image پرینتر سه بعدی و جلوگیری از جعل پول image محصولی جدید از GE Additive

دبی، 3D printer، المان های شهری

دبی، 3D printer، المان های شهر

RTA دبی اعلام کرد طرح هایی برای ایستگاه اتوبوس رانی, پل عابر پیاده و ایستگاه حمل و نقل دریایی توسط چاپ سه بعدی اعلام شده است .

دبی یکی از نیروهای مالی خاورمیانه , مدتهاست در زمینه پیشرفت های چاپ سه بعدی قرار دارد , به ویژه از لحاظ اجرای فناوری و زیرساخت های محلی .
نخستین دفتر چاپی جهت المان های شهری در جهان در ماه می امسال در این شهر احداث شده است و نخستین آسمان خراش چاپ شده ی سه بعدی در جهان ساخته خواهد شد .در ادامه با مجله خبری این بخش همراه باشید تا در مورد دبی، 3D printer، المان های شهری برای شما بیشتر توضیح دهیم.

آخرین اعلامیه از سوی اداره راه و ترابری دبی (DTA ) نشان می دهد که ساختار های حمل و نقل چاپ شده توسط چاپ سه بعدی می تواند در چند سال آینده به یک واقعیت تبدیل شود . RTA یکی از سازمان های کلیدی شهر دبی در سراسر جهان به عنوان مرکز فناوری و یکی از رهبران جهانی در دستاورد های زیر ساخت ها است.

سیستم متروی دبی در سال 2012 به عنوان طولانی ترین شبکه ی متروی بدون راننده در جهان با طول مسیر 75 کیلومتر شناخته شده است .
این رکورد تا پایان سال گذشته بود , زمانی که توسط ونکوور SKY TRAIN در کانادا شکسته شد .

به گفته عبدالرضا ابوالحسن , مدیر اجرایی پروژه های ریلی, برنامه ریزی و توسعه در آژانس rails و کمیته اجرایی راهبرد سه بعدی چاپ دبی در rta انجام خواهد شد.طرح های جدیدی که rta قصد دارد با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در نظر بگیرد , ترسیم شده است . پروژه های مختلف مانند پل عابر پیاده , هاتا گیس, ایستگاه اتوبوس و ایستگاه حمل و نقل دریایی… با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در اجرای این پروژه ها , به توسعه روشهای نو اورانه کمک می کند تا به طور موثر در ترویج دبی به عنوان هوشمندانه ترین شهر کمک کنند. دبی مرکز جهانی توریست ها, بازدیدکنندگان, سرمایه گذاران و بازرگانان و یکی از مراکز مالی , گردشگری و خدماتی در جهان است.

پروژه هاتا گیس

پروژه هاتا گیس در واقع برای اولین بار در دسامبر سال گذشته به عنوان یک افزودنی جدید برای هنر عمومی در دبی معرفی شد .
این پروژه ی بزرگ در دبی در جاده هاتا واقع شده است . به گفته matter al tayer , مدیر کل و ریس هیات مدیره اداره جاده ها و حمل و نقل , پروژه هاتا دارای یک طراحی منحصر به فرد است که نشان دهنده هویت هاتا و طبیعت آن در محیط مدرن و نوآورانه است.

طراحی دروازه توپوگرافی زرق و برق دار و هیچان انگیز منطقه , با کوه ها و صخره ها در یک سبک خلاق با ستون های مختلف از تنظیمات مختلف نشان می دهد . شکل بالا نماد عمودی قوی کوه هاتا , ایجاد خاطرات فراموش نشدنی برای باز دید کنندگان است.

آزادی طراحی توسط فرآیند تولید دیجیتال تکنولوژی چاپ سه بعدی افزایش یافته و همچنین کاهش هزینه ها و زمان تولید, بدین معنی است که ساختار های بزرگ در سراسر جهان به سرعت در حال تغییر است.چاپ سه بعدی می تواند تقریبا به طور کامل از بین برود, و اتوماسیون آن به این معنی است که میزان کار مورد نیاز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

نصب یک چاپگر سه بعدی رباتیک در محل ساخت و ساز, می تواند سیمان را به طور انتخابی صادر کند و به یک ساختار بتنی پیچیده تبدیل کند .
شیخ محمد بن راشد , معاون رییس جمهور و حاکم دبی , در آوریل 2016 گفت سال 2030,25 در صد از کل ساخت و ساز در امارات باید از تکنیک تولید پیشرفته استفاده کند.

این اعلامیه بخشی از راه اندازی استراژی چاپ سه بعدی دبی , یک طرح جهانی منحصر به فرد است که هدف آن بازسازی اقتصاد و بازار کار, بهبود بهره وری در مرکز چاپ سه بعدی دبی در جهان است.مرکز بین المللی چاپ سه بعدی در شهر صنعتی دبی در مدت کوتاهی پس از آن راه اندازی شد . شیخ محمد بن راشد همچنین اعلام کرده است که تا سال 2025 این تکنولوژی 300 میلیارد دلار به اقتصاد جهان اضافه خواهد کرد.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی