image فناوری چاپ سه بعدی کامپوزیت image رشته های PLA و PETG در چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی پل بتونی

چاپ سه بعدی پل بتونی

چاپ سه بعدی پل بتونی:شرکت های ساختمانی BAM و Weber Beamix ساخت طولانی ترین پل عابر پیاده بتونی چاپ سه بعدی جهان را در هلند آغاز کرده اند

این طرح که به سادگی “پروژه پل” نامیده می شود ، با مشارکت طراح Michiel van der Kley و دانشگاه فناوری آیندهوون توسط اداره کل کارهای عمومی و مدیریت آب هلند به همکاری انجام می شود. اگرچه این پل در نایمگن احداث می شود ، اما این پل در حال چاپ در شهر آیندهوون است که محل چاپ BAM و Weber’s 3D در آن واقع شده است.

پس از اتمام ، سازه بتنی به طول 29.5 متر (تقریبا 97 فوت) ایستاده و گزارش شده است که رکورد جهانی طولانی ترین پل چاپ سه بعدی را می شکند. طبق گزارش سی ان ان ، رکورد فعلی توسط دانشگاه تسینگ هوا به دلیل پل بتونی 86 فوتی آن در شانگهای ثبت شده است.

چاپ سه بعدی پل بتونی
چاپ سه بعدی پل بتونی

طلیعه موج جدیدی از طراحی

انتظار می رود استفاده از طراحی دیجیتال در ساخت و ساز موج جدیدی از مفاهیم جدید را ایجاد کند ، در حالی که این فرآیند مقرون به صرفه تر و کارآمدتر است. با در نظر گرفتن بیشتر سازه های بتونی ساخت معمولی که نیاز به استفاده از قالب ها دارند ، ون در کلی و Rijkswaterstaat به دنبال طرحی برای آزمایش پتانسیل واقعی این فناوری بودند که بدون چاپ سه بعدی غیرممکن است. پل آزاد شکل که در استودیوی وندر کلی متصور شده است ، برای نشان دادن آینده چاپ سه بعدی در بخش ساخت و ساز است.

به طور طبیعی ، استفاده از چاپ سه بعدی مجموعه جدیدی از چالش ها مانند ایمنی سازه ، آنالیز دقیق بار و مناسب بودن مواد را نیز به همراه دارد. برای منطقی سازی طراحی اولیه ، مهندسان سازه پروژه ، Witteveen + Bos ، مهندسی Summum را برای ایجاد یک مدل پارامتری از پل سفارش دادند. این مدل طرح اصلی را با مجموعه ای از محدودیت های سازه ای مطابقت داده و آن را بر اساس مشخصات چاپی كه توسط دانشگاه صنعتی آیندهوون تهیه شده تقسیم بندی كرده و هندسی بهینه شده داخلی را برای این پل ایجاد كرده است.

این تیم را قادر می سازد سه خروجی متفاوت را تعیین کند. در مرحله اول ، سطوح خارجی سازه ، که به عنوان ورودی برای مدل های 3D Autodesk Revit استفاده شده است. ثانیا ، مش های داخلی و خارجی ، که برای محاسبات تجزیه و تحلیل عناصر محدود استفاده شد. و سوم ، مسیرهای چاپ برای چاپگرهای سه بعدی بتونی.

به دنبال یک پل آزمایشی اولیه که توسط دانشگاه فنی آیندهوون چاپ سه بعدی شده است ، BAM و Weber Beamix اکنون در حال احداث پل نهایی در Nijmegen هستند. شرکا نایمخن را برای پروژه برجسته انتخاب کردند زیرا در سال 2018 به عنوان پایتخت سبز اروپا نامگذاری شد و در راستای فلسفه سازگار با محیط زیست پل بود.

پیشرفت فناوری چاپ سه بعدی در تولید پل بتونی
پیشرفت فناوری چاپ سه بعدی در تولید پل بتونی

اروپا مسئول این اتهام است

پل نایمخن کمتر از یک ماه به اتمام زمان باقی مانده است و وبر بیامیکس در حال برنامه ریزی برای چاپ سه بعدی چهار پل دیگر در سراسر هلند است. اگرچه چاپ سه بعدی ساخت و ساز در هر چهار گوشه جهان، مانند ایالات متحده با ساختمانهای مسکونی و حتی تایلند با فضاهای مشترک ، رشد کرده است ، اما به نظر می رسد اروپایی ها از نظر تعداد پروژه های بزرگ پیشگام هستند.

اواخر سال گذشته ، شرکت ساخت و ساز مستقر در آلمان PERI Group 3D اولین ساختمان آپارتمانی جهان را در والنههاوزن ، آلمان چاپ کرد. سازه مسکونی سه طبقه با استفاده از چاپگر سه بعدی دانمارکی OEM COBOD ، فن آوری چاپ سه بعدی بتن چاپ شده است و شامل پنج واحد آپارتمان اجاره ای است.

در جای دیگر ، در منطقه Massa Lombarda در شمال ایتالیا ، تولید کننده چاپگر 3D WASP اخیراً چاپ سه بعدی یک خانه ارگانیک منحصر به فرد سازگار با محیط زیست را به پایان رسانده است. این خانه کاملاً ساخته شده به نام “TECLA” به عنوان اثبات مفهوم و طرح اولیه برای مدل های مسکن پایدار در آینده ساخته شده است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
چاپ سه بعدی پل بتونی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ