image تکنولوژی چاپ سریع RLP image پرینت سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا

قطعات پرینت شده ای که بدون هیچ الکترونیکی به wifi متصل می شوند

قطعات پرینت شده ای که بدون هیچ الکترونیکی به wifi متصل می شوند

محققان دانشگاه واشنگتن ابزار جدیدی برای چاپ اشیایی که قادر به برقراری ارتباط با دیگر دستگاه ها بدون نیاز به برق هستند , تولید کردند. جزییات تحقیق در مورد چگونگی ایجاد ابزار برای فن آوری بی سیم است که چاپ سه بعدی این دستگاه ها با رشته های استاندارد امکان پزیر است . این دستگاه ها می توانند شامل مقیاس های وزن , سنسورهای جریان و انمومترهایی که می توانند داده های سنسور را ارسال کنند , باشد . در نتیجه , محققان توانایی ارسال سیگنال ها به گیرنده های Wifi را بدون نیاز به باطری فراهم کرده اند. این داده ها دستگاه را قادر می سازد به طور خودکار تغییرات در وزن , فشار هوا و جریان آب را به کاربر اطلاع دهند.در ادامه در این بخش خبری قصد داریم تا در مورد قطعات پرینت شده ای که بدون هیچ الکترونیکی به wifi متصل می شوند برای شما همراهان همیشگی توضیحات را بیان کنیم.

محققان تکنیک های backscatter را برای استفاده از فن آوری ارتباطات مورد استفاده قرار دادند. سیستم های backscatter از آنتن ها برای انتقال داده ها با بازتاب سیگنال های رادیویی فرستاده شده توسط یک روتر Wifi یا دستگاه دیگر استفاده می کنند.

این دستگاه ها از رشته های چاپی هدایت شده استفاده می کنند که پلاستیک و مس را به عنوان پایه ی آنتن مخلوط می کند. این تیم حتی از صنایع ساعت سازی مشابه اشیایی که در ساعت های بدون باطری استفاده می کردند, اصولی را استفاده کردند . این روش ها در استفاده از چرخ دنده ها و سویچ ها یار آور ساعت ها هستند. چرخ دنده ها در داخل دستگاه موجب هدایت سوییچ می شوند تا به طور متناوب با آنتن وصل یا قطع شوند و حالت بازتاب آن را بتوانید تغییر دهید . این اتفاق زمانی می افتد که کسی از این شی استفاده می کند, مثل اینکه چیزی را از یک بطری بریزی. دندان های دنده به عنوان 1 و0 از کد دودویی عمل می کنند. (0 دندان غیر واقعی است) با توجه به این چرخ دنده ها می توان تغییرات وزن یا فشار را تشخیص داد, در حالی که عرض و الگوی دنده ها کنترل می کند که چه مدت سوییچ برگشتی با آنتن تماس می گیرد .

این تکنولوژی می تواند کاربرد های بسیار جالبی را داشته باشد. یکی از کاربردهایی که محققان نشان داند این است که از یک حسگر برای اینکه چقدر مواد شوینده در یک بطری استفاده می شود استفاده کرده اند. دستگاه می تواند به سادگی به شما بگوید که چه مقدار از مواد شوینده در ماشین لباس شویی استفاده کرده اید. به عنوان مثال هنگامی که مواد شوینده را از یک بطری بریزید , سرعت چرخش چرخها به شما می گوید که صابون چه مقدار از آن جریان می یابد. تعامل بین سوییچ چاپ سه بعدی و آنتن به صورت بی سیم این اطلاعات را انتقال میدهد .

همانطور که قبلا ذکر شد, دستگاه ها شامل استانداردهای ترموپلاستیک است که حتی چاپگرهای خانگی را قادر می سازد تا آنها را بسازند. محققان نیز مدل cad خود را به طور کامل در دسترس عموم قرار داده اند. به عنوان نتیجه , علاقه مندان چاپ سه بعدی می توانند دستگاه های بی سیم خودرا از جمله نوار لغزنده بدون باطری , کنترل حجم موسیقی و یا یک دکمه که به طور خودکار مرتب ذرت از آمازون سفارش می دهد، بسازند.

استفاده های پیشرفته تر از دستگاه می تواند شامل تشخیص نشتی نیز باشد. تصور کنید یک دستگاه که می تواند نشت آب در خانه را به شما هشدار دهد. این می تواند هشدار را از طریق حسگر wifi که نیازی به هزینه ندارد نشان دهد. این تکنولوژی هنوز در دوران کودکی است اما آینده ی پر کاربردی خواهد داشت. جالب خواهد بود ببینیم که این دستگاه چه کارایی می تواند داشته باشد .

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی