image قلم سه بعدی image چاپگر سه بعدی Creality

چاپ سه بعدی – دبی

چاپ سه بعدی – دبی

چاپ سه بعدی – دبی: دبی همانطور که اخیراً دیده اید ، از چند زاویه مختلف چاپ سه بعدی را در آغوش گرفته است.

در سال 2019 آنها یک رکورد جهانی گینس برای بزرگترین سازه چاپ سه بعدی (از نظر حجم) دریافت کردند و در سال 2020 امارات با یک اشاره سر گینس برای اولین ساختمان تجاری چاپ سه بعدی در جهان دریافت کرد.

همین چند هفته پیش ممکن است به یاد بیاورید که این مجسمه چاپی کاملاً تکراری از Michaelangelo’s David آماده شده است که اخیراً برای نمایش در نمایشگاه دبی 2020 برگزار شده است.

علاوه بر این ، دبی قصد دارد یک شهر چاپ سه بعدی برای تحقیق و بازرگانیAM باز کند و به گفته خود این کشور قصد دارد تا سال 2030 25٪ از کل ساختمانها را چاپ سه بعدی کند.

ولیعهد دبی برای استفاده از این موضوع و تحریک تحولات جدید ، استراتژی چاپ سه بعدی دبی را شکل داده است. از این رو ، اتحاد استراتژیک چاپ سه بعدی ، که یک همکاری بین شرکای خصوصی ، دانشگاهی و دولتی محلی است ، رشد کرده است.

چاپ سه بعدی - دبی
چاپ سه بعدی – دبی

یکی از شرکای خصوصی شرکت مستقر در دبی 3DVinci Creations است که یکی از اعضای بنیانگذار اتحاد است. این شرکت چاپ های زیادی برای آژانس های محلی انجام می دهد و بر تجسم معماری تمرکز دارد.

تصویر زیر نشان می دهد که این شرکت چگونه از داده های ماهواره / GIS برای چاپ نقشه سه بعدی در مواد ماسه سنگ TAQA ، یک شرکت آب و انرژی امارات استفاده کرده است. این نوع محصول توسط شرکتهای خدماتی و نظامی برای کارهای مختلفی از جمله اهداف آموزش امنیت ، آموزش عملیاتی و برنامه ریزی استفاده می شود.

ما با ادوارد باکلینی ، بنیانگذار 3DVinci Creations صحبت کردیم تا از آنچه در صحنه تولید مواد افزودنی در حال رشد دبی می گذرد ، مطلع شویم.

باکلینی گفت: “هدف این اتحاد این است که دبی را به مرکزی برای چاپ سه بعدی تبدیل کند که انواع چاپ از فلزات تا پلاستیک تا بتن را پوشش دهد.”

این هاب قصد دارد بستری را برای ذینفعان محلی فراهم کند تا از فناوری AM در طیف وسیعی از حوزه ها از اقتصادی گرفته تا علمی تا ساخت استفاده و استفاده کنند.

3DVinci Creations بزرگترین فروشنده پرینترهای سه بعدی بتونی در دبی است ، بنابراین چاپگرهای بتنی بحث ویژه ای به نظر می رسد ، به ویژه با توجه به این جاه طلبی برای چاپ یک چهارم از کل معماری محلی در عرض 9 سال

باکلینی گفت: “ما طیف وسیعی از چاپ سه بعدی بتنی از دو نوع دروازه ای و روبات داریم.”

وی افزود: “چاپ بتن امسال به خصوص با این خانه های چاپی جدید در سراسر جهان واقعاً كاهش یافته است. دو سال پیش یک جستجوی گوگل هیچ چیزی را برای ساخت چاپ نشان نمی دهد. اکنون بسیار محبوب است

باكلینی در مورد كاربردهای آینده AM در ساخت و ساز ، دو بازار بالقوه متمایز را برای مسكن و ساخت و ساز AM مشاهده می كند. وی بازاری را برای سفارشات ، خانه های طراح و بازاری برای مسکن کم هزینه / با حجم زیاد می بیند که به شدت در سراسر جهان مورد نیاز است.

به نظر می رسد برای ایجاد بهترین کار در مورد آنچه ساخت و ساز AM ارائه می دهد ، باید پیشرفتی در گردش کار ایجاد شود.

“بیشترین هزینه چاپ ساختمان چاپگر یا حتی نیروی کار نیست. باکینی ، با اشاره به اینکه محققان در حال جستجو برای افزودنی های ملات مانند خاکستر مگس برای ماندگاری بیشتر بتن هستند ، گفت:

“چالش اصلی این است که هزینه را کاهش دهیم ، نه فقط مواد بلکه در روند کار. برای دستیابی به بالاترین مقدار ، من فکر می کنم که باید از ابتدا تا انتها ، مانند یک خط تولید در یک کارخانه ، کل روند را بررسی کنیم.

در واقع رویکرد DfM با هدف کاهش زمان مرحله فرآیند و / یا “هزینه برای هر قسمت” در اینجا منطقی خواهد بود. در اصل هرچه بیشتر بسازید ، هزینه نسبی ارزان تر می شود.

تکنولوژی چاپ سه بعدی در کشور دبی
تکنولوژی چاپ سه بعدی در کشور دبی

بنابراین ، چه برنامه ای از دبی برای چاپ 25 درصد از کل ساخت و ساز تا سال 2030 وجود دارد؟ چقدر این هدف بلند پروازانه قابل دستیابی است؟

“این کار می تواند انجام شود اگرچه این یک چالش است ، خصوصاً اینکه معماری و ساخت و ساز تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است. اگر به آن برسیم نقطه عطف خوبی خواهد بود.

“ما به طور محلی در تلاش هستیم تا کدهای ساختمانی افزودنی را تولید کنیم تا از این طریق به این هدف برسیم. همچنین ، بسیاری از شرکت ها فناوری های جدیدی را ارائه می دهند و این برای پیشرفت بسیار سالم است. همه چیز به طور موازی در حال رخ دادن است و زمان خوبی برای چاپ بتن است. “

Summary
Review Date
Reviewed Item
چاپ سه بعدی - دبی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ