image تبدیل زباله های توربین بادی به یک ماده جدید برای چاپ سه بعدی PLA image شرکت voxel8 و تولیدکفش های چاپ سه بعدی

آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی

آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی

آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی: گروهی از دانشمندان کره ای یک آداپتور چاپ سه بعدی ارزان قیمت تولید کرده اند که تلفن های هوشمند روزمره را به ابزار تشخیصی بیماری طناب صوتی آندوسکوپی تبدیل می کند.

دستگاه چاپ SLM 3D این تیم که به لارنگوسکوپ مجهز شده است ، با استفاده از هر دوربین داخلی تلفن همراه قادر به ضبط و پخش تصاویر با کیفیت بالا از گلو بیمار است. با توجه به اینکه هزینه افزودنی موبایل بسیار کمتر از سیستم های تصویربرداری دیجیتال معمولی است ، می تواند در آینده برای آن دسته از پزشکان بالینی که در کشورهای در حال توسعه فعالیت می کنند ، یک ابزار تجزیه و تحلیل مراقبت از مرکز باشد.

تیم در مقاله خود گفت: “این آداپتور ساده و کم هزینه نوید می دهد که هزینه تصویربرداری بالینی را با مرتبه ای کاهش می دهد ، وقتی می تواند به عنوان جایگزینی برای تصویربرداری دیجیتال با سرعت بالا (HSDI) جایگزین شود.این دستگاه نوید و توانایی های نوظهور ابزارهای تشخیصی بالینی را نشان می دهد که از فناوری گوشی های هوشمند کالایی استفاده می کنند تا تشخیص نقطه مراقبت را به مکان های از راه دور منتقل کنند.

آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی
آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی

آندوسکوپی برای مردم

برای دستگاه هایی که اساساً لوله های بلند ، نازک و انعطاف پذیر هستند ، آندوسکوپ ها ابزاری حیاتی در زره پوش پزشکان هستند ، زیرا تجسم اندام های داخلی که در غیر این صورت پنهان هستند را امکان پذیر می کند. در مناطقی مانند بیماری گلو ، چنین دستگاه هایی نه تنها به پزشکان امکان انجام جراحی های کم تهاجمی را می دهند ، بلکه به وسیله ارزیابی صوتی بالینی به تشخیص های خاص تری دست می یابند.

از طریق ارزیابی های طناب صوتی ، پزشکان اساساً هدف آن تشخیص بی نظمی هایی است که با اختلالات مرتبط هستند ، اما با توجه به اینکه اکثر صداها با سرعت 80-240 هرتز کار می کنند ، استفاده از فیلم استاندارد 60 فریم در ثانیه این کار را دشوار می کند. در حالی که دستگاه های HSDI بهبود یافته قبلاً توسعه یافته اند ، این دستگاه ها اغلب گران ترند ، برای استفاده از آنها به دانش تخصصی احتیاج دارند و ردپای داده های بزرگی دارند که نیاز به پردازش پس از آن دارند.

در نتیجه ، تشخیص و آموزش آندوسکوپی برای بیماران و کارکنان کشورهای در حال توسعه تا حد زیادی غیرقابل دسترسی است ، و این می تواند به انجام اقدامات ضعیف یا حتی کشنده منجر شود ، بنابراین ایجاد یک سیستم تصویربرداری HSDI با قیمت مناسب و قابل کنترل به یک موضوع فوری برای کسانی که در جهان سوم هستند و به دنبال ارزیابی بیماری های خود هستند.

از آنجا که بسیاری از تلفن های هوشمند در حال حاضر قدرت پردازش رایانه های کوچک را دارند ، در مناطق مشابه قبلاً نیز نوید قابل توجهی داده اند ، محققان از آنها برای انجام همه کارها ، از تجزیه و تحلیل بیولوژیکی گرفته تا آزمایش خون ، و با الهام از این روش ها ، تیم کره ای تصمیم به توسعه یک آداپتور موبایل آندوسکوپی ارزان قیمت

یک روش شفاهی با وضوح بالاتر؟

دستگاه محققان که برای استفاده با لارنگوسکوپ استاندارد طراحی شده است ، شامل یک نگهدارنده ، لوله لنز ، لنزها و پایه آندوسکوپی است. این تیم برای بهینه سازی عملکرد لوازم جانبی گوشی های هوشمند خود ، نگهدارنده ها و رابط های خود را با چاپگر سه بعدی Stratasys Objet260 ایجاد کرده و با در دست گرفتن سیستم لنز خود ، این قطعه به شما امکان می دهد تصاویر گرفته شده توسط چشمی و دوربین خود را به ترتیب بزرگتر کند.

آندوسکوپی
آندوسکوپی

علاوه بر این ، دستگاه به جای استفاده از لنزهای آکروماتیک برای بزرگنمایی تصویر ، از دو لنز 50 میلی متری و 15 میلی متری دو محدب ارزان قیمت استفاده شده بود و قابلیت زوم 1.5 برابر را برای آن فراهم می کرد. دانشمندان پس از آماده شدن ، آندوسکوپ قابل نصب خود را به تلفن هوشمند سامسونگ گلکسی نوت 9 متصل کردند و یک متخصص گوش و حلق و بینی گرفتند تا آن را برای چهار بیمار موافقت در مرکز پزشکی آسان کره برای آنها آزمایش کند.

در اوج عملکرد ، سیستم توانایی کار در رزولوشن 43.478 میکرومتر از فاصله 15 میلی متر را نشان داد ، اما با دورتر شدن دستگاه ، از دقت کاسته می شود. در مقایسه با سیستم های تجاری 10 هزار دلاری HSDI ، آداپتور تیم همچنین جزئیات بسیار کمتری را ضبط کرده و تصاویر را با ضبط 940 فریم در ثانیه به جای 4000 تا 8000 فریم در ثانیه در دستگاه های استاندارد تر ضبط می کند.

اگرچه محققان به این نتیجه رسیدند که وضوح تصویر و اشکال فریم آداپتور آنها در حال حاضر برای ضبط جزئیات لازم برای تشخیص بسیاری از شرایط طناب صوتی کافی نیست ، آنها نشان می دهند که برای غلبه بر عملکرد و کسب آن می توان از محافظ نوری و پردازش تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کرد مسائل مربوط به آینده.

محققان در مقاله خود نتیجه گیری کردند: “نتایج ما نشان می دهد که پردازش تصاویر بالینی برای مقادیر مرجع تشخیصی مفید در افراد سالم امکان پذیر است.” “در آینده ، به منظور توسعه توزیع قابلیت های مراقبت های بهداشتی ، به تولید آداپتورهای فشرده و محافظت شده از نوری نیاز است.”

چاپ سه بعدی در تشخیص گلو

طی دوازده ماه گذشته ، چاپ سه بعدی کاربردهای قابل توجهی در تشخیص و درمان بیماری های مربوط به گلو پیدا کرده است. محققان در ETH Zurich استنت های قابل جذب قابل جذب تولید کرده اند که برای کمک به کاهش درد اکسیژن در افراد مبتلا به خفگی طراحی شده است.

در همین حال ، دانشمندان دانشگاه علم و صنعت پوهانگ (POSTECH) استنت های جدید چاپ سه بعدی دارند که به کاهش علائم مری در بیماران رادیوتراپی کمک می کند. بر اساس جوهر زیستی مشتق شده از سلول گلو ، دستگاه های کاهش دهنده التهاب تیم همچنین می توانند در آینده با سلول های دیگر بارگیری شوند ، به عنوان وسیله ای برای درمان آسیب های موضعی.

در سایر برنامه های آزمایشی بیشتر ، تیمی از دانشگاه اورگان (UoM) دستگاهی میکروسکوپی را به صورت سه بعدی چاپ کرده است که امکان کنترل انگیزه هایی را که باعث ایجاد صدا در پرندگان آواز می شوند ، فراهم می کند. با تعدیل سیگنالهای الکتریکی ارسال شده به مغز یا طناب نخاعی افراد مورد آزمایش فنچ گورخر آنها ، تیم توانست آوازهای مرغ از پیش تعیین شده مشخص را برانگیزد.

یافته های محققان در مقاله خود با عنوان “یک سیستم لارنگوسکوپ مبتنی بر تلفن هوشمند قابل حمل برای تصویربرداری با طناب صوتی با سرعت بالا از بیماران مبتلا به اختلالات گلو: مطالعه اعتبار سنجی ابزار” به تفصیل ارائه شده است.

در طول این پروژه ، تحقیق به طور مشترک بین دانشکده پزشکی دانشگاه اولجی ، دانشگاه اولسان و مرکز پزشکی آسان انجام شد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
آداپتورچاپ سه بعدی-آندوسکوپی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ