image آدیداس و تولید کننده چاپگرهای سه بعدی Carbon image فناوری چاپ سه بعدی کامپوزیت

شرکت هوندا و چاپ سه بعدی

شرکت هوندا و چاپ سه بعدی

شرکت هوندا و چاپ سه بعدی:سازنده خودروسازی ژاپنی هوندا از فناوری چاپ سه بعدی ایتالیایی OEM WASP در تحقیق و توسعه موتورهای خود استفاده کرده است تا رویکرد نمونه سازی ترکیبی منحصر به فردی را توسعه دهد.

برخلاف بقیه صنایع دو چرخ ، که در آن مدل سازی دستی رس است ، هوندا چاپ سه بعدی را با پایان دادن به دست ترکیب کرده تا زمان وسایل نقلیه خود را به بازار کوتاه کند. این شرکت با درهم آمیختن تکنیک های مخرب و سنتی ، به طور موثری موفق شده است روند کار تولید خود را مدرن کند ، بدون اینکه هیچ گونه مهارت در ساخت موتورسیکلت های دست ساز بسیار خاص باشد.

"<yoastmark

رویکرد ترکیبی هوندا

در حال حاضر ، معمولاً در ساخت موتورسیکلت استفاده از خاک رس صنعتی به عنوان ابزاری برای نمونه سازی طرح های جدید است. در حالی که مدل سازی دستی سنتی جنبه های مثبت خود را دارد ، به ویژه اجازه می دهد مهارت مجسمه سازی منحصر به فرد درخشان شود ، اما در ذات خود کندتر و روشمندتر از تکنیک های بیشتر از نظر توان عملیاتی است.

در تلاش برای ایجاد مدل سازی خاک رس و تولید انبوه ، بخش تحقیق و توسعه هوندا در اروپا فناوری چاپ سه بعدی WASP را در روند خلاقیت خود ادغام کرده است. پس از ترفندهای قابل توجه و مقایسه یادداشت های بین هماهنگ کننده طراحی مدل هوندا آنتونیو آرکادو و مهندسان شرکت ایتالیایی ، تیم طراحی موفق به ایجاد نمونه اولیه ترکیبی جدیدی شده اند

اگرچه هیچ یک از دو شرکت ماهیت دقیق قطعه تولید شده را فاش نکرده اند ، گفته می شود که این “دستیابی به موفقیت در مدل سازی موتور سیکلت” است که عناصر اتمام دستی را که در مدل های خاک رس موجود مشاهده می شود ، حفظ می کند. پس از موفقیت اولیه ، هوندا و WASP قصد دارند با هدف به نمایش گذاشتن دستاوردهای خود در ماه های آینده ، به توسعه رویکرد جدید خود ادامه دهند.

تخصص چاپ رس WASP

WASP در سال 2012 تاسیس شد و در توسعه فرآیندهای تولید دایره ای و به ویژه سیستم هایی که قادر به استفاده از مواد اولیه پایه رس هستند برای ساخت معماری پایدار متخصص است. به عنوان مثال ، در سال 2018 ، این شرکت چاپگر CRANE WASP 3D خود را برای ساخت یک ساختمان زیستی “Gaia” با طول 9.8 فوت از مواد اولیه طبیعی تهیه کرده است.

از آن زمان ، WASP زیستگاه زیست محیطی ‘TECLA’ خود را چاپ کرده است ، اثبات مفهومی ارگانیک که برای ارائه طرح اولیه برای یک مدل جدید مسکن پایدار طراحی شده است. با توجه به موفقیت Gaia ، آخرین ساختار این شرکت کاملاً از مواد قابل بازیافت ، مانند بیومتر و خاک محلی چاپ شده است.

گذشته از تلاش های WASP برای ساخت و ساز پایدار ، فناوری آن نیز در برنامه های خاص خاک رس استفاده شده است. در اکتبر 2019 ، این شرکت از چاپگر DeltaWASP 40100 Clay 3D خود برای تولید گلدان های ikebana افزودنی ، برای هنرمند و مجسمه ساز ارجمند ایتالیایی ، آندره سالواتوری استفاده کرد.

ین سیستم به سالواتوری امکان می داد تا مواد را مستقیماً بر روی زمین یا سطح فولادی قابل جابجایی قرار دهد ، به این معنی که او مجبور نیست صبر کند تا خاک رس خشک شود ، بنابراین به روند خلاقیت وی کمک می کند. WASP همچنین ادعا می کند که از سال 2017 در حال آزمایش روشهای مختلف اکسترود رس صنعتی بوده و به نظر می رسد از طریق همکاری با هوندا ، این تلاش ها به ثمر رسیده است.

پیشرفت درچاپ سه بعدی رس

در حالی که شرکت های چاپ سه بعدی ساختمانی همچنان در تلاش برای مقیاس پذیری هستند ، محققان همچنین در تلاشند تا آنها را با مواد جدید مبتنی بر خاک رس ، که به طور خاص برای تولید ساختارهای بادوام طراحی شده اند ، پشتیبانی کنند. به عنوان مثال ، تیمی از TU Delft یک سیمان سفالی منحصر به فرد با ویسکوزیته بهینه برای تولید مواد افزودنی اکستروژن در مقیاس بزرگ ساخته اند.

هوندا و WASP قصد دارند "در ماه های آینده" نمونه های اولیه چاپ سه بعدی خود را رونمایی کنند
هوندا و WASP قصد دارند “در ماه های آینده” نمونه های اولیه چاپ سه بعدی خود را رونمایی کنند

 

در جای دیگر ، ائتلافی از دانشمندان از خاک رس چاپ شده سه بعدی در برنامه های دارویی برای ایجاد داربست های جدید چاپ سه بعدی استفاده کرده اند. محققان با ترکیب یک سوسپانسیون نانو رس به نام لاپونیت با سلولهای مغز استخوان توانستند ساختارهایی مانند بافت تولید کنند که می تواند به بازسازی اسکلت کمک کند.

به همین ترتیب ، دانشمندان چینی یک نانوکامپوزیت قابل چاپ 3D / پلیمر / رس را فرموله کرده اند که به طور خاص برای حمایت از رشد سلولهای استخوانی طراحی شده است. داربست های سلولی این تیم ، که به صورت in vivo آزمایش شده اند ، می توانند نقایص استخوانی مانند نقص ناشی از ضربه ، تغییر شکل یا برداشتن تومور را درمان کنند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
شرکت هوندا و چاپ سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ