image Voxelabتولید کننده چاپگرهای سه بعدی image همکاری آدیداس و شرکت عینک سازی مارکولین گروپ در تولید عینک آفتابی چاپ شده سه بعدی

تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال بوسیله چاپگرسه بعدی

تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال بوسیله چاپگرسه بعدی: فناوری DIY YouTuber befinitiv از یک چاپگر سه بعدی ارزان قیمت برای تبدیل یک دوربین آنالوگ 50 ساله به یک دوربین دیجیتال استفاده کرده است.

با تعویض کپسول فیلم یک محصول مصنوعی Cosina Hi-Lite DLR با Raspberry Pi و محفظه چاپ سه بعدی آن ، سازنده محتوا توانست چرخشی مدرن به دوربین خود بدهد. با آزمایش خلاقیت دیجیتالی خود ، befinitiv دریافت که او می تواند تصاویر کامل HD را ضبط کرده و فیلم ها را ضبط کند و همچنین فیلم های خود را از طریق Wi-Fi به صورت مستقیم در رایانه پخش کند.

وی گفت: “این می تواند هر آنچه را که امروز از یک دوربین دیجیتال انتظار دارید انجام دهد. این می تواند ویدیو را انجام دهد ، می تواند از طریق Wi-Fi ویدئو را پخش کند و می تواند موارد را روی کارت SD ذخیره کند.

تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال بوسیله چاپگرسه بعدی

آنالوگ در مقابل دیجیتال

قبل از اینکه وسایل الکترونیکی یکپارچه دنیا را فرا بگیرند ، دوربین های آنالوگ داشتیم. این دستگاه های باستانی با قرار دادن فیلم عکاسی در معرض نور کار می کردند ، که باعث تولید تصویر جلوی لنز روی مواد فیلم از طریق واکنش شیمیایی با هالید نقره می شود. این فیلم به طور معمول در یک اتاق تاریک ساخته می شود و به چاپ کامل تبدیل می شود. همانطور که در بسیاری از فن آوری های منسوخ مشاهده می شود ، دوربین های آنالوگ دست و پا چلفتی و دست و پا گیر بودند و از عکاسان می خواستند که همیشه قرقره های فیلم را با خود حمل کنند.

سریع به دهه 90 میلادی: دوربین دیجیتال با درجه مصرف انقلابی در بازی عکسبرداری ایجاد می کند ، جاودانه سازی عملکردهای خانواده و شب های مستی را از همیشه آسان تر می کند. این روزها دوربین های آنالوگ تا حد زیادی قطعه های عتیقه به حساب می آیند که بیشتر در مغازه های خیریه و اتاق خواب دانشجویان هنرهای زیبا یافت می شوند.

دیجیتالی کردن Cosina از طریق چاپ سه بعدی

برای دیجیتالی کردن دوربین آنالوگ کوزینا ، befinitiv به راحتی کنیستر فیلم استوانه ای را برداشته و یک Raspberry Pi Zero را جایگزین آن کرد. وی به صورت سه بعدی یک کارتریج محفظه برای Pi به شکل قرقره فیلم اصلی چاپ کرد ، به این معنی که می توانست دوربین Pi را به معنای واقعی کلمه در محلی که فیلم معمولاً در معرض نور قرار دارد قرار دهد (درست در پشت شاتر دوربین). پوشش چاپ شده 3D همچنین حاوی یک باتری محلی و یک مبدل DC به DC بود تا ولتاژ را تا 5 ولت افزایش دهد.

تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال بوسیله چاپگرسه بعدی ارزان قیمت

وی برای استفاده از اپتیک های دوربین آنالوگ ، لنزهای همراه با دوربین Pi را برداشته و در نتیجه تصویربرداری با وضوح بسیار بالایی انجام داد. علاوه بر تصاویر کامل HD ، befinitiv ویدئویی از مناظر خارج از خانه اش را ضبط کرد و حتی به دلیل قابلیت های Wi-Fi Pi قادر به پخش مستقیم جریان برای لپ تاپ خود بود. علاوه بر این ، سنسور کوچک Pi به این معنی بود که دوربین همچنین دارای یک “بزرگنمایی دیوانه وار” است ، که اساساً مانند یک لنز تله فوتو عمل می کند.

او نتیجه گیری می کند ، “از نظر کیفیت تصویر ، من واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم. من واقعاً نمی توانستم از روی ویدئو بگویم که این فیلم بر روی یک دوربین 50 ساله گرفته شده است ، به نظر من یک دوربین دیجیتال است. به طور کلی من از چگونگی وقوع این امر واقعاً راضی هستم ، و در واقع تصاویر جالب و زیبایی به شما می دهد.

سازندگان محتوای چاپ سه بعدی مانند befinitiv راهی در دسترس برای عموم مردم فراهم می کنند تا درباره تولید مواد افزودنی و مزایای آن اطلاعات بیشتری کسب کنند. در اوایل این ماه ، چاپ سه بعدی YouTuber Teaching Tech طراحی و چاپ سه بعدی نسخه منبع باز خود را از یک جعبه فرکتال عتیقه کمیاب انجام داد. جعبه فرکتال 100 ساله که “جالبترین ابزاری که نمی دانستید به آن احتیاج دارید” لقب گرفته است ، خرید این روزها تقریباً غیرممکن است و قادر به شکل گیری تقریباً هر شی object ، بدون در نظر گرفتن پیچیدگی هندسه است.

در جای دیگر ، دانشجو YouTuber Lucas VRTech قبلاً یک جفت دستکش ردیابی انگشت با هزینه کم برای استفاده در واقعیت مجازی طراحی و چاپ کرده است. این دستکش های منبع باز که LucidVR نامیده می شود ، به کاربران امکان می دهد بدون استفاده از کنترلرهای اختصاصی VR ، انگشتان خود را دقیقاً ردیابی کنند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
تبدیل دوربین آنالوگ به دوربین دیجیتال بوسیله چاپگرسه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی