image تولید مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی از متان image تکنولوژی چاپ سریع RLP

اکسترودر با حرارت بالا و سیستم خنک کننده ی آبی

اکسترودر با حرارت بالا و سیستم خنک کننده ی آبی

تنظیم درجه حرارت مناسب برای چاپگر سه بعدی یکی از دغدغه های اصلی این صنعت است , به خصوص برای کسانی که دستگاه های FDM رو میزی دارند. بعضی از مواد با دمای بالاتر هماهنگ می شوند , اما این می تواند منجر به کاهش دقت و همچنین مصرف انرژی اضافی و استرس اضافی در سیستم های خنک کننده شود . E3D-Online واقع در بریتانیا اخیرا نسخه ی جدیدی از چاپگرهای سه بعدی Titan aqua , را منتشر کرده است که به بسیاری از کاربران کمک کند تا تعادل مناسب را پیدا کنند. این پایان یک اکسترودر داغ با آب خنک است که عملکرد بالای درجه حرارت را فراهم می کند.در ادامه قصد داریم تا در مورد اکسترودر با حرارت بالا و سیستم خنک کننده ی آبی در این بخش خبری برای شما بیشتر بگوییم.

انتشار این طیف جدید از افزودنی ها و کیت خنک کننده آب توسط E3D برای اولین بار در ماه سپتامبر اعلام شد . این باید به کاربران اجازه دهد که از فیبرهایی مانند ABS و ASA و به خصوص ترموپلاستیک هایی با کارایی بالا مانند PEEK استفاده کنند.

این باید طیف وسیعی از برنامه های چاپ FDM را فراتر از سطح فعلی خود برای تولید کنندگان حرفه ای و همچنین سازندگان DIY گسترش دهد. تیتان آکوا شامل یک اکسترودر حرارت بالا و همچنین یک سیستم خنک کننده آب اختصاصی برای موتور و هیت سینک است که یک چاپگر سه بعدی را قادر می سازد تا در دمای بالا بدون هیچ گونه عوارض جانبی کار کند. این سیستم بسیار شبیه به سیستم خنک کننده ی استاندارد موجود در بسیاری از رایانه ها است .

Aqua براساس اکسترودر محبوب Titan Aero طراحی شده است , بنابراین تمام ویژگی های مهم را که منجر به موفقیت اولیه E3D با آن محصول از جمله مکانیسم idler شد , تغییر رشته های الکتریکی , تیز دندانه دار کردن hobb به صورت سفارشی و دقت 1:3 نسبت به دنده است . مانند Aero , از سیستم اکولایزر حرارتی از اکسترودر v6 استفاده می کند, بنابراین همه ی آنها از لحاظ ابعاد و سازگاری مشابه هستند و می توانند با هر بخشی از درجه حرارت بالا E3D ارتقا پیدا کنند. با وجودی که بسیاری از ویژگی های مدل های قبلی را به اشتراک می گذارند , Aqua با کاهش حجم زیادی از نسخه های قبلی بهبود می یابد.

مخزن و پمپ را به یک واحد ترکیب می کند و همچنین رادیاتور و فن را ادغام می کند . Titan Aqua در مقایسه با V6 , احتمال Z-height 25mm را نیز افزایش می دهد . اندازه سیستم خنک کننده آب , بدین معنی است که انتقال حرارتی بسیار واضح خواهد بود , که یک جنبه حیاتی برای اطمینان از دقت و ثبات چاپ است . این می تواند به طور مستقل , از چاپگر سه بعدی جدا شده و سپس داخل آن به عنوان یک واحد نصب شود.

استاندارد Titan aqua در حدود قیمت 144 پوند است . پس از ایجاد اعتبار قوی به عنوان یک تهیه کننده ی مواد و همچنین تامین کننده ی قطعات , این شرکت اکنون به نظر می رسد درخواست تجدید نظر خود را بیشتر با این سیستم طراحی کرده باشد که نیاز به چاپ سه بعدی دارد. این باید یک حرکت سود آور برای E3D باشد , زیرا می تواند سهم بازار شرکت خود را با کاربران چاپگر حرفه ای سه بعدی و همچنین سرگرمی ها افزایش دهد.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی