image چاپگر سه بعدی Creality image اسکوتر برقی چاپ سه بعدی

برق چاپگرهای سه بعدی

برق چاپگرهای سه بعدی

برق چاپگرهای سه بعدی: برق چاپگرهای سه بعدی مدل های مختلفی دارد. به عنوان مثال ، چاپگرهایی که سیستم عامل بزرگتری دارند ، انرژی بیشتری مصرف می کنند. چاپگرهایی که می توانند در دمای بالاتر چاپ کنند همچنین از برق بیشتری استفاده می کنند.

برق ، که یک هزینه مکرر است ، قابل چشم پوشی نیست. بنابراین ، پایین نگه داشتن هزینه های برق باید اولویت بندی شود.

بنابراین ، چاپگرهای سه بعدی چقدر برق مصرف می کند؟

این مقاله پاسخی برای نگرانی های مصرف برق شما است. به اطراف بچسب تا اطلاعات بیشتری کسب کنی.

آیا چاپگرهای سه بعدی پرهزینه هستند؟

علاقه مندان به چاپ سه بعدی باید در هزینه های اجرای جلسات چاپ سه بعدی خود بسیار مشتاق باشند. هزینه چاپ معمولاً به دسته های زیر تقسیم می شود.

هزینه چاپگر سه بعدی

بسته به سطح مهارت چاپ سه بعدی ، باید چاپگر مناسبی را برای ساخت مدل ها یا اشیا مورد نظر خود با بودجه مناسب انتخاب کنید.

هزینه چاپگر به اندازه اشیا  چاپ شده 3D ، فناوری ، مصرف برق و ساخت و مارک چاپگر بستگی دارد.

هزینه های دیگر ممکن است ناشی از نیاز به افزودن نسخه های جدیدتر برای چاپگر شما باشد. وقتی با چالش هایی مانند گرفتگی نازل روبرو شوید ، این اتفاق می افتد. در غیر این صورت ، هزینه چاپگر یک بار هزینه است.

هزینه برق و برق

یک چاپگر سه بعدی که به 30A 12V نیاز دارد حداکثر 360 وات نیرو می کشد (Power = Current x Voltage). یک چاپگر با یک کانون گرم 205 درجه سانتیگراد و یک بستر گرم 60 درجه سانتیگراد از 70 وات در ساعت استفاده می کند که برای چاپ 10 ساعته به 0.7 کیلووات ساعت تبدیل می شود.

بیشتر چاپگرهای سه بعدی ساعتهای طولانی مانند هشت یا بیشتر در روز کار می کنند. چاپگرهای رشته ای FDM برای 2-3 روز کار می کنند ، به این معنی که چاپگر بیش از 24 ساعت بدون وقفه کار می کند. پرینترهای سه بعدی استاندارد 50 وات در ساعت مصرف می کنند.

بنابراین ، با توجه به ماهیت بدون توقف عملیات چاپ FDM ، به مصرف برق بسیار می افزاید. از این رو ، ممکن است باعث قبض زیاد برق شود.

برای سایر چاپگرها ، گرم شدن تخت چاپ باعث می شود که برق زیادی مصرف شود زیرا چاپگر به 120 ولت انرژی نیاز دارد. این بدان معنی است که برای گرم شدن و اوج گرفتن بستر به منبع تغذیه 600 وات در ساعت نیاز دارد.

مواد مصرفی چاپ سه بعدی

هزینه های دیگری غیر از هزینه اولیه خرید چاپگرهای سه بعدی ، مانند مواد مصرفی وجود دارد. مواد مصرفی نقش مهمی در چاپ سه بعدی دارند و دانستن اینکه چاپگر شما به چه میزان نیاز دارد بسیار مهم است.

عمده ترین مواد مصرفی که در پروژه های چاپ سه بعدی قابل ذکر است ، رشته ها و رزین مایع هستند. هزینه رشته ها بسته به نوع ساخت آن متفاوت است.

به عنوان مثال ، PLA عمومی هزینه کمتری دارد زیرا ترکیب آن گیاهی است. برعکس ، رشته های دیگر مانند ABS ممکن است گران تر باشند.

از طرف خود ، قیمت رزین استاندارد حدود 50 دلار است و ارزان تر از رزین ECO AnyCubic است که 75 دلار قیمت دارد.

هزینه چاپ یک چاپگر سه بعدی در هر ساعت چقدر است؟

اجرای چاپگر هزینه دارد. هزینه اولیه چاپگر و هزینه مواد مصرفی مانند حوله ، الکل ایزوپروپیل ، سایر پاک کننده ها و دستکش های لاستیکی نیز باید در نظر گرفته شوند (قیمت آمازون را ببینید).

با این حال ، باید اطمینان حاصل شود که مصرف برق به اندازه کافی کیلووات ساعت مصرف می شود.

میزان توان در هر کیلووات ساعت که یک چاپگر سه بعدی استفاده می کند تا حد زیادی به اجزای سازنده آن بستگی دارد. برخی از قطعات چاپگر که به برق زیادی برای تأمین انرژی نیاز دارند عبارتند از فن ، موتور پله ای ، نازل های داغ برای ذوب شدن مواد رشته ای و سکوی ساخت گرم.

عوامل تعیین کننده قبض برق شامل چاپگر ، سن ، سرعت ، مواد و فناوری چاپ سه بعدی قابل استفاده است.

برای پاسخ به س onال در مورد هزینه کارکرد چاپگر در هر ساعت ، شاید لازم باشد موارد زیر را در نظر بگیریم

برق چاپگرهای سه بعدی
برق چاپگرهای سه بعدی

هزینه برق

مصرف برق به نوع چاپگرهای سه بعدی و مدت زمان چاپ بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک چاپگر 12 ولت 30 آمپر انرژی 360 وات را می گیرد و بیشتر چاپگرهای استاندارد 50 وات برق در ساعت مصرف می کنند.

این ابزار می تواند به عنوان رابطی بین چاپگر سه بعدی شما و پریز برق مستقر شود. Kill A Watt Electric مصرف برق مانیتور از P3 یکی از این ابزارها است.

عوامل مثر در سطح مصرف چاپ سه بعدی

گرمایش در Hot End

قسمت داغ یکی از کم مصرف ترین اجزای چاپگر سه بعدی است. به طور خاص ، سطح مصرف نازل بسیار زیاد است.

اکنون ، میزان مصرف برق آن به دمایی که تنظیم می کنید بستگی دارد. تنظیمات دما به نوع رشته بستگی دارد ، به این معنی که رشته های دمای بالا مانند نایلون و ABS انرژی بیشتری مصرف می کنند.

گرمایش تخت چاپگر

تنظیمات دمای تختخواب شوهر چاپگر با نازل انتهای گرم همراه است. چسبندگی بستر را بهبود می بخشد و از ایجاد تاب در اشیا در طی مراحل تولید سه بعدی جلوگیری می کند.

این مشکلی است که هنگام کار با رشته های دمای بالا بیشتر به چشم می آید.

دو مسئله در مورد مصرف برق مربوط به گرم شدن تخت گرم شده چاپگرهای سه بعدی برجسته است. درجه اول درجه حرارت و دومی اندازه تخت گرم است.

هرچه تنظیمات دما بیشتر باشد و بستر چاپ بزرگتر باشد (آن را در آمازون ببینید) ، مصرف برق نیز بیشتر است.

تلفات گرما

اجزای چاپگرهای سه بعدی مانند موتورهای پله ای و محور Z می توانند تا 200 درجه سانتیگراد گرم شوند و برای قسمت بهتر فرآیند چاپ سه بعدی در آن سطح دما بمانند.

به ناچار تلفات گرما وجود خواهد داشت و جبران آن فقط از طریق گرم شدن مداوم است.

در کاهش ، اگر می توانید راهی برای خنک کردن قطعات گرمایش پیدا کنید ، مصرف برق را کاهش می دهد.

استپر موتور

دو مجموعه مهم از موتورهای پله ای (مشاهده آمازون) در چاپ سه بعدی وجود دارد. مجموعه اول دنده اکسترودر را کنترل می کند ، در حالی که دسته دوم حرکت نازل را هنگام تولید چاپ سه بعدی کنترل می کند.

موتورهای پله ای کوچک هستند و مصرف انرژی نسبتاً کمی دارند. با این حال ، آنها برای کل پروژه های چاپ سه بعدی اجرا می شوند و از این رو هزینه بالایی را در بر می گیرند.

برد کنترل

صفحه کنترل اجزای الکتریکی متعددی را تشکیل می دهد که روند چاپ را کنترل می کند. به عنوان مغز چاپگر ، تمام قسمتهای متحرک دیگر را کنترل می کند تا چاپگر را قادر به عملکرد خود کند. اگرچه از انرژی زیادی استفاده نمی کند ، اما مصرف انرژی کلی ممکن است با گذشت زمان قابل توجه باشد.

چگونه می توانم هزینه های برق را با یک چاپگر سه بعدی کاهش دهم؟

اکنون که از عواملی که باعث افزایش مصرف برق هنگام چاپ سه بعدی می شود ، مطلع شدید ، بهتر است در برابر آن تخفیف پیدا کنید.

ممکن است لازم باشد به جای چاپگرهای سه بعدی بزرگتر که در هنگام چاپ برق بیشتری مصرف می کنند ، چاپگرهای سه بعدی کوچکتر را انتخاب کنید. برق از طریق چاپگرهای کوچکتر محدود می شود زیرا آنها به مواد پلاستیکی و سایر مواد مصرفی احتیاج ندارند. همچنین ، اندازه تخت آنها کوچکتر است ، به این معنی که انرژی کمتری مصرف می کنند.

انتخاب شما برای چاپ مواد سه بعدی بسیار حیاتی است. بنابراین ، از چیدن مواد رشته سه بعدی که برای کار به یک بستر گرم یا یک نازل با درجه حرارت بالا نیاز دارند ، خودداری کنید. رشته های چاپ سه بعدی مانند ABS که دارای روغن هستند ، برای کار کردن به تنظیمات دمای بالا نیاز دارند.

استفاده از رشته PLA به میزان قابل توجهی به کاهش این مشکل کمک می کند زیرا برای ذوب شدن به دمای پایین تری نیاز دارد.

یکی از راه های کاهش قبض برق شما ممکن است تغییر نازل چاپگر و استفاده از بزرگتر باشد. نازل بزرگتر باعث می شود که رشته به سرعت بیشتری رسوب کند. رسوب سریعتر رشته باعث می شود روند سریعتر حرکت کند.

چاپ سه بعدی در یک محیط گرم باعث کاهش میزان گرمای لازم برای تولید چاپ می شود. ممکن است لازم نباشد نیاز به چاپگر خود را در حداکثر استاندارد تنظیم کنید ، زیرا از آنجا که محیط گرم است ، حداقل تنظیمات کافی است.

نتیجه

چاپ سه بعدی برای بیشتر افراد جالب و سرگرم کننده است ، اما نمی توان هزینه چاپ را نادیده گرفت. در ابتدا ، هزینه چاپگر سه بعدی یک بار هزینه است و هزینه های دیگری مانند هزینه های چاپگر و برق پس از آن اولویت دارد.

ما اطلاعات کاملاً تحقیق شده ای را ارائه داده ایم که به شما روشن می کند چه عواملی باعث می شود مصرف برق چاپگر سه بعدی شما بیشتر شود و روش هایی که می توانید برای کنترل آن استفاده کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
برق چاپگرهای سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ