image آشپزخانه image پرینت سه بعدی در صنعت مد و لباس

چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک

چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک

دیگر برای بدنه و قاب روبات و لوازم الکترونیکی خود نگران نباشید

پرینترهای سه بعدی در صنعت الکترونیک و روباتیک با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت هستند به شکلی که امروزه شما با داشتن یک پرینتر سه بعدی میتوانید بدنه روباتها و یا حتی قاب لوازم الکترونیکی خود را بسازید . پرینتر های سه بعدی با داشتن مواد اولیه رسانا به شما این قدرت را میدهند که قطعات الکترونیکی پیچیده مانند بردهای چاپی یکرو و یا دو رو را به شکل کاملا کاربردی و مناسب ساخته و استفاده نمایید.

در این صنعت از پرینتر های سه بعدی به عنوان طراح بدنه آزمایشی ، طراحی قاب های آزمایشی ، ساخت بدنه روبات ها و یا ابزاری که بر روی روبات سوار شده و به آنها اضافه میشود ، ساخت و تولید انواع قاب های تجهیزات الکترونیکی و یا تجهیزات مرتبط ، ساخت مدارات چاپی یکرو و یا دورو و بسیاری از کاربرد های دیگر استفاده میشود.

در حال حاضر در سطح جهان دو ربات بسیار معروف که با پرینترهای سه بعدی ساخته شده و در حال توسعه هستند به شرح زیر میباشند:

  1. ربات نقاش : این ربات که قطعات آن تماما چاپ سه بعدی میباشند همانطور که از نامش مشخص است قابلیت نقاشی کردن را دارد به شکلی که میتوانید جلوی آن نشسته و این روبات توسط دوربین چهره ی شما را آنالیز میکند و میتواند آن را نقاشی نماید.
  2. ربات اندروید : قطعات این ربات هم تماما چاپ سه بعدی میباشد به شکلی که تلفن همراه خود را درون این رباط قرار میدهید و از طریق بلوتوث به آن وصل میشوید این ربات قابلیت راه رفت و انجام کارهایی را که برایش تعریف کرده اید را دارا هست.

نقشه های ساخت این ربات ها درون سایت www.thingiverse.com و www.github.com موجود میباشد که میتوانید آنها را طبق دستورالعمل بسازید

تکنولوژی پرینتر سه بعدی که در صنعت الکترونیک و روباتیک بسیار پر کاربرد هستند تکنولوژی FDM است اما از دیگر تکنولوژی ها نیز در این صنعت استفاده میشود تا دیگر برای بدنه و قاب روبات و لوازم الکترونیکی خود نگران نباشید.

خلاصه مقاله
چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک
نام مقاله
چاپگر سه بعدی در الکترونیک و روباتیک
توضیح
دیگر برای بدنه و قاب روبات و لوازم الکترونیکی خود نگران نباشید پرینتر های سه بعدی در صنعت الکترونیک و روباتیک با سرعت
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده

نوشته های اخیر

نظرتان را بنویسید