image ارتودنسی با پرینتر سه بعدی image پرینت سه بعدی با Kapton

رباتی خاص با پرینترهای سه بعدی

رباتی خاص با پرینترهای سه بعدی

این ربات روی یک سطح غیر جامد مثل شن و ماسه به راحتی می تواند حرکت کند. اگر از من بپرسید، حتی پیاده روی در شن و ماسه خشک سخت است. پژوهشگر Baptiste Darbois Texier و تیمش از دانشگاه سانتیاگو در شیلی، در حال توسعه ی یک روبات سه بعدی چاپ شده را که برای انتقال از طریق ماسه و دیگر مواد دانه ای مناسب است، هستند.

رباتی خاص با پرینترهای سه بعدی

 

ویژگی های ربات طراحی شده با پرینتر سه بعدی

این ربات که فقط 12 سانتیمتر طول دارد، از یک سر چاپی پلاستیکی 3D و یک دم اسپایلی تشکیل شده است. یک باتری کوچک و موتور در ساختار ربات یکپارچه شده است تا بتواند آن را بسازد. هنگام حرکت از طریق مواد مانند شن و ماسه، موتور چرخنده ی دم روبات آن را به جلو هل می دهد در حالی که سر خود را در محل نگه می دارد.

این ربات خاص با پرینترهای سه بعدی طراحی گردیده و محققان می گویند درباره ابن طراحی گفته اند که از الگوی گونه های خاصی استفاده می کنند که از جنبش چرخشی و دم دم مانند (پرچم) استفاده می کنند تا در میان مایعات سنگین و همچنین انواع خاصی از دانه های گیاهی به راحتی حرکت کنند و اجازه می دهد تا به قسمت های عمیق تر در خاک بروند.

تحقیق بر روی روش کار ربات

برای نشان دادن اینکه چگونه ربات شن و ماسه کار می کند، تیم تحقیقاتی آن را به پایین لوله (به سمت بالا) قرار داد. سپس لوله را با یک ماده گرانشی پر کرده و نوعی چوب پنبه را در بالای صفحه قرار داده و فشار را ثابت نگه داشته است. هنگامی که ربات روشن است، می توانید حرکت آن را دنبال کنید تا زمانی که به چوب پنبه برسد.

تیم تحقیقاتی می گوید که ربات چاپ شده توسط چاپگر سه بعدی می تواند گام اولیه در توسعه روبات های پیشرفته ای باشد که قادر به حرکت های پیچیده هستند. “توسعه چنین ربات هایی ممکن است برای کاوش و یا ماموریت نجات مفید باشد”. این به این معنی است که رباتها می‌توانند در ناحیه فاجعه (به ویژه از طریق سنگسار) در میدان جنگ (در زمین‌های شنی یا گرانشی) و شاید حتی در فضا مستقر شوند.

طراحی ربات با الهام از طبیعت

این اولین بار نیست که دانشمندان از طبیعت الهام می گیرند تا روبات های مبتکرانه را توسعه دهند. خوانندگان ممکن است چاپ MuddyBot چاپ شده در 3D را به یاد داشته باشند؛ یک ربات بر اساس ماهی کوهی آفریقایی که به پژوهشگران کمک می کند تا در مورد چگونگی کشف اولین ها در زمین کمک کند، یا “بت بوت”، یک روبات سه بعدی چاپی است که نشان می دهد چگونه خفاش ها پرواز می کنند و می توانند منجر به هواپیماهای بدون سرنشین بهتر شوند.

اخیرا ما حتی یاد گرفتیم که چگونه محققان دانشکده مهندسی Viterbi از دانشگاه جنوبی کالیفرنیا در حال مطالعه ی لوبسترها هستند تا بتوانند پیشرفته ترین زره پوش های 3D را چاپ کنند که می تواند به ورزش هایی مانند فوتبال کمک کند.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی