image تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای – تخت چاپگرEnder3 image چاپ سه بعدی – دبی

قلم سه بعدی

قلم سه بعدی

قلم سه بعدی: آیا می خواهید مدل های خارق العاده هنری یا سه بعدی ایجاد کنید؟ اگر شما علاقه مند به ساختن ساختارهای واقع گرایانه ای هستید که مردم آن را دوست خواهند داشت ، یک قلم سه بعدی راه حل شماست. از طریق فناوری استفاده شده توسط این ابزار پیشرفته ، می توانید یک شی object را طراحی کرده و محصولی سه بعدی تولید کنید.

بنابراین ، قلم سه بعدی چیست؟ بیایید در مورد این به طور مفصل بحث کنیم.

قلم سه بعدی ابزاری است که به گونه ای طراحی شده است که شبیه قلم معمولی است اما حجیم تر است. تفاوت آن با قلم عادی این است که به جای جوهر ، یک قلم سه بعدی از طریق نوک اکسترودر خود رشته پلاستیکی ذوب شده تولید می کند. رشته تا نقطه ذوب خود گرم می شود تا در نتیجه یک نقاشی سه بعدی ایجاد شود.

اگر می توانید تصویری در مغز خود بکشید ، استفاده از قلم سه بعدی به شما کمک می کند تا انعکاس ملموسی از تصویر ایجاد کنید.

درک قلم چاپ سه بعدی

این قلم برای عملکرد به جوهر یا سرب به علاوه کاغذ احتیاج ندارد. وقتی پروژه دارید ، به کاغذ یا هر نوع ماده نوشتاری دیگر احتیاج ندارید. خیر ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک رشته پلاستیکی است که برای تولید پلاستیک ذوب شده گرم می شود. سپس از این پلاستیک ذوب شده برای ایجاد طرحی به انتخاب خود استفاده خواهید کرد. با استفاده از این قلم های سه بعدی ، شما می توانید هر تصویری را در هوا ترسیم کنید.

برخی از هنرمندان به اندازه مشاهده قلم به عنوان یک چاپگر مینی 3D استفاده می کنند. مزیت این است که کار با قلم های سه بعدی آسان تر از درک روند استفاده از چاپگر سه بعدی است. دستگاه هایی مانند دسکتاپ یا لپ تاپ برای کمک به شما در چاپ یک طرح ، به جای قلم های سه بعدی در چاپگرهای سه بعدی مورد نیاز هستند.

هنگامی که رشته هایی با رنگ دلخواه خود انتخاب کردید ، آنها را در دستگاه نقاشی سه بعدی قرار دهید. تنظیمات دما باعث نرم شدن رشته می شود. وقتی نرم شد ، حالت انعطاف پذیری پیدا می کند و هنگامی که آن را راهنمایی می کنید تا شی سه بعدی مورد نظر شما را هدایت کنید ، از نازل قلم شروع به چکیدن می کند. لازم نیست مدت طولانی منتظر بمانید زیرا سریع ، تقریباً فوری قوام می یابد.

قلم سه بعدی
قلم سه بعدی

قلم سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟

یک قلم چاپ سه بعدی به شما کمک می کند تا با سهولت یک شی سه بعدی ایجاد کنید. نحوه کار قلم شما به استفاده از قلم سرد یا گرم بستگی دارد. بین این دو چه فرقی هست؟

اگر به سراغ قلم داغ بروید ، به محتوای رشته پلاستیکی ABS مانند فیلمی که در چاپگرهای سه بعدی استفاده می شود ، نیاز خواهید داشت. رشته ABS را در قلم قرار دهید. هنگامی که شروع به ذوب شدن می کند ، از طریق نوک خارج می شود.

هوای اطراف نازل قلم رشته پلاستیکی ABS را به سرعت خنک می کند تا مطمئن شود از بین نمی رود و طرح های نامطلوبی ایجاد می کند. از طریق این تکنیک ، شما در موقعیتی هستید که می توانید به دلخواه و در هوای مطبوع ، هر شکل را ترسیم کنید.

3Doodler و duo scribble نمونه هایی از قلم های سه بعدی هستند که عملکرد مشابه اسلحه چسب داغ دارند. یک 3Doodler برای ایجاد اشیا  سه بعدی با اصطلاحات ساده همان فناوری را در تفنگ چسب داغ به کار می برد.

از طرف دیگر ، قلم های سرد از فرایندهای شیمیایی برای تبدیل مایعات به مواد جامد استفاده می کنند. این فرایندها به واسطه رزین های حساس به جوهر امکان پذیر می شوند. به محض اینکه جوهر از قلم سرد شما خارج شد ، از نور ماورا UV بنفش برای تشکیل ماده جامد استفاده می کند. Creopop3 و ido3d vertical نمونه هایی از قلم های سرد سه بعدی در اختیار شما هستند.

می توانید از این قلم ها برای تأکید بر عناصر خاص بر روی یک شی موجود چاپ شده سه بعدی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر مجسمه ای دارید که می خواهید شخصی سازی کنید ، این قلم ها به شما در انجام آن کمک می کنند. از 3Doodler استفاده کنید تا بدون آسیب رساندن به مجسمه ، لمس شخصی کنید. حتماً چند مورد مانند تنظیمات سرعت و تنظیمات دما را تنظیم کنید.

قلم های سه بعدی برای چه استفاده می شوند؟

خودکارهای چاپ سه بعدی ، اگر نه همه ، در بیشتر صنایع تولید شی object استفاده می شوند. در اینجا برخی از زمینه هایی وجود دارد که می توانید از قلم های سه بعدی خود استفاده کنید.

نمونه سازی اولیه

در بالای لیست ما نمونه سازی وجود دارد. متخصصان در زمینه های مختلف با استفاده از قلم سه بعدی نمونه های اولیه را ایجاد می کنند زیرا تصاویر واقعی از موضوعات مورد مطالعه یا طراحی ارائه می دهند. اگر طلا و جواهر یا اتومبیل طراحی می کنید ، باید قلم های سه بعدی داشته باشید. با این ابزار می توانید هر شکلی را که در ذهن دارید ایجاد کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که شکل شی را تجسم کرده و آن را ترسیم کنید.

تعمیر چاپ سه بعدی

از قلم های خود به همراه چاپگرهای سه بعدی برای انجام تعمیرات جزئی در ساختارهای سه بعدی آسیب دیده استفاده کنید. همچنین می توانید از قلم ها در مرحله پردازش پس از ایجاد شی سه بعدی استفاده کنید. وجه مثبت تعمیر اشیا with با استفاده از این قلم های مدرن می تواند حتی به مشکل ترین نقاط نیز برسد. با سهولت استفاده ، حتی بسیاری از بچه ها می توانند از قلم سه بعدی و بدون استفاده از کاغذ به عنوان سطح طراحی ، چیزهای مختلف را به روشی منحصر به فرد بسازند.

تزیین

برای افرادی که برای تزئین مجسمه سازی می کنند ، یک قلم سه بعدی ابزاری حیاتی است. وقتی با هنرهای زیبا و صنایع دستی سر و کار دارید ، خودکارهای سه بعدی به کار شما می آیند. طرح های تزئینی برجسته ای که می خواهید بسازید وقتی یکی از این خودکارها را داشته باشید به راحتی کشیده می شوند.

تحصیلات

اگر شما یک ریاضیدان یا یک معمار هستید ، یک قلم سه بعدی درک شما از مفاهیم مختلف را راحت می کند. در یادگیری ریاضیات ، قلم وقتی به شما کمک می کند که یک شکل هندسی می کشید. مدل سازی در معماری همچنین از قلم های سه بعدی برای ایجاد ساختاری با کیفیت استفاده می کند.

دانشمندان نیز از قلم نیفتند. اگر مدل فیزیکی دارید که می خواهید تجسم کنید ، هیچ ابزاری بهتر از این خودکارهای سه بعدی برای استفاده وجود ندارد.

معماران ، دانشمندان ، ریاضیدانان و سایر متخصصان برای ارائه مدل ها به قلم نیاز دارند
معماران ، دانشمندان ، ریاضیدانان و سایر متخصصان برای ارائه مدل ها به قلم سه بعدی نیاز دارند

آیا قلم سه بعدی ارزش آن را دارد؟

ارزش استفاده از قلم سه بعدی به خود شما بستگی دارد. اگر یک مدل با کیفیت بخرید ، مدل هایی بهتر و با جزئیات بیشتر خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که مدل قلم خریداری شده را بررسی کرده و ببینید آیا متناسب با نیاز شما است.

به سراغ مارکی بروید که در حوزه تخصصی شما بسیار تحسین شده است. اگر از قلم سه بعدی مناسب برای نیازهای خود استفاده کنید ، به راحتی روی آنها نقاشی خواهید کشید. گفته شد ، خواسته ها و تنظیمات شما ارزش قلم سه بعدی را انتخاب می کنید.

برای قلم سه بعدی به چه مواردی نیاز دارید؟

برای شروع ساخت مدل ، به خودکار ، رشته ها و قالب های سه بعدی نیاز دارید. رشته های مختلفی برای استفاده در این قلم ها وجود دارد از جمله رشته های پلاستیکی PLA و رشته های پلاستیکی ABS. اگر می توانید PLA را تهیه کنید بهتر است.

دلیل این امر آنست که رشته های پلاستیکی ABS از یک طرف بوهای شدیدی را در مقایسه با رشته پلاستیکی PLA منتشر می کنند که در صورت استنشاق بیش از حد ، سلامت شما را به خطر می اندازد.

برای شما آسان تر خواهد بود اگر الگوهایی داشته باشید زیرا چیزی برای ردیابی رشته پلاستیکی PLA دارید.

نتیجه

یک قلم سه بعدی در حال تبدیل شدن به ابزاری اساسی برای داشتن در بسیاری از زمینه ها است. معماران ، دانشمندان ، ریاضیدانان و سایر متخصصان برای ارائه مدل ها به قلم نیاز دارند. با استفاده از اطلاعات این مقاله سفر خود را در صنعت نقاشی های سه بعدی شروع کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
قلم سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ