image اسکوتر برقی چاپ سه بعدی image سرمایه گذاری در یک چاپگرسه بعدی

بوی چاپگرهای سه بعدی

بوی چاپگرهای سه بعدی

بوی چاپگرهای سه بعدی: آیا شما نگران بخارات و بوی چاپگرهای سه بعدی در حین کار هستید؟ آیا نگران هستید که آنها برای سلامتی شما خطرناک باشند؟

بله ، چاپ سه بعدی بو می دهد. بوی بد از آنجا تولید می شود که چاپگرهای سه بعدی از فناوری گرمایشی برای ذوب مواد رشته ای استفاده می کنند. بیشتر مواد چاپ سه بعدی از انواع مختلف پلاستیک تهیه می شوند. به طور حتم سوزاندن پلاستیک باعث بو می شود که برای سلامتی شما مضر است.

برای کاهش بوی چاپ سه بعدی ، باید از تهویه مناسب اتاق اطمینان حاصل کنید. همچنین ، شما باید احتیاط های توصیه شده چاپ سه بعدی را دقیقاً دنبال کنید.

آیا بخارات چاپگر سه بعدی مضر است؟

اگر نگرانی اصلی شما این است که آیا استنشاق بخارات چاپگر سه بعدی برای سلامتی شما مضر است. ابتدا باید بدانید که پرینترهای سه بعدی از مواد رشته ای مختلفی استفاده می کنند اما متداول ترین آنها ABS و PLA است.

مطالعات نشان می دهد که رشته PLA برای استفاده بی خطر است. برعکس ، رشته ABS ایمن نیست. بنابراین ، شما باید اطمینان حاصل کنید که عملیات خود را در یک فضای وسیع انجام می دهید.

بوی چاپگرهای سه بعدی
بوی چاپگرهای سه بعدی

دود پلاستیک ABS

ABS در معرض گرمای شدید مواد شیمیایی سمی منتشر می کند. بخارهایی که توسط رشته های ABS تولید می شوند حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که به عنوان استایرن شناخته می شوند. در نتیجه ، در صورت استنشاق در حجم زیاد ، استایرن باعث سردرد ، خستگی و احساس خواب آلودگی می شود.

آیا چاپ سه بعدی بخار تولید می کند؟

بله ، روند چاپ سه بعدی بخار تولید می کند. رشته های PLA و ABS بخاطر سوختن و ذوب شدن در دمای بالا ، رشته های پلاستیکی بخار منتشر می کنند. هرچه مدت زمان چاپگر بیشتر باقی بماند ، میزان بخار موجود در هوا بیشتر می شود.

بسته به مدل سه بعدی ، چاپگر ممکن است یک شبه کار کند و حجم عظیمی از بخارات تولید کند که برای تنفس ایمن نیستند.

آیا داشتن چاپگر سه بعدی در اتاق ایمن است؟

مکان مناسب برای قرار دادن چاپگر سه بعدی خود کجاست؟ در مورد قرار دادن آن در اتاق خود چطور؟ آیا این امن است؟

این سوالات می توانند خلاصه آنچه در ذهن شما ایجاد می شود هنگامی که می خواهید روی یک چاپگر سه بعدی سرمایه گذاری کنید. پاسخ این است که ممکن است اتاق شما بهترین مکان برای قرار دادن چاپگر شما نباشد. با این حال ، اگر مجبورید آن را در آنجا قرار دهید ، اطمینان حاصل کنید که اقدامات احتیاطی لازم را همانطور که در زیر ذکر شده است انجام می دهید.

دما و رطوبت

آیا اتاق شما مرطوب است؟ در این صورت ، شما باید نگران باشید زیرا چاپ سه بعدی در شرایط مرطوب ضعیف عمل می کند. رطوبت زیاد با جذب رطوبت ، رشته شما را خراب کرده و آن را شکننده و شکستنی می کند. حتما از رطوبت گیر استفاده کنید زیرا به کاهش رطوبت رشته های شما کمک می کند.

نور خورشید

نور خورشید در مقایسه با رطوبت ، نتیجه عکس می دهد. این باعث می شود رشته ها بیش از حد خشک شوند و تأثیر آن تولید مدل های چاپ سه بعدی بی کیفیت است.

نور خورشید محصول نهایی را شکننده و شکستنی می کند.

پیش نویس

پیش نویس ها و ارتعاشات ناشی از حرکات باعث کاهش کیفیت نهایی اشیاچاپ شده می شوند. اطمینان حاصل کنید که اتاقی که انجام می دهید اختلالات جسمی ایجاد نمی کند.

قرار دادن چاپگر سه بعدی خود در منطقه ای که محصولات چاپی سه بعدی با کیفیت بالا را تحویل دهد بسیار ایده آل است. بنابراین ، پرینتر سه بعدی خود را در مکان هایی قرار ندهید که مردم برای جلوگیری از هیاهوها همیشه در آنجا عبور می کنند.

آیا PLA بوی بد می دهد؟

نه ، PLA بوی بدی نمی دهد. برعکس ، بویی قابل تحمل تولید می کند.

رشته PLA یک ماده آلی است که از سبزیجات و نشاسته ذرت ساخته می شود. بنابراین ، طی فرآیند چاپ سه بعدی بوهای شیرین مانند عسل ترشح می شود. رایحه آن غیر قابل مقاومت است.

آیا رشته چاپگر سه بعدی بو می دهد؟

چاپگر سه بعدی بو نمی دهد. مواد رشته ای چاپگر سه بعدی همان چیزی است که بوی تندی را منتشر می کند.

فناوری گرمایشی برای رشته های چاپگر سه بعدی مهم است و از آن بخارهایی منتشر می شود که بو می گیرند. اگرچه ABS هنگام چاپ اشیا سه بعدی در محیط تهویه مناسب ممکن است ایمن باشد ، اما در صورت گرم شدن و ذوب شدن آن ایمن نیست.

هرچه دمای گرمایش بیشتر باشد ، رشته پرینتر سه بعدی شما بوی بیشتری تولید می کند زیرا بخارات زیادی تولید می شود.

بوی سمی چاپگرهای سه بعدی
بوی سمی چاپگرهای سه بعدی

آیا چاپگرهای رزین سه بعدی بو می کنند؟

بله ، آنها این کار را می کنند! استریولیتوگرافی نوعی فرایند تولید مواد افزودنی است که از پرتوهای ماورا بنفش برای چاپ مدلها و اشیا سه بعدی استفاده می کند. نور ماورا بنفش غلیظ به رزین هدایت می شود تا ذرات مولکولی را لایه به لایه به هم پیوند دهد و یک جسم چاپ شده سه بعدی ایجاد کند.

رزین مایعی است که لایه ها را به هم متصل کرده و فرآیند خنک سازی رشته های پلاستیکی گرم شده را محکم می کند.

این رزین بسته به نوع آن به شکل مایع ممکن است دارای بوی شدید یا ظریفی باشد.

از قرار گرفتن پوست در معرض مواد شیمیایی مایع رزین چاپ سه بعدی خودداری کنید. این مواد شیمیایی بوی بد می دهند و می توانند باعث ایجاد جوش های پوستی شوند. در صورت قرار گرفتن در معرض رزین برای مدت طولانی ، این بثورات پوستی می تواند به آلرژی تبدیل شود.

رزین مضر است زیرا از آن بخارات شیمیایی خارج می شود. بنابراین ، شما باید در یک اتاق تهویه مناسب کار کنید و یا یک سیستم تصفیه هوا مستقر کنید. روش دیگر ، شما ممکن است از یک فیلتر کربن برای تضمین ایمنی سلامتی استفاده کنید.

آیا رشته چاپ سه بعدی سمی است؟

بله شما به عنوان فردی که به فناوری چاپگر سه بعدی علاقه مند هستید ، باید قبل از خرید نوع ایمنی رشته های چاپ سه بعدی را بدانید. رشته های چاپگر سه بعدی در طول فرایند چاپ سه بعدی ذرات سمی ترشح می کنند.

اگر مدت زمان چاپگر را کنترل نکنید ، می تواند مقدار زیادی گازهای سمی منتشر کند. در حالی که PLA یک رشته پلاستیکی غیر سمی ، تجزیه پذیر و کاربر پسند است ، اما مواد رشته ABS بخارهایی مضر تولید می کند.

در کاهش ، استفاده از دستگاه های استخراج هوا توصیه می شود. کنترل رشته های سه بعدی سمی به شما کمک می کند از خطرات سلامتی جلوگیری کنید.

چاپگرهای سه بعدی که از فناوری جوهر افشان استفاده می کنند ، گازهای شیمیایی سمی تولید می کنند. برای اهداف بهداشتی ، محافظت از پوست انسان در برابر این مواد شیمیایی سمی بسیار مهم است. از هر نوع تماس با این بخارات خطرناک خودداری کنید.

در هنگام چاپ سه بعدی چه اقدامات احتیاطی باید انجام شود؟

در هنگام انجام مراحل چاپ سه بعدی ، افراد نباید اقدامات احتیاطی را نادیده بگیرند. ذرات بسیار ریز و مضر برای سلامتی شما از طریق نازل چاپگر در هوا منتشر می شود. استفاده از یک مانیتور کیفیت هوا در جایی که چاپگر سه بعدی قرار داده شده است ، در احتیاط شما از این بخارات کمک می کند.

برای محافظت از خود ، مدلهای چاپ سه بعدی یا ماشینهایی را که دارای یک محفظه هستند خریداری کنید. پرینترهای سه بعدی که محصور شده اند دارای تراکم ذرات کوچکتر هستند که میزان نوردهی را به حداقل می رسانند.

اجتناب از تراکم در اطراف منطقه چاپ سه بعدی و رعایت دستورالعمل های ایمنی محکم ، به حداقل رساندن هوای ساطع شده در طی مراحل چاپ کمک می کند.

اگر چاپگرها را در مناطق مشخص و جداگانه قرار دهید ، به شما کمک می کند. فقط افراد مجاز و باتجربه در چاپ سه بعدی اجازه ورود به این اتاق ها را دارند.

خوردن و آشامیدن در مناطق چاپ سه بعدی ممنوع است. بهتر است بعد از کار با چاپگرهای سه بعدی ، دستان خود را با صابون بشویید.

جارو زدن کف و سایر روش های خشک شویی دلسرد نیست زیرا می تواند ذرات معلق در هوا را ایجاد کند. این ذرات برای سلامتی شما خطرناک هستند.

بوهای مختلف چاپ سه بعدی

مواد چاپ سه بعدی مختلف بو و بو مختلفی تولید می کنند ، بیشتر این بخارات بر سلامتی ما تأثیر منفی می گذارند.

این بو به ترکیب ماده رشته ای مورد استفاده در فرآیند چاپ سه بعدی بستگی دارد. رشته های نایلونی بویی تولید نمی کنند اما مضر هستند زیرا بخارات آنها بسیار سمی است و ترکیبات گازی خطرناکی را منتشر می کند.

رشته ABS به دلیل ترکیباتی که به عنوان پلاستیک پایه روغن دارد ، یک ترموپلاستیک مضر است. این بوی قوی و بسیار ناخوشایندی را منتشر می کند که برای سلامتی شما خطرناک است.

در مقابل ، رشته PLA یک پلاستیک گیاهی است و مردم از رایحه آن لذت می برند. رایحه آن شیرین است ، شبیه بوی عسلی مانند.

نتیجه

به عنوان یک کاربر چاپگر سه بعدی ، باید بدانید بوی بد حاصل از رشته های چاپگر سه بعدی برای استنشاق بی خطر است یا برای سلامتی شما خطرناک است. تنها چیزی که باید بدانید اکثر بخارات تولید شده توسط چاپگرهای سه بعدی برای سلامتی شما مفید نیستند.

به عنوان مثال ، رزین ها بوی شیمیایی شدیدی منتشر می کنند و نایلون بوی قابل توجهی ندارد ، اگرچه هر دو بخار خطرناکی تولید می کنند.

رشته های پلاستیکی بخارهای بدبو تولید می کنند. خوشبختانه ، شما می توانید چالش را با رعایت نکات دقیق امنیتی رعایت کنید. استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در یک دفتر کار خانگی که دارای چاپگر سه بعدی است پیشنهاد می شود.

فیلترهای Hepa می توانند گزینه ای برای کاهش بخارات ناشی از رشته ها باشند.

به طور خلاصه ، فناوری چاپ سه بعدی یکی از مواردی است که می توان از آن استقبال کرد ، اگرچه مسئولیت ایمنی برای جلوگیری از هرگونه مشکلات بهداشتی که بخار باعث می شود وظیفه شما است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بوی چاپگرهای سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ