image نازل پرینتر سه بعدی – خطاهای پرینتر سه بعدی image کاربرد چاپگرهای سه بعدی در دندان پزشکی

خرید پرینتر سه بعدی دست دوم – فروش پرینتر سه بعدی کارکرده

خرید پرینتر سه بعدی دست دومفروش پرینتر سه بعدی کارکرده : همزمان با خودکفایی ، پیشرفت و دانش بنیان شدن بازار صنعت در ایران بسیاری از روشهای تولید قدیمی جای خود را به روشهای علمی و به روز داده اند . در این میان پرینتر سه بعدی توانسته در بسیاری از صنایع نقش مهمی را ایفا کند به همین دلیل به صورت روز افزون بازار خرید و فروش و خدمات پرینتر های سه بعدی رونق گرفته و تبدیل به دستگاهی برای کارآفرینی شده است.

خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
فروش پرینتر سه بعدی کارکرده

در این میان ،بازار پرینترهای سه بعدی کارکرده نیز نسبتا داغ است و عزیزانی که بودجه کافی برای خرید دستگاه آکبند را ندارند به دنبال این بازار میروند.

به صورت کلی در هنگام خرید لوازم الکترونیکی توصیه میشود که ار خرید این لوازم به صورت دست دوم (مخصوصا پرینتر های سه بعدی که ترکیبی از نرم افزار سخت افزار و مکانیک هستند) جدا خودداری شود زبرا میتواند مشکلاتی را به همراه داشته و به عنوان یک تجربه ی بد برای کاربر به حساب آید. ولی در این مقاله سعی شده برای آن دسته از مشتریانی که به هر دلیلی قصد خرید پرینتر سه بعدی دست دوم و یا فروش پرینتر سه بعدی کارکرده را دارند نکاتی را برای اطلاع از خرید و یا فروش ارائه نماییم و ریسک خرید را به حداقل رسانده و فروشندگان را نسبت به فروش راحتتر دستگاه یاری نماییم.

پرینتر های سه بعدی از سه بخش کلی تشکیل شده اند

 1. نرم افزار
 2. سخت افزار
 3. مکانیک

در هنگام خرید پرینتر سه بعدی دست دوم باید به نکاتی درباره این سه قسمت توجه شود که در ادامه این نکات را به طور مجزا توضیح میدهیم

خرید پرینتر سه بعدی دست دوم – فروش پرینتر سه بعدی کارکرده

 • نرم افزار

نرم افزار در تمامی دستگاه های الکترونیکی همانند روح در سخت افزار عمل میکند و این نرم افزار است که در بستر سخت افزار باعث به حرکت درآمدن پرینتر سه بعدی و کنترل کارکزد آن میشود . پرینترهای سه بعدی از دو لایه نرم افزار تشکیل شده اند . یک نرم افزار بر روی برد پرینتر سه بعدی ریخته شده (نرم افزار داخلی) و حرکات و دماهای پرینتر سه بعدی را کنترل میکند ، نرم افزار دیگر یر روی دستگاه دیگری مانند کامپیوتر اجرا شده ( نرم افزار خارجی) و کار خوراک رسانی به پرینتر سه بعدی را انجام میدهد ( آماده کردن و تبدیل فایل سه بعدی به فایل پرینت با پسوند gcode).

در هنگاه خرید پرینتر سه بعدی دست دوم و یا فروش پرینتر سه بعدی کارکرده حتما از درستی کارکرد نرم افزار داخلی پرینتر اطمینان حاصل کنید و تمامی دستوراتی که میتوان از طریق LCD پرینتر سه بعدی به آن بدهید را امتحان کرده و از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل کنید، همچنین مطمئن شوید پرینتر سه بعدی میتواند از چند نرم افزار جدای خارجی فایل پرینت بگیرد (cura,simplfy,repetier و …)

ابعاد چاپ شده نیز تا حد زیادی به نرم افزار دستگاه پرینتر سه بعدی بستگی دارد پس در صورت مشاهده  اختلاف فاحش اندازه های قطعه چاپ شده نسبت به نمونه سه بعدی طراحی شده مطمئن میشوید نرم افزار داخلی درستی بر روی دستگاه شما اجرا نمیشود.

خرید پرینتر سه بعدی دست دوم – فروش پرینتر سه بعدی کارکرده

 • سخت افزار

پرینترهای سه بعدی سخت افزار نسیتا پیچیده ای را دارند به این شکل از چندین سنسور و ماژول متفاوت برای کنترل پرینتر سه بعدی استفاده میکنند از مهمترین قسمتهای سخت افزار پرینتر سه بعدی میتوان به موارد زیر اشازه نمود

 1. برد کنترل و LCD اصلی
 2. ماژول درایور استپر موتور
 3. استپر موتور
 4. سنسورهای برخورد
 5. سنسور اندازه گیری دما
 6. المنتهای حرارتی
 7. فن نازل و پرینت

لازم به ذکر است تست درست قسمت الکترونیک در خرید پرینترهای سه بعدی دست دوم از اهمیت بالایی برخوردار میباشد

برد کنترل و LCD اصلی: برد کنترل پرینترهای سه بعدی مختلف یا یکدیگر تفاوت دارند ولی یک مورد تست را میتوان باری صحت برد انجام داد و آن این است که بعد از اطمینان از انجام دادن تمامی دستورها به صورت صحیح از LCD پرینتر ، پرینتر سه بعدی را با یک قطعه که زمان چاپ آن بالای 10 ساعت باشد تست نمایید .برد پربنترهای سه بعدی 90 درصد مشکلات خود را در زمان بالای 10 ساعت چاپ نمایان خواهد کرد.

خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
برد پربنتر سه بعدی

ماژول درایور استپر موتور و استپ موتور : پرینترهای سه بعدی برای حرکت دادن محورهای خود از استپر موتور استفاده میکنند و برد اصلی برای کنترل این استپر موتورها نیاز به درایور مخصوص استپر موتور دارد که انواع مختلفی از آن در بازار ایران موجود است.ضعف موتور و درایور آن باعث حرکت کردن محور با صدای نا هنجار ، گیر بودن و صفت بودن موتور ،کردن مختصات در حین پرینت سه بعدی و یا اختلاف فاحش اندازه های قطعه چاپ شده نسبت به نمونه سه بعدی طراحی شده مشود برای اطمینان از اینکه این دو قطعه اصلی سالم باشند باید اقدام به چاپ یک نمونه با ابعاد مشخص و طول چاپ 5 تا 10 ساعت توسط دستگاه نمایید و اگر مشکلی باشد با احتمال 90 درصد در حین پرینت نمایان میشود.

این قسمت یکی از مهمترین قسمتها در هنگام خرید پرینتر سه بعدی دست دوم و یا فروش پرینتر سه بعدی کارکرده می باشد.

خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
موتور پرینتر سه بعدی
خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
درابور موتور پربنتر سه بعدی

سنسور برخورد : پرینترهای سه بعدی برای اینکه بتوانند مختصات خود را اندازه گیری نمایند از یک سنسور برخورد که اصطلاحا به آن ENDSTOP میگویند استفاده مینمایند و توسط این قطعه الکترونیکی مکانیکی میتوانند نقطه ی صفر خود را پیدا کرده و مختصات حرکتی خود را اندازه گیری نمایند .
تمامی پرینترهای سه بعدی بر روی LCD خود گرینه ای برای صفر کردن و با هوم کردن محورهای خود دارا میباشند لذا با استفاده از این گرینه میتوان فهمید که هر محور بعد از برخورد با این سنسور از حرکت ایستاده و آن نقطه را صفر در نظر میگیرد و یا خیر و از درستی عملکرد آن اطمینان حاصل نمود.

خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
سنسور برخورد پرینتر سه بعدی

سنسور اندازه گیری دما و المنتهای حرارتی : نازل تمامی پرینترهای سه بعدی FDM باید تا 280 درجه توانایی گرم شدن داشته باشند و سنسور ندازه گیری آن هم باید به درستی کار کند برای اطمینان از درستی این قسمت دمای نازل را روی 210 ، 230 و 260 درجه تنظیم کرده مطمئن شوید دما به راحتی و در مدت رمان 5 تا 10 دقیقه تا نقطه موزد نظز بالا میرود که این عمل درستی هیتر را تایید میکند برای تایید درستی سنسور اندازه گیری دما نیز باید از دستگاه هایی مانند اندازه گیر دمای لیزری استفاده نمایید .

در صورتی که پرینتر سه بعدی دارای سینی داغ بود سینی پرینتر سه بعدی باید بین 70 تا 100 درجه دما را بین 15 تا 20 دقیقه تولید کند و همانند نازل میتوان از صحت کار آن اطمینان حاصل نمود.

و در آخر باید از صحت درستی فن های دستگاه اطمینان حاصل نمایید (با توجه به قدرت دمندگی فن)

خرید پرینتر سه بعدی دست دوم – فروش پرینتر سه بعدی کارکرده

 • مکانیک

در پرینترهای سه بعدی بعضی از قطعات مکانیکی همانند نازل مصرفی میباشد و باید در یک ساعت پرینت خاص تعویض شود لذا در هنگام خرید از تعویض آن اطمینان حاصل نمایید.

خرید پرینتر سه بعدی دسته دوم - فروش پرینتر سه بعدی کارکرده
نازل پرینتر سه بعدی

ادامه این مطلب را در مقاله ی بعدی دنبال نمایید ( قطعات مکانیکی و گارانتی)

در صورتی که سوال دارید میتوانید با متخصصان ما در مجموعه ایکس پرینتر سه بعدی از اینجا تماس حاصل فرمایید.
و یا دیگر مقالات ما را در اینجا مطالعه فرمایید

Summary
Review Date
Reviewed Item
فروش پرینتر سه بعدی استوک
Author Rating
51star1star1star1star1star
نام محصول
فروش پرینترهای سه بعدی ارزان و دست دوم و کارکرده
نوشته های مرتبط
 • همه موارد
 • نویسنده
 • دسته بندی
 • تگ