image سرویس های بهداشتی خاص با پرینتر های سه بعدی image ساخت در و پنجره با FDM های سفارشی

ربات های حیوانی بی نظیر

ربات های حیوانی بی نظیر

طراح ژاپنی Hiroshi Sugihara با استفاده ار فناوری های چاپ سه بعدی چیزی فوق العاده ایجاد کرده است. مجموعه ای از روبات های الهام گرفته از حیوان که می توانند مانند موجودات واقعی راه بروند. در حالی که با این توضیحات ممکن است در ابتدا صدای موزیک را نداشته باشد (ما حیوانات رباتیک بی شماری را در فیلم ها دیده ایم) T ما به شما گفتیم که هریک از حیوانات چاپی سه بعدی در یک چاپ تک ایجاد شده و توسط یک موتور حرکت می کنند.

در این بخش از مقالات خبری امروز نگاهی خواهیم داشت به ربات های حیوانی بی نظیر که به تازگی تولید شده اند و قدرت چشم نواز دیگری از پرینترهای سه بعدی را به رخ کشیده اند.

روبات زیستی

روبات های “زیستی” توسط sugihara در آزمایشگاه نمونه سازی و طراحی دانشگاه توکیو با کمک shunji yamanaka مدیر تحقیقاتی و keisuke tanigawa تولید کننده افزودنی، تولید شده است. همانطور که می توان تصور کردT چاپ یک ربات اسکلتی مانند یک برنامه ریزی طراحی گسترده و احتمالا بسیاری از نمونه های اولیه است. با این حال نتایجی که اکنون شاهد آن هستیم واقعا شگفت انگیز است.

Sugihara درباره پروژه آماده ی خدمت خود توضیح می دهد : در این پروژه من سعی کردم روبات هایی را بسازم که مثل موجودات متولد شده اند و تمام اجزا را شامل می شوند, به جز یک موتور DC توسط ساخت افزایشی و به عنوان یک ماشین ساخته شده است.

بدین ترتیب با ساختار های اسکلت واقعی الهام گرفته شده اند sugihara تصمیم به ایجاد ساختارهای پیچیده که به طور کامل مونتاژ شده اند که می تواند با نصب یک موتور تک به صورت یک روش آلی به حرکت در آید گرفت . هنگامی که مدل CAD کاملا تکمیل شده بود , طراح آن را به چاپگر سه بعدی لیزر (SLS ) ارسال کرد , که در آن مواد به صورت لایه لایه از پودر نایلون روی هم قرار می گرفت. پس از چاپ sugihara به سادگی مجبور به حذف تمام پودر نایلون اضافی و نصب یک موتور dc تک در نقطه مشخص شده , که به چاپ اجازه زندگی می دهد.

برای اینکه رباط های کوچک به صورت طبیعی حرکت کنند, طراح از یک مکانیزم انتقال جدید به نام 3Dimensional cam استفاده کرد. شگفت آور است , با استفاده از این سازو کار اصلی sugihara قادر به ایجاد تعدادی از روبات های مختلف حیوانات بود که هر کدام از یک نوع جنبش الهام گرفته شده بودند. در حالی که این پروژه هنوز در مرحله ی تولید نمونه است، نتایج آن تا به حال در حال حاضر قابل توجه است و ما فقط می توانیم تصور کنیم که کار نوآورانه ی sugihara و رویکرد بعدی او به چه چیزی منجر می شود.

توانایی چاپ نه تنها ساختار الهام گرفته از حیوانات الصاق شده را چاپ می کند، بلکه یک موتور تک نصب می کند و آنها را به شکل ظاهری بسیار عالی حرکت می دهد. این یک شاهکار است که ما می توانیم پشت سر بگذاریم. در حقیقت ما حتی نمی خواهیم این نوع خزنده ها را در اطراف خانه نگه داریم.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی