image پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس image کاربرد چاپگر سه بعدی در عینک سازی

هوا و فضا

کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت هوا و فضا

ایمنی و پیشرفت مستلزم به روز بودن است

در صنایع هوایی و فضایی دقت قطعات مصرف شده در تجهیزات و ایمنی حرف اول را میزند و این نکات باعث شده است که سردمداران این صنعت به فکر استفاده از پرینتر های سه بعدی بیافتند. شرکتهای بزرگی مانند بوئینگ هم اکنون برای طراحی و ساخت قطعات پیچیده ، حساس و دقیق خود از این تکنولوژی استفاده میکنند این شرکت با بهره گیری از پرینتر های FDM در طراحی و از پرینتر های MULTI MATERIAL و METALJET برای ساخت قطعات خود استفاده میکند.

سازمان دیگری که از این تکنولوژی به کرات استفاده میکند و میتوان گفت خود نیز یکی از بوجود آورندگان پرینتر های سه بعدی است سازمان هوا و فضا آمریکا یا همان ناسا است. از جمله کارهایی که این سازمان با پرینتر های سه بعدی انجام میدهد فرستادن آنها به فضا است تا فضا نوردان بتوانند تجهیزات خود مانند انواع آچارها را چاپ و استفاده کنند.ناسا به تازگی موفق شده است که برخی از قطعات فضا پیما های خود که دارای پیچیدگی زیاری میباشد را با استفاده از خدمات چاپ سه بعدی پرینت نماید و آنها را مستقیما به کار گیرد.

در ایران هم از پرینترهای سه بعدی در صنعت موشکی و هوایی در حال حاضر استفاده میشود که این امر خود باعث بیرفت بیش از قبل این صنایع شده است. و شاید جالب باشد که بدانید در صنعت موشکی از قطعاتی که توسط پرینتر پرینت سه بعدی شده است به صورت مستقیم استفاده میشود.

همانطور که مشاهده میکنید محدودیتی برای استفاده از پرینتر های سه بعدی در هیچ صنعتی وجود ندارد و پرینتر های سه بعدی در کمترین زمان توانسته اند در هر صنعتی جایی برای خود پیدا نمایند.

پرینتر های سه بعدی که در این صنعت استفاده میشوند بیشتر از تکنولوژی های (FDM , DLP ,POLYJET(METAL & MULTI MATERIAL هستند.

در آخر باید گفت ایمنی و پیشرفت مستلزم به روز بودن است

خلاصه مقاله
کاربرد پرینتر سه بعدی در هوا و فضا
نام مقاله
کاربرد پرینتر سه بعدی در هوا و فضا
توضیح
پیش نمایش متای توضیحات:ایمنی و پیشرفت مستلزم به روز بودن است در صنایع هوایی و فضایی دقت قطعات مصرف شده در تجهیزات و ایمنی حرف اول را میزند و این ن
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید