image اکسترودر با حرارت بالا و سیستم خنک کننده ی آبی image قطعات پرینت شده ای که بدون هیچ الکترونیکی به wifi متصل می شوند

تکنولوژی چاپ سریع RLP

تکنولوژی چاپ سریع RLP

تکنولوژی چاپ سریع سه بعدی در MIT ، کیسه ها و حباب لامپ را در چند دقیقه چاپ می کند.محققان MIT در نقطه ی عطفی برای فن آوری چاپ سه بعدی و طراحی سه بعدی هستند.

Design Miami، یک رویداد چهار روزه است که به عنوان بخشی از هفته کاری هنری میامی برگزار می شود و تیمی از آزمایشگاه Self-Assembly MIT، تکنولوژی چاپ سریع مایع سه بعدی را با استفاده از ساخت کیسه های تیتای و حباب های لامپ، در چند دقیقه در محل به نمایش گذاشت.
Design Miami اولین بار نشان داد که روش چاپ سه بعدی به طور عمومی به نمایش گذاشته شده است، و MIT با مشارکت طراح سوئیسی کریستوف گوبرن و گالری پارسی پاتریک این رویداد را ویژه تر کرده است.در ادامه با ما همراه باشید تا در این بخش خبری به معرفی تکنولوژی چاپ سریع RLP برای شما بپردازییم.


چاپ مایع سریع (یا RLP) که در بهار 2017 معرفی شد، یک تکنیک جدید در چاپ سه بعدی است که با همکاری شرکت مبلمان Steelcase طراحی شده است که از یک نازل ربات برای قرار دادن مواد رشته ای (که می تواند از لاستیک، فوم یا پلاستیک ساخته شود) استفاده می کند.

اگر به عنوان نازل , رشته در داخل مخزن ٰژل رسوب کند رشته در مخزن به حالت تعلیق درآمده و حالت خود را حفظ می کند. این بدان معنی است که وقتی چاپ تمام می شود، می تواند به سادگی از ژل برداشته شود و با آب شسته شود. نیازی به پردازش بعدی نیست.

در Design Miami ، که از 6 تا 10 دسامبر برگزار شد، تیم MIT تکنولوژی نوآورانه خود را با استفاده از کیسه های کاغذی مشبک و حباب های قابل انعطاف لامپ، که بازدید کنندگان می توانستند آنها را خریداری کنند، به نمایش گذاشت.

این نکته قابل توجه است که، RLP نه تنها انعطاف پذیر از لحاظ مقیاس است، بلکه تکنیک قابل ملاحظه و سرعت بالایی دارد. به عنوان مثال، چاپگر سه بعدی توانست ظرف چند دقیقه قطعه ی مورد نظر را چاپ کند که برای بازدید کنندگان بسیار شگفت انگیز است.

“این فضا به عنوان یک مرکز تولیدی که در آن یک ربات بلافاصله کیسه های تیتا و اشیاء هنری را درون یک مخزن شیشه ای از ژل شفاف چاپ می کند،فوق العاده است.””این نمایشگاه اولین نمایش عمومی نمایشگاه تکنولوژی چاپ سریع MIT است.”

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی