image رباتی الهام گرفته از مارماهی image کمک پرینتر سه بعدی به امنیت ریدرهای اثر انگشت

گوشی های هوشمند مدولار

گوشی های هوشمند مدولار

محققان در کانادا و  چاپگر سه بعدی را برای توسعه یک گوشی هوشمند 3 اینچی به کار برده اند که برای قرض دادن به غریبه ها ایده آل است.در مقاله خبری قصد داریم به معرفی گوشی های هوشمند مدولار و تغییرات بوجود آورده در بازار آینده بپردازییم.
نمونه ی اولیه شامل سه گوشی هوشمند در یک مورد چاپ شده ی سه بعدی است و به مالک اجازه می دهد تا کنترل میزان دسترسی به قرض گیرنده را داشته باشد.

نقش چاپگر سه بعدی در توسعه فناوری گوشی های هوشمند

اگرچه ما اغلب در این مورد احساس گناه می کنیم اما هنگامی که یک غریبه از شما می خواهد تلفن خود را به آنها قرض بدهید، می توانید نا امیدش نکنید.
9 بار از 10 بار آنها احتمالا یک شخص دوست داشتنی هستند که فقط نیاز به برقراری تماس سریع دارند؛ اما اگر آنها سعی در سرقت اطلاعات از شما داشته باشند چه؟ اگر آنها در حال برنامه ریزی برای تماس با یک شماره بین المللی گران قیمت باشند چه؟ محققان دانشکده دورتموث نیوهمپشایر و دانشگاه کالگری کانادا و دانشگاه واترلو راه حلی برای این مسله ایجاد کرده اند و چاپ سه بعدی نقش مهمی را ایفا می کند.

آنها می گویند: مشکل این است که کنترل محتوا یا قابلیت ها در هنگام قرض دادن, غیر ممکن است.
اطلاعات شخصی را می توان به طور عمدی یا به طور تصادفی در دسترس دیگری گذاشت یا نابود کرد. پس از انجام مطالعه به پدیده قرض دهی گوشی های هوشمند , محققان یک تلفن مدولار 3 در 1 را که شامل سه گوشی هوشمند است که با یک چاپ سه بعدی متصل شده اند طراحی کرده اند.
این پدیده ساده است: قرض دهنده به قرض گیرنده اجازه دسترسی به یک تلفن محدود شده مناسب برای تماس ها و یا هر برنامه ای که به طور خاص درخواست می کند می دهد. تمام اطلاعات حساس موجود در گوشی اصلی است که قرض گیرنده به آن دسترسی ندارد. اما پیچیده تر است؛ گوشی های جداگانه با هم همخوانی داشتند.

سیستم مدولار یک نسخه به اشتراک گذاری گرا از آندروید است که اجازه می دهد تا کارشناسی ارشد گوشی نظارت بر فعالیت از یکدیگر اجرا می شود.
این بدان معنی است که قرض دهنده دقیقا می داند که قرض گیرنده چه کاری انجام می دهد و می تواند به راحتی رفتارهای مشکوک را متوجه شود.
علاوه بر این گزینه های مختلف را می توان بسته به وضعیت انتخاب کرد. اولا, قرض دهنده می تواند تصمیم بگیرد که آیا قرض گیرنده نیاز به یک تلفن ماهرانه متوسط با چند برنامه اساسی دارد یا یک گوشی بسیار ساده که اساسا قابلیت برقراری تماس و پیامک را فراهم می کند.

هر دو گوشی کمتر از سیستم 3 در 1 بهره میبرند و به آنها اجازه می دهد تا به قرض گیرنده منتقل شوند. با استفاده از دستگاه متوسط  مالک می تواند یکی از چهار حالت را تنظیم کند:

قرض های برنامه (برنامه تک), حالت مهمان (طیف وسیعی از برنامه ها ) , دسترسی کامل یا اشتراک گذاری روی صفحه, با آیکون هایی که این چهار حالت را نشان می دهند, زمانی که گوشی از قسمت چاپی 3d کاسته شده است.
اگر قرض گیرنده مایل به استفاده از یک برنامه دیگر در حالی که بر روی تلفن قرض گرفته شده, قرض دهنده یک اطلاعیه برای ( برنامه در خواست) در گوشی اصلی خود را دریافت خواهید کرد , که آنها می توانند تایید یا رد کنند. سیستم حتی اجازه می دهد تا قرض دهنده برای نظارت بر فعالیت صفحه نمایش قرض گیرنده را در زمان واقعی داشته باشد.

البته , فیل در اتاق اینجا اندازه سیستم مدولار است, با دستگاه 3 در 1 از فضایی به اندازه یک فیل در یک اتاق استفاده می شود.
تیمی که پشت این پروژه به راحتی اعتراف می کند که سیستم باید کوچکتر باشد, اما هنوز هم معتقد است که نمونه اولیه آنها برخی از قابلیت های مفید را با وجود عدم استفاده از آن نشان می دهد.

تدی سید , دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه کالگری در حال کار بر روی مفهوم تلفن است, فکر می کند که یک دستگاه 3 در 1 می تواند برای والدین که تلفنشان را برای بچه ها ارایه می دهند , که نمی توانند دسترسی کامل به قابلیت گوشی های هوشمند داشته باشند, مفید است.
او همچنین تصور می کند چنین سیستمی برای پخش بازی های ویدیویی چند صفحه ای و چند نفره مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که این نمونه اولیه چاپی 3d یک سال طول کشید , محققان قصد دارند نسخه جدید و پیشرفته ای در آینده نزدیک ایجاد کنند.
در حالت ایده آل , دستگاه به پایان رسیده بیشتر شبیه یک گوشی هوشمند معمولی است اما با ابزارهای بسیار ضعیف , نمایش داده می شود که به عنوان بخش های قابل استفاده عمل می کند.

محققان می گویند : کار ما مفهوم یک گوشی هوشمند مدولار را معرفی می کند, طراحی شده برای رسیدگی به مسایل با اعتماد و راحتی با اعطای تنها قطعات مدولار دستگاه در ابتدا ما امیدواریم خواننده را متقاعد کنیم که نیازهای خاصی وجود دارد و استراژی مدولار ما می تواند عملی شود. این آینده عملی احتمالا شامل موارد بزرگ چاپی 3d نخواهد بود , اما تولید افزایشی حداقل به پیشرفت آنچه واقعا یک ایده آل منطقی است کمک می کند.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی