image شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید image جراحی چاپ شده سه بعدی

تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی

تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی

تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی: تولید کننده خودرو نیسان شروع به استفاده از فناوری چاپ سه بعدی کرده است که توسط BCN3D توسعه یافته و خطوط تولید خودرو خود را در اسپانیا تقویت می کند.

مشخص شده است که کارخانه بارسلونا این شرکت اکنون از فناوری IDEX FFF ​​بهره می برد ، با قطعاتی مانند ابزارها ، جیگ ها ، وسایل و نمونه های اولیه عملکردی که به صورت سه بعدی چاپ می شوند. پیش از این ، نیسان کلیه ابزارهای خود را به تأمین کنندگان شخص ثالث که فرآیندهای تولید سنتی مانند ماشینکاری CNC را انجام می دادند ، واگذار کرد. در حالی که کیفیت قطعه در واقع بالا بود ، شرکت با سربازی طولانی و هزینه های زیادی روبرو بود ، با ابزارهای فلزی ساده که قیمت آنها تقریباً 400 یورو بود.

گزارش شده است که نیسان با وارد کردن مراحل طراحی و ساخت داخلی ، زمان تولید را از یک هفته به فقط یک روز کاهش داده است ، در حالی که هزینه ها به طور متوسط ​​95 درصد کاهش یافته است. این شرکت با استفاده از چاپگرهای سه بعدی BCN3D تاکنون بیش از 700 قطعه تولید کرده است که قیمت برخی از آنها فقط 3.45 یورو است. در واقع ، نیسان با صرفه جویی در وقت و هزینه خود بسیار تحت تأثیر قرار گرفته است به طوری که اکنون قصد دارد در برخی دیگر از کارخانه های خود در سراسر جهان تولید مواد افزودنی را به کار گیرد.

کارلوس رلان مارتینز ، مدیر Nissan Motor Ibérica Zona Franca ، بارسلونا ، می گوید: “ابزارهای برون سپاری به یک منبع مکانیکی 20 برابر گرانتر از چاپ سه بعدی قطعات مشابه بود ، در حالی که انتظار برای ابزارها از یک هفته به یک روز ادامه داشت. با معرفی چاپ سه بعدی ، بدون زمان تحویل بالا ، ارزش افزوده را افزایش داده و هزینه های کمی ایجاد کرده ایم. ما سرمایه گذاری در چاپخانه ها را خیلی سریع پرداخت کرده ایم.

تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی
تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی

یک مزرعه چاپ جدید در بارسلونا

کارخانه بارسلونا اکنون آزمایشگاه ساخت افزودنی مخصوص به خود را دارد که با چهار چاپگر سه بعدی BCN3D Epsilon W50 سه بعدی با قالب بزرگ و 24 ساعته کار می کند. سیستم های میز کار دارای حجم ساختی به ابعاد 420 300 300 400 400 میلی متر و یک محفظه محصور شده فعال است. از آنجا که همه دستگاه ها تنظیمات IDEX را ارائه می دهند ، نیسان قادر به چاپ همزمان دو قسمت یکسان است و این امر باعث می شود تا تولید مزرعه چاپ دو برابر شود.

علاوه بر این ، این شرکت همچنین یکی از اولین کسانی است که از افزودنی جدید کابینت هوشمند BCN3D ، دستگاه کنترل رطوبت برای ذخیره رشته استفاده می کند. این دستگاه علاوه بر حفظ قابلیت چاپ پذیری مواد ، یک منبع تغذیه بدون وقفه را نیز برای محافظت در برابر خاموشی فراهم می کند.

مارتینز اضافه می کند ، “عملکردی که از نظر قابلیت اطمینان حاصل شده عالی بوده است. چاپگر ما تقریباً 24 ساعت در روز کار می کند و ما هر ساله در حال چاپ حدود 100 دستگاه مختلف و ابزار مختلف برای استفاده خاص در فرآیندهای خود هستیم.

ابزار سه بعدی سازی خودرو

قطعاتی که توسط نیسان به صورت سه بعدی چاپ می شوند شامل ابزاری برای تعمیر سنسور شیشه جلو اتومبیل است که با استفاده از رشته TPU تولید می شود. با زمان چاپ 14 ساعت ، هزینه این ابزار فقط 8 یورو برای شرکت تمام شد. مهندسان در آزمایشگاه تولید مواد افزودنی همچنین 3D را برای قرار دادن نام مدل روی وسیله نقلیه و یک ابزار موقعیت یابی مته پایین تر چاپ کردند که هر دو در قالب یک ABS در کمتر از یک روز چاپ شدند.

فناوری چاپ سه بعدی در کارخانه نیسان
فناوری چاپ سه بعدی در کارخانه نیسان

اریک پالارس ، CTO در BCN3D نتیجه گیری می کند ، “صنعت خودرو احتمالاً بهترین نمونه برای مقیاس بخشیدن به یک محصول پیچیده با تقاضای مطابقت با بالاترین استانداردهای کیفیت است. دیدن اینکه چطور فرآیند مونتاژ یک ماشین – جایی که بسیاری از قطعات جداگانه در یک خط مونتاژ کنار هم قرار می گیرند – به قطعات چاپ شده FFF در هر مرحله متکی است بسیار جالب است.

نیسان قطعاً اولین سازنده ای نیست که چاپ سه بعدی را برای خط تولید اتخاذ می کند ، زیرا ابزار خودرو کاربرد اصلی این فناوری است. ارائه دهنده خدمات تولید FreeFORM Technologies به تازگی از چاپ سه بعدی binder jet از ExOne برای تولید ابزارهای خودرویی سبک خود استفاده کرده است. به طور خاص ، شرکت 3D یک جز component پیچیده فولاد ضد زنگ انتهای بازو را طراحی کرده است که به عنوان بخشی از یک سیستم بازرسی خودکار قطعات طراحی شده است با یک ربات FANUC شش محوره.

در جاهای دیگر ، در آلمان ، تولید کننده اتومبیل آئودی اخیراً شروع به استفاده از ابزار کاملاً افزودنی با فرم داغ در مرکز چاپ 3D 3D خود در اینگلشتات کرده است. با دو برابر کردن استفاده از چاپگرهای EOS سه بعدی ، آئودی اکنون قادر به تولید دوازده بخش مختلف از چهار ابزار شکل دهنده داغ در مرکز است که بعداً برای جمع آوری مدل های اتومبیل مانند سالن A4 استفاده می شود.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ