت چاپ سه بعدی دارد.

-بعد ، سرعت چاپ پر را در نظر بگیرید. همچنین باید زمان چاپ را کاهش دهد بدون اینکه ثبات مدل شما را به خطر بیندازد.

-آخرین تنظیماتی که باید در نظر گرفته شود این است که می خواهید با چه سرعتی لایه های پایین و بالایی اشیا how چاپ شده چاپ شوند. اگر کیفیت سطح بهتری می خواهید ، از سرعت چاپ سه بعدی کمی پایین تر استفاده کنید.

-اگر می خواهید چاپهای سه بعدی با کیفیت بالا داشته باشید ، حتماً در دستیابی به تنظیمات پس گرفتن بهینه کار کنید. تنظیمات سرعت جمع شدن وظیفه تعیین سرعت مسیری را دارد که چاپگر سه بعدی شما قبل از حرکت ، رشته را به عقب می کشد.

وقتی سرعت جمع شدن را خیلی کم قرار دهید ، چاپ سه بعدی شما دارای حباب هایی خواهد بود که برای چشم جذاب نیستند. از طرف دیگر ، استفاده از سرعت شکست زیاد ، منجر به آسیاب شدن رشته ها و در نهایت ایجاد توده های ناخوشایند در مدل 3D می شود.

سرعت چاپ مناسب برای PLA چیست؟

هر زمان که با استفاده از رشته های پلاستیکی چاپ سه بعدی می کنید ، بهتر است از سرعت چاپ بین 30 میلی متر تا 90 میلی متر در ثانیه استفاده کنید. تولیدکنندگانی که نتایج بهتری می خواهند از سرعت چاپ پایین تر استفاده می کنند.

توجه به این نکته مهم است که عواملی وجود دارد که بر سرعت چاپ شما استفاده می کند. میزان پلاستیک اکسترود شده شما نیز تأثیر بسزایی در سرعت چاپ دارد. به همین ترتیب ، ضخامت لایه چاپ سه بعدی نیز بر سرعت چاپ تأثیر می گذارد.

اینکه چقدر رشته پلاستیک برای ساخت قسمت کلی خارج می کنید ، از طریق تنظیمات پوسته نشان داده می شود.

افزایش تنظیمات پوسته در تولید مواد افزودنی به این معنی است که رشته بیشتری اکسترود می شود. در نتیجه ، عرض خط چاپ سه بعدی شما افزایش می یابد. فرآیند چاپ منجر به صرف زمان بیشتری برای چاپ خواهد شد.

اگر درصد پرتری قابل توجهی برای چاپ داشته باشید ، سرعت چاپ شما تحت تأثیر قرار می گیرد. به این دلیل که پر کردن الگوی از پیش تعیین شده ای دارد. چاپ آن شکل همان چیزی است که سرعت چاپ را تحت تأثیر قرار می دهد.

به غیر از الگو ، تراکم پر کردن نیز تأثیرگذار است و بر زمان چاپ شما تأثیر می گذارد. اگر شیئی که در حال چاپ آن هستید از تراکم پرتری بیشتری برخوردار است ، آماده باشید تا زمان بیشتری را برای چاپ اختصاص دهید. قطعه یا قطعاتی که ایجاد می کنید قویتر از قطعات ایجاد شده با استفاده از سایر فرایندهای تولید در وارونه خواهد بود.

ارتفاع لایه یکی دیگر از تعیین کننده های مهم سرعت چاپ است. هنگامی که در حال چاپ یک شی با ارتفاع لایه قابل توجه تر هستید ، یک بار رشته بیشتری را بیرون می کشید. نتیجه افزایش ضخامت لایه و سرعت چاپ سریعتر خواهد بود.

اگر اندازه نازل بزرگ باشد ، هنگام چاپ هر لایه رشته بیشتری از آن خارج می شود. بنابراین برای جلوگیری از اکستروژن ، باید تنظیم سرعت چاپ بالا داشته باشید.

نحوه تنظیم سرعت چاپ

اگر می خواهید سرعت چاپ را تنظیم کنید ، باید نرم افزار slicer را روی رایانه شخصی خود راه اندازی کنید (به عنوان مثال Cura). برگه اصلی را در نرم افزار برش دهنده خود پیدا کرده و روی سرعت چاپ کلیک کنید.

برای افرادی که از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنند ، مکان یابی تنظیمات سرعت چاپ مستلزم آن است که به حالت پیشرفته بروید. سپس زبانه سرعت نرم افزار برش دهنده خود را باز می کنید ، در آنجا به تنظیمات سرعت چاپ دسترسی خواهید داشت.

وقتی تنظیمات نرم افزار برش را تغییر دهید ، از جمله تنظیم سرعت چاپ سه بعدی ، این نرم افزار زمان لازم برای تکمیل مراحل چاپ را دوباره محاسبه می کند.

از آنجا که نرم افزار مدت زمان چاپ را برابر با زمان واقعی می کند ، لازم نیست بیشتر از زمان انتظار نگران باشید.

آیا سرعت چاپ بر کیفیت تأثیر دارد؟

بدون ضرب و شتم در اطراف بوش ، بله. سرعت چاپ بر کیفیت چاپ های سه بعدی شما تأثیر می گذارد. اگر برای ایجاد یک مدل سه بعدی از سرعت کمتری استفاده کنید ، کیفیت بهتری نسبت به زمانی که از سرعت بیشتری استفاده می کنید ، حاصل خواهید شد. اما این زمانی اتفاق می افتد که چاپگر شما در شرایط بهینه کار نکند.

با این وجود ، بحثی وجود دارد که سرعت چاپ لزوماً نباید بر کیفیت چاپ تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که چند عامل دیگر نیز وجود دارد که به طور مستقیم بر سرعت چاپ 3D تأثیر می گذارد ، بدون اینکه کیفیت چاپ را به خطر بیندازد.

سرعت چاپ سه بعدی تعیین می کند که اکسترودر چاپگر شما چه رشته ای را روی تخت چاپگر سه بعدی واریز می کند
سرعت چاپ سه بعدی تعیین می کند که اکسترودر چاپگر شما چه رشته ای را روی تخت چاپگر سه بعدی واریز می کند

نوع مواد چاپ سه بعدی

اگر از مواد پشتیبانی با کیفیت بالا استفاده می کنید ، سریعتر چاپ خواهید کرد زیرا مجبور نیستید وقتی مواد پشتیبانی گیر کرد ، نازل را از حالت قفل خارج کنید. پس از چاپ مدل ، مواد را بدون کاهش کیفیت چاپ حذف خواهید کرد.

پلیمر چاپ نیز در انواع مختلف وجود دارد. هر کدام از این انواع پلیمرها با سرعت یکسان استفاده شوند ، مدل های سه بعدی کیفیت های دیگری را به دست می دهند. تنظیمات سرعت چاپ تفاوتی ایجاد نمی کند. تفاوت در بافت رشته باعث ایجاد آن می شود.

نوع چاپگر سه بعدی

انواع چاپگرهای سه بعدی شما بر کیفیت چاپهای سه بعدی شما تأثیر می گذارد بدون اینکه لزوماً تحت تأثیر سرعت قرار بگیرید. از این منظر به این قضیه نگاه کنید؛ شما یک چاپگر سه بعدی با کیفیت دارید. شما آن را روی یک تنظیم سریع تنظیم می کنید و چاپهای سه بعدی با کیفیت درجه یک را دریافت می کنید.

وقتی از چاپگر سه بعدی با کیفیت پایین و در همان سرعت چاپ استفاده می کنید ، کیفیت مدلی که دریافت می کنید پایین خواهد بود. در نتیجه ، قیمت یکی از مدلهای درجه یک بیشتر از قیمت مدل دوم خواهد بود.

ارتفاع لایه و عرض خط روی سرعت چاپ اشیا 3D سه بعدی تأثیر می گذارد و کیفیت و زمان تولید قطعات 3D را افزایش می دهد.

هنگام تصمیم گیری برای استفاده از بهترین سرعت چاپ سه بعدی ، اگر همه جوانب را در نظر بگیرید ، از جمله نوع چاپگر ، اندازه نازل چاپگر سه بعدی ، عرض خط و سایر فاکتورهای مورد بحث در این مقاله ، به شما کمک می کند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
سرعت چاپ سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ