image خانه چاپ سه بعدی کانادا image چاپ سه قلاب جرثقیل با قالب بزرگ به صورت سه بعدی

پل جمع شونده چاپ سه بعدی

پل جمع شونده چاپ سه بعدی

پل جمع شونده چاپ سه بعدی: یک پل جمع شونده چاپ سه بعدی در شانگهای چین رونمایی شده است که قادر است در کمتر از یک دقیقه باز شود.

گفته می شود اولین پل از نوع خود در چین ساخته شده است ، پل تحت کنترل بلوتوث نه متر طول دارد و در پارک نوآوری Wisdom Bay شهر واقع شده است.

ساخت موفقیت آمیز پل به عنوان گامی در جهت پیشرفت بیشتر در فن آوری چاپ سه بعدی برای معماری برگشت پذیر قلمداد می شود.

اعتبار چاپ 3D Wisdom Bay

خلیج حکمت شانگهای در محل سابق کارخانه نساجی پشم ساخته شده است و بیش از 300 شرکت جهانی که در زمینه چاپ سه بعدی ، ساخت میکرو هوشمند ، واقعیت مجازی (واقعیت مجازی) ، واقعیت افزوده (AR) و هوش مصنوعی مشغول به کار هستند ، خانه آن است. AI) پروژه های رباتیک. ظاهراً در این سایت تنها موزه چاپ سه بعدی جهان واقع شده است.

Wisdom Bay در سال های اخیر میزبان چندین پروژه ابتکاری چاپ سه بعدی بوده است. در سال 2019 ، یک پل بتونی چاپ سه بعدی به طول 26.3 متر و عرض 3.6 متر در پارک نصب شد. این پل که در آن زمان بزرگترین بزرگ جهان شناخته می شود ، توسط دانشگاه تسینگوا در مدت زمان 450 ساعت چاپ سه بعدی شده است.

در ابتدای سال جاری ، پروژه دیگری که توسط دانشگاه تسینگوا انجام شد ، موفق به ساخت یک کتابفروشی بتونی چاپ سه بعدی در پارک شد. این کتابفروشی با استفاده از “بتن الیافی” برای مقاومت در برابر فشار و زلزله در مدت سه هفته در محل چاپ شد و دارای فضای کف 30 متر مربع است.

پل جمع شونده چاپ سه بعدی
پل جمع شونده چاپ سه بعدی

پل جمع شونده سه بعدی چاپ شده

این پل جمع شونده که فقط 850 کیلوگرم وزن دارد ، نه متر طول ، 1.5 متر عرض و 1.1 متر طول دارد. این سازه بر روی یک برکه کوچک در خلیج ویسدوم نصب شده است و گفته می شود توانایی نگهداری همزمان 20 نفر را دارد.

این پل از 36 صفحه مثلث چاپ شده سه بعدی ساخته شده است که هر یک از آنها طرحی متفاوت شبیه موج های پخش شده به سمت بیرون دارند. طی سه روز چاپ شده ، صفحات از یک ماده پلی استر کربنات کامپوزیت ساخته شده اند که ادعا می شود سازگار با محیط زیست است.

این پل به نه بخش تقسیم شده است. عنصر قابل برگشت پل از طریق بلوتوث کار می کند ، در حالی که ساختار در کمتر از یک دقیقه از طریق آب به شکل مارپیچ در می آید. این پل همچنین به سیستم هشدار خودکار حساس به نیروی جاذبه مجهز است تا از بارگیری بیش از حد جلوگیری کند.

گفته می شود این پل قرار است در پایان ماه جولای برای عموم باز شود.

شکاف های پل زدن با چاپ سه بعدی

با تشکر از توانایی آن در ارائه بازده مواد بهبود یافته ، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت ، تولید مواد افزودنی به طور فزاینده ای برای ساخت پل ها ، گذرگاه ها و سایر پروژه های مهندسی عمران در سراسر جهان استفاده می شود.

در جای دیگر شانگهای ، یک پل عابر پیاده به طول 15.25 متر به عنوان بخشی از پروژه ای که توسط شرکت ساختمانی چینی Shanghai Mechanized Construction Group Co و سازنده رشته چاپ سه بعدی Polymaker انجام شده ، چاپ سه بعدی شده است. این پل به عنوان نمایشی از ساخت و سازهای بدون آلودگی و استفاده از فناوری “هوشمند” ایجاد شده است.

اروپا همچنین در استفاده از توان معماری چاپ سه بعدی پیشگام است. سال گذشته ، شرکت علوم تغذیه جهانی و تولید کننده مواد DSM در پروژه چاپ سه بعدی پل عابر پیاده از مواد منبع قابل بازیافت شرکت داشتند. این پل در قلب پارک پارک Kralingse Bos روتردام نصب شد و اولین پل استفاده از ترموپلاستیک های تقویت شده با الیاف بود.

پل چاپ سه بعدی
پل چاپ سه بعدی

در همین حال ، در پاریس ، به کنسرسیومی از جمله شرکت چاپ سه بعدی مقیاس بزرگ XtreeE ، قرارداد آماده سازی برای ساخت پل متحرک عابر پیاده 40 متری که از بتن ساختاری چاپ سه بعدی ساخته شده بود ، برای بازی های المپیک 2024 ، اعطا شد.

اخیراً شرکت های ساختمانی BAM و Weber Beamix اعلام کردند که ساخت طولانی ترین پل عابر پیاده بتونی چاپ سه بعدی جهان را در هلند آغاز کرده اند که پس از اتمام آن 29.5 متر طول خواهد داشت.

Summary
Review Date
Reviewed Item
پل جمع شونده چاپ سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ