image چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک image هوا و فضا

پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس

کاربرد پرینتر سه بعدی در مد و لباس

پرینتر های سه بعدی پنجره ی جدیدی در صنعت مد

صنعت مد و لباس یعنی به روز بودن ،یعنی با سلیقه ی مشتری پیش رفتن. در این صنعت به دلیل حجم بسیار بالای مشتریان باید همیشه به فکر ارضای سلیقه ی مشتریان بود و از تمامی امکانات برای رسیدن به این مهم کمک گرفت. به تازگی برند های معروف این صنعت پنجره ای جدید را پیدا کرده و از پرینتر سه بعدی برای ساخت البسه استفاده میکنند.این مراکز نوع جدیدی از مد و لباس  را به بازار عرضه کرده اند و با استقبال مشتریان رو به رو شده اند.

در این صنعت حد و مرزی برای خلاقیت وجود ندارد پس میتوان از پرینتر های سه بعدی برای تولید البسه و یا زیور آلات مدرن استفاده کرد و برای مشتری یک شخصی سازی ایده آل بسته به نظر و سلیقه ی مشتری ایجاد نمود.

در حال حاضر در سطح جهان صنعتی با نام high fashion و یا همان فرا مد رو به پیشرفت است که هواداران بسیاری در دنیا پیدا کرده است در این صنعت تمرکز بر روی متریال هایی به غیر از پارچه است متریال هایی همچون پلاستیک و کاغذ. یکی از عواملی که باعث شده است این صنعت پایه گذاری شود و پیشرفت کند همین پرینترهای سه بعدی است . در این صنعت پرینتهای سه بعدی در 3 شاخه فعالیت میکنند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم و شما متوجه خواهید شد که پرینتر های سه بعدی پنجره ی جدیدی در صنعت مد ایجاد خواهد کرد

1.در طراحی و پیاده سازی کفش

2. در طراحی و پیاده سازی زیور آلات و همچنین قطعاتی که بر روی البسه سوار میشوند

3. در طراحی البسه پوشیدنی و ساخت البسه با متریالهایی به غیر از پارچه همچون پلاستیک و فلز

یکی از شرکتهایی که در صنعت فرا مد فعالیتهای گسترده ای انجام داده است شرکت میکربات آمریکا میباشد که با مراجعه به وبسایت آن میتوانید  از فعالیتهای این شرکت در این صنعت اطلاع پیدا کنید.

www.makerbot.com

در صنعت مد و لباس بیشتر از تکنولوژی های FDM و DLP استفاده میشود.

خلاصه مقاله
پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس
نام مقاله
پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس
توضیح
صنعت مد و لباس یعنی به روز بودن ،یعنی با سلیقه ی مشتری پیش رفتن. در این صنعت به دلیل حجم بسیار بالای مشتریان باید همیشه به
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید