image چاپ سه بعدی SLA image قلم سه بعدی

تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای – تخت چاپگرEnder3

تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای – تخت چاپگرEnder3

تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای – تخت چاپگرEnder3: آیا به دنبال موثرترین روش برای تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای خود هستید؟ خوب ، اگر تختخواب شیشه ای چاپ سه بعدی خود را به طور مرتب تمیز نکنید ، در نهایت با مشکلات جدی در چسبندگی تختخواب مواجه خواهید شد.

مواد چاپی نمی توانند روی تخت چاپ بچسبند و شما را با چاپهای سه بعدی تغییر شکل داده می کند. اگر یک لایه نازک از باقی مانده رشته چاپ سه بعدی روی صفحه ساختمانی گیر کرده باشد ، ممکن است برای از بین بردن آن زمان چالش برانگیزی داشته باشید.

برای تمیز کردن تخت چاپگرسه بعدی شیشه ای لازم است که تخت چاپگر را کمی گرم کنید. سپس یک محلول تمیز کننده به انتخاب خود استفاده خواهید کرد. می توانید استون ، مخلوطی از آب گرم و صابون یا پاک کننده پنجره را انتخاب کنید. اجازه دهید محلول روی سطح چاپ قرار گیرد و سپس آن را با حوله های کاغذی پاک کنید.

چگونه می توان شیشه روی تخت چاپگر سه بعدی خود را تمیز کرد؟

تعداد زیادی از متخصصان چاپ سه بعدی از شیشه به عنوان ماده تخت خواب مورد نظر خود استفاده می کنند. دلیل این اولویت تمیز کردن این است که یک صفحه شیشه ای دارای سطح چاپ سه بعدی صاف است که به تولید اشیا سه بعدی دارای سطح صاف کمک می کند.

هنگامی که متخصصان از صفحه شیشه ای در چاپ استفاده می کنند ، آن را با انواع دیگر چسب ها جفت می کنند . رایج ترین آنها چوب های ارزان قیمت است. اسپری مو همچنین به افزایش چسبندگی بستر کمک می کند و آن را به یک گزینه رقابتی تبدیل می کند.

وقتی از تختخواب پرینتر سه بعدی شیشه ای استفاده می کنید که نیازی به گرمایش ندارد ، یک صفحه شیشه ای چسبندگی کافی در بستر برای اطمینان از چسباندن رشته های چاپ ندارد. برای دستیابی به چسبندگی بهتر به میله های چسب و چسب های دیگر نیاز دارید.

چالش این است که اگر بعد از اتمام فعالیت های چاپ سه بعدی ، آنها را از صفحه ساخت خود حذف نکنید ، این چسب ها می توانند مخرب باشند. اگر می خواهید از خسارات و تلفات ناشی از چسب ناشی از چسب جلوگیری کنید ، بهتر است تخت های شیشه ای خود را پس از استفاده تمیز کنید.

برای تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای خود می توانید از چند روش تمیز کردن استفاده کنید. ساده ترین روش تمیز کردن با سوهان است می پرسید چگونه با تراش تمیز می کنید؟

اولین مرحله بالا بردن درجه حرارت تخت شیشه برای مطابقت با نقطه ذوب رشته است. باقیمانده های رشته نرم می شوند و به راحتی به شما امکان می دهند آن را از بین ببرید. با این حال هشدار داده شود که اگر دقت کافی نداشته باشید ، هنگام استفاده از تراش دهنده تیز ، ممکن است به سطح چاپ آسیب برسانید.

هر زمان که از سوهان استفاده می کنید اما نتایج مطلوبی نمی گیرید ، کمک به شما برای مخلوط کردن آب و صابون است. اگر نمی توانید تخت های شیشه ای خود را از چاپگرهای سه بعدی جدا کنید ، سعی نکنید از این روش استفاده کنید زیرا آب به برخی از اجزا مانند منبع تغذیه آسیب می رساند.

آبی که برای تمیز کردن در این روش استفاده می کنید باید گرم باشد تا هر نوع پلاستیک ABS ، PLA یا PETG نرم شود. محلول آب گرم و صابونی در تمیز کردن چسب یا اسپری مو از سطح چاپ شیشه بوروسیلیکات شما کارآمد است.

هر زمان که هر یک از روش های تمیز کردن فوق نتیجه مطلوبی نداشته باشد ، راه حل های تمیزکاری بازی می کنند. سطح آلودگی روی تخت شیشه محلول مورد استفاده شما را تعیین می کند زیرا هر ماده فرآیند تمیز کردن منحصر به فرد خود را دارد.

در مورد بهترین راه حل های تمیز کردن نوع تختخواب چاپگر شیشه ای خود حتما با فروشنده چاپگر سه بعدی خود مشورت کنید.

تختخواب چاپی شیشه ای سه بعدی را با چه چیزی تمیز می کنید؟

شما چند روش و مواد تمیز کردن برای استفاده در تخت های شیشه ای دارید ، از جمله پاک کننده پنجره ، IPA بدون بو که بسیار غلیظ است ، پدهای الکل استریل و استون.

اطمینان حاصل کنید که از محلول های تمیزکننده بسیار قدرتمندی استفاده نمی کنید زیرا ممکن است صدمه بیشتری به سطح چاپی که تمیز می کنید آسیب برساند.

اگر از IPA استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که غلظت آن کمتر از 70٪ نباشد. اگر به تازگی چاپ 3D را تمام کرده اید ، اجازه دهید تا تختخواب های چاپی خنک شوند. شما نمی خواهید سوخته شوید ، مگر نه؟ اکنون از یک حوله کاغذی که IPA خود را روی آن استفاده کرده اید برای تمیز کردن سطح چاپ استفاده کنید.

کسانی که تصمیم به استفاده از استون دارند نیز باید از یک حوله کاغذی یا یک تکه پارچه استفاده کنند. مقدار کافی استون را روی پارچه بمالید و از آن برای تمیز کردن سطح شیشه کثیف استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که این روش تمیز کردن نیاز به اتاقی با گردش هوای مناسب دارد. این به این دلیل است که استون به راحتی آتش می گیرد.

تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای - تخت چاپگرEnder3
تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای – تخت چاپگرEnder3

چگونه می توان تختخواب ender 3 خود را تمیز کرد؟

فعالیتهای چاپ سه بعدی اغلب رشته چاپ را روی تختEnder 3 باقی می گذارند. به همین دلیل ، شما باید یک روش مناسب برای حذف همیشه رشته های چاپ باقی مانده از تخت Ender 3 خود پیدا کنید.

بیشتر افراد تخت Ender3 را با تراش تمیز می کنند. پرینترهای سه بعدی مدرن دارای یک اسکرابر هستند که فرایندهای تمیز کردن شما را آسان می کند.

گر تصمیم دارید از اسکرابر استفاده کنید ، باید مراقب باشید که در کجا دستان خود را فشار می دهید و چه نیرویی را با فشار می آورید. بیش از حد نیرو وارد کنید و در نهایت با یک دستگاه چاپ آسیب دیده یا حتی انگشت خود را می برید.

کسانی که به طور موثر تخت Ender3 خود را تمیز کرده اند با اسکرابر ، تعادل نیروی اسقاط را توصیه می کنند. با یک دست روی دسته قراضه خود ، با استفاده از دست دیگر ، قراضه را از وسط فشار دهید.

این روش در هنگام تمیز کردن کنترل بهتری را ارائه می دهد. بهتر است اگر چاپگر خود را داشته باشید که به شما کمک کند چاپهای سه بعدی با کیفیت بالا را برای مدت طولانی انجام دهید ، بنابراین باید از آن مراقبت کنید. با گذشت زمان ، عادت های نامناسب تمیز کردن شما را با یک چاپگر خراب روبرو می کند.

می توانید از اسکرپر استفاده کنید و هنوز هم روی آن لایه لایه نازک رشته یا نخاله ناخواسته باقی مانده است. لایه برداری از لایه های نازک به سختی انجام می شود ، به این معنی که شما به یک استراتژی تمیزکاری بهتر نیاز دارید.

پد های الکل استریل و الکل ایزوپروپیل با 70 و 75 درصد غلظت الکل نیز مفید هستند. هر یک از اینها یک محلول تمیز کننده موثر است که می تواند آلودگی مزاحم را از بین ببرد و سطح چاپی بدون لک را برای شما ایجاد کند.

استفاده از پارچه و آب گرم یکی دیگر از روش های مقابله با لایه های نازک رشته است که تمیز کردن آن دشوار است. مقداری آب گرم کنید و به آن صابون اضافه کنید. حالا یک پارچه را به مخلوط صابون آغشته کنید و با استفاده از آن بستر Ender 3 را پاک کنید.

پارچه تمیز کننده شما فقط باید مرطوب باشد. اگر خیلی مرطوب باشد ، آب اضافی به اجزای چاپگر شما می ریزد و به آنها آسیب می رساند. برای پاک کردن مواد ناخواسته روی تختEnder 3 باید کمی با یک پارچه مرطوب فشار وارد کنید.

همانطور که کمی فشار وارد می کنید ، آب صابونی موجود در پارچه یا حوله کاغذی شما از طریق بقیه مواد رشته ای کار می کند. پاک کردن آن آسان تر خواهد بود ، زیرا قبلاً نرم شده است.

هر زمان که چاپ سه بعدی انجام می دهید ، به احتمال زیاد مقداری از رشته های باقیمانده را روی صفحه ساخت باقی می گذارید. با گذشت زمان ، این باقیمانده ها جمع می شوند و قطعه قابل توجه تری را تشکیل می دهند.

برای حذف موثر قطعه بدون دردسر زیاد ، گرم کردن تخت چاپ قبل از اقدام به هرگونه عمل حذف است. گرما با استفاده از هرکدام از روشهای تمیز کردن که تصمیم بگیرید ، باقیمانده را نرمتر می کند و از بین رفتن آن راحت می شود.

تمیز کردن PLA از یک تخت شیشه ای

اگر از بیشتر کاربران چاپگر سه بعدی بپرسید از چه رشته ای برای ایجاد پست یا قسمت هایی از اشیا استفاده می کنند ، بیشتر پاسخ می دهند که از رشته ای استفاده می کنند که نام آن اسید پلی لاکتیک (PLA) است.

تمیز کردن مواد PLA از روی لیوان شما را ملزم به استفاده از همان روش هایی می کند که در تمیز کردن انواع دیگر رشته ها استفاده می شود. شما می توانید از محلول تمیز کردن به انتخاب خود ، اسکرابر یا حتی آب صابون استفاده کنید.

بسیاری از کاربران چاپگر سه بعدی اشتباه دارند که چاپ بعدی خود را روی لایه ای با رنگ مشابه چاپ می کنند. آنها این ایده را دارند که از آنجا که این دو چاپ دارای یک رنگ هستند ، چاپ چاپ بعدی نسبت به چاپ قبلی تاثیری در کیفیت چاپ نخواهد داشت.

بر خلاف آن ، بهتر است شیشه را قبل از چاپ دیگر تمیز کنید.

برای مدلهای سه بعدی که اولین چسبندگی لایه رشته روی تخت شیشه کافی است ، می توانید لایه بعدی را روی یک رشته باقیمانده موجود چاپ کنید. چاپ سه بعدی شما هنوز هم بنیان قابل توجهی را ایجاد می کند.

برای جلوگیری از این دردسر ، بهتر است مرتباً تخت شیشه را تمیز کنید. به این ترتیب ، دیگر نگران چاپهای سه بعدی ای نخواهید بود که پایه خوبی ندارند. شما می توانید از چیزی مانند تیغ یا تیغه شیشه برای پاک کردن برخی از PLA ها از چاپگرهای خود استفاده کنید.

تمیز کردن ABS از یک تخت شیشه ای

تمیز کردن رشته پلاستیکی ABS نیاز به استفاده از استون دارد . بیشتر مردم این محلول را ترجیح می دهند زیرا به راحتی رشته ABS را حل می کند و باعث سهولت در تمیز کردن می شود.

قبل از استفاده از یک پارچه تمیز برای پاک کردن محلول ، اجازه دهید حدود دو دقیقه روی تخت شیشه ای بماند. این فرایند ایجاد نیز مناسب است زیرا نیازی به اعمال نیروی زیاد نیست. علاوه بر این ، از آنجا که ABS به طور خودکار جذب می شود ، نیازی به گرم کردن سطح چاپ نیست.

چرا تختخواب پرینتر سه بعدی خود را تمیز کنید؟

اگر نمی خواهید به تولید چاپ سه بعدی با کیفیت پایین ادامه دهید ، تمیز کردن منظم این قسمت ضروری است. باقیمانده روی قسمتهای نامطلوب چاپی که می سازید می چسبد و به شما اشکالی می دهد که قصد تولید آن را ندارید.

وقتی این قطعات را در چاپگرهای خود تمیز می کنید ، دیگر نگران خرابی چاپ نخواهید بود. تجهیزات تمیز همیشه در اطمینان از ایجاد محصولات با کیفیت کارآمد هستند.

نتیجه

تمیز کردن تختخواب پرینتر سه بعدی شیشه ای آسان است ، زیرا همه چیزهایی که شما باید استفاده کنید یک لیسه لیوان ، آب صابون یا سایر محلول های تمیز کردن است که در این مقاله توضیح داده شده است. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شما نباید فشار زیادی وارد کنید و به پرینترهای سه بعدی خود آسیب برسانید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تمیز کردن تخت چاپگر سه بعدی شیشه ای - تخت چاپگرEnder3
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ