image کاربرد چاپگر سه بعدی در عینک سازی image کاربرد پرینتر سه بعدی در لوازم ورزشی

کاربرد پرینتر سه بعدی در اتومبیل سازی

کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت ماشین سازی

آیا تا به حال به فکر ساخت اتومبیل در خانه خود بوده اید

کاری بسیار جالب در دنیا در حال انجام است و این کار به ما کمک میکند تا قدرت پرینتر های سه بعدی را بهتر درک نماییم. کمپانی های بزرگ پرینتر سه بعدی مانند استراتاسیس با پرینترهای سه بعدی خود توانسته اند ماشینهایی را طراحی نمایند که این ماشینها میتوانند حرکت کنند و مانند تمامی اتومبیلهای دیگر بدون هیچ دردسری کاربران خود را جابه جا نمایند. قبلاً نیز پیشبینی میشد روزی که پرینتر های سه بعدی به قدری پیشرفت کنند که دیگر برای خرید مایحتاج خود به مارکت ها نرویم و قطعات مورد نظر خودمان را چاپ نماییم.علاوه بر این موضوع که پرینترهای سه بعدی توانسته اند به طور مستقیم خودرو را پرینت نمایند میتوانند تمامی طرح های مفهومی را نیز پرینت سه بعدی نمایند تا مدیران شرکت های اتومبیل سازی بتوانند طراحی خودرو های خود را ببینند و پس از اعمال تغییرات طراحی اقدام به تولید انبوه نمایند این کار روند طراحی را بسیار اصولی تر و کاربردی تر مینماید.

در ایران در حال حاضر شرکت ایران خودرو و سایپا طراحی های خود را پرینت سه بعدی میکنند که این امر باعث شده است که خدمات خود را به شرکتهایی که دارای پرینت سه بعدی هستند بسپارند.

در این صنعت کمپانی های بزرگ دیگری مانند تویوتا برای طراحی و لمس قطعات جدید خود از پرینتر سه بعدی استفاده مینمایند.

در آخر باید پرسید آیا تا به حال به فکر ساخت اتومبیل در خانه خود بوده اید

پر کاربرد ترین پرینتر سه بعدی در این صنعت دارای تکنولوژی FDM است.

خلاصه مقاله
کاربرد پرینتر سه بعدی در اتومبیل سازی
نام مقاله
کاربرد پرینتر سه بعدی در اتومبیل سازی
توضیح
کاربرد پرینتر سه بعدی در اتومبیل سازی پیش نمایش متای توضیحات:آیا تا به حال به فکر ساخت اتومبیل در خانه خود بوده اید کاری بسیار جالب در دنیا در حال
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید