image تاثیر پرینتر های سه بعدی بر آینده ی تجارت جهانی image طرح برگزیده ی مسابقات سه بعدی در صنعت طلا و جواهر

قطعات الکترونیکی پوشیدنی انعطاف پذیر با استفاده از تکنیک ترکیبی

قطعات الکترونیکی پوشیدنی انعطاف پذیر با استفاده از تکنیک ترکیبی

قطعات الکترونیکی پوشیدنی انعطاف پذیر با استفاده از تکنیک ترکیبی با استفاده از چاپ ترکیبی سه بعدی, محققان انواع گجت های الکترونیکی را ایجاد می کنند که قبلا آن را ندیده اید. در این مورد, وسایل الکترونیکی قابل پوشیدن را داریم . یک تیم از محققان موسسه wyss برای مهندسی زیست شناسی در دانشگاه هاروارد عناصر سخت و نرم الکترونیکی را به سنسورهای با دوام و قابل کشش تبدیل کرده اند.در ادامه با مقالات خبری ما همراه باشید تا در مورد قطعات الکترونیکی پوشیدنی انعطاف پذیر با استفاده از تکنیک ترکیبی بررسی کنیم.

این سنسورها یک جهش برای ایجاد کالاهای الکترونیکی کاملا انعطاف پذیر هستند.محققان این اثر را با اولین چاپ جوهر رسانای کششی به دست می آورند. بعد از تنظیم جوهر به مقاومت مناسب آنها , قطعات الکترونیکی را در نقاط دقیق قرار می دهند. محققان این روش را نیز بر روی یک پارچه ی کشی قرار می دهند.
این اجازه می دهد تا آنها نه تنها الکترونیک را ایجاد کنند, در حالی که انعطاف پذیر هستند بلکه به استرس الاستیک واکنش نشان می دهند .

محققان یک دستگاه ساخته اند که مقدار استرس هایی را که در زیر پارچه است را اندازه گیری می کند . این می تواند این کار را انجام دهد , زیرا هنگامی که جوهر کشش می کند مقاوت جوهر را افزایش می دهد. آنها با استفاده از این دستگاه فشار کشش بازوی خود را اندازه گیری می کنند.

محققان با استفاده از روش چاپ سه بعدی هیبرید , سنسورهای نرم را تولید کردند که اجازه می دهد جوهرهای رسانا قابل انعطاف و ماتریس های نرم را چاپ کند و نیز با اجزای الکتریکی سطح مانند led ها , مقاوت و ریز پردازنده ها . مواد چاپی 3d از tpu با لکه های نقره ساخته شده است. Tpu3d برای مدت زمان زیاد قابل چاپ است.

این یک منطق طبیعی برای این پروژه است , زیرا انعطاف پذیر است .در حین چاپ , دانه های نقره هم در جهت چاپ قرار می گیرند تا یکدیگر را مانند صفحات همپوشانی کنند . قطعات tpu استرس را توضیع می کنند تا تمام قطعات جامد به سطح برسند. این ترتیب اجازه می دهد کل ماشین تا 30% کشیده شود و تمامی توابع آن حفظ شود .الکترونیک پوشیدنی تقریبا یک ایده آل است است که بسیاری از شرکت ها آن را دنبال می کنند.

اداره مواد و تولید آزمایشگاه تحقیقاتی , نیروی هوایی وWYSSS, برنامه ی دانشجویان دانشکده ونوایربوش تحت اداره تحقیقات دریایی , کمک مالی سخاوتمندانه از GETTYLAB همه از این کار حمایت می کنند و به دنبال اجرای آن در عملیات خود در آینده هستند.

این روش جدید نمونه ای عالی از نوع کار متقابل بین رشته ای است که موسسه ویس را از بسیاری از آزمایشگاه های تحقیقاتی دیگر متمایز می کند.
Ingber,md,md , استاد زیست شناسی عروق در بیمارستان کودکان بوستون و همچنین استاد مهندسی زیست شناسی در دانشگاه هاروارد SEAS است . با ترکیب دقت فیزیکی چاپ سه بعدی با برنامه ریزی دیجیتال قطعات الکترونیکی, ما به معنای واقعی کلمه آینده را ساختیم. تمام تصاویر با مجوز از موسسه WYSS هاروارد است.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی