image سرمایه گذاری در یک چاپگرسه بعدی image تولیدکننده خودرو نیسان و فناوری چاپ سه بعدی

شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید

شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید

شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید: شرکت سازنده مواد مستقر در فرانسه ، Nanovia ، از راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید خبر داده است.

Nanovia Mt Inox 316L برای استفاده با چاپگرهای سه بعدی مبتنی بر اکستروژن طراحی شده است و رشته جدید فولاد ضد زنگ 316L این شرکت است در حالی که Nanovia Cr SiC آینده یک کاربید سیلیکون سرامیک است.

این رشته ها برای فعال کردن قطعات فلزی و سرامیکی متراکم در سیستم های رایج FDM در نظر گرفته شده اند و از طریق مرحله نهایی پخت برای تراکم بیشتر قسمت قابل پردازش هستند. همچنین کاربران می توانند قطعات چاپی سه بعدی Nanovia خود را قبل از استفاده ، تنظیم دقیق ابعاد و بهبود کیفیت سطح ماشین کنند.

Nanovia می نویسد ، “Nanovia Mt و Cr اجازه ایجاد ساختارهایی را می دهد که فقط از طریق چاپ سه بعدی ، با موادی که به طور سنتی از قلمرو آن خارج بودند ، امکان پذیر است. به عنوان مثال ، ماشینکاری قطعات “سبز” قبل از پخت امکان پذیر است ، که امکان ساخت روشهای ترکیبی وجود دارد.

محدوده جدید Nanovia Mt و Cr

فولاد ضد زنگ 316L یکی از متداول ترین فولادهای آستنیتی است که امروزه از اهمیت ویژه ای تا درجه 304 برخوردار است. این ماده با مقاومت عالی ، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر حرارت از ویژگی های آن استفاده گسترده در کاشت های پزشکی ، اتصال دهنده ها و روغن است. بخش گاز و گاز برای قطعات تماس با مواد شیمیایی.

Nanovia Mt Inox 316L به مشتریان امکان چاپ سه بعدی قطعات فولادی ضد زنگ را با استفاده از چاپگرهای سه بعدی FDM شخص ثالث در دمای فقط 210 درجه سانتیگراد – 230 درجه سانتیگراد می دهد ، اگرچه یک نازل سخت شده به دلیل ساینده بودن رشته توصیه می شود. Inox 316L با گذراندن یک مرحله پخت در مراحل پس از پردازش ، اجزای فولادی ضد زنگ کاملاً متراکم و بدون نیاز به هرگونه لایه برداری شیمیایی را به وجود می آورد.

از طرف دیگر ، کاربید سیلیکون یک نیمه هادی تولید مصنوعی است که با سختی آن مشخص می شود. از زمان اختراع تصادفی آن در اواخر قرن نوزدهم ، این ماده کاربرد آن در کاغذهای ماسه ، چرخ سنگزنی و ابزارهای برش یافت. کاربردهای اخیر سرامیک شامل پوشش نسوز ، عناصر گرمایشی ، اجزای مقاوم در برابر سایش برای پمپ ها و موتورهای هوافضا و دیودهای ساطع کننده نور است. گفته می شود Nanovia Cr SiC که قرار است به زودی عرضه شود ، بسیار سخت خواهد بود و در برابر دما تا 2000 درجه سانتیگراد مقاومت می کند.

شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید
شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید

نانویا همچنین در آینده نزدیک قصد تولید چندین رشته جدید فلزی و سرامیکی از جمله Mt Inconel ، Mt Titanium ، Cr Alumine و Cr Zircone را دارد. طیف گسترده ای از رشته های چاپ سه بعدی در محدوده های جدید Mt و Cr در هر دو قرقره 500 و 2 کیلوگرمی در دسترس خواهد بود. این شرکت همچنین مواد را به صورت پلت برای استفاده در فرآیندهای تولید MIM و CIM ارائه می دهد.

پخت قطعات چاپ شده سه بعدی

رشته های چاپ سه بعدی فلزی و سایر مواد حاوی مواد افزودنی معمولاً برای افزایش تراکم قطعه نیاز به پخت دارند و به کاربران در دستیابی به مجموعه کامل خواص مکانیکی با کارایی بالا کمک می کنند. محدوده های جدید Mt و Cr Nanovia از این قاعده مستثنی نیستند.

سبد محصولات این شرکت باید در دو مرحله ذوب شود: جداسازی مجدد در دمای پایین (برای از بین بردن ماتریس پلیمر) و سپس پخت در دمای بالاتر (برای تلفیق مواد افزودنی فلز و سرامیک). گرمای حاصل از فرآیند اغلب قطعه را کوچک می کند ، اما شرکت ادعا می کند که بسته به قطعه ، جمع آوری باید به حدود 10٪ – 15٪ محدود شود. Nanovia شریکی برای این سرویس انتخاب کرده است که به موقع مشخص خواهد شد.

Nanovia تنها شرکتی نیست که فضای FDM فلز را هدف قرار می دهد ، زیرا تولید کننده چاپگر سه بعدی Desktop Metal اخیراً رشته مسی خالص خود را برای استفاده در Studio System این شرکت راه اندازی کرده است. این ماده که به دلیل استفاده گسترده در الکترونیک و مبدل های حرارتی شناخته می شود ، صنایع مختلفی از جمله نفت و گاز ، خودرو و محصولات مصرفی را هدف قرار می دهد.

در جای دیگر ، Forward AM ، بازوی چاپ سه بعدی شرکت شیمیایی BASF ، قبلاً رشته فلزی Ultrafuse 17-4 PH خود را راه اندازی کرده است. مواد مبتنی بر فولاد ضد زنگ 17-4 شامل پودر فلز در یک ماتریس پلیمری است و برای امکان چاپ ایمن و مقرون به صرفه فلز روی رایج ترین سیستم های FFF طراحی شده است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
شرکت Nanovia و راه اندازی دو رشته چاپ سه بعدی جدید
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ