image سیستم کنترل آب Youtuberوچاپ سه بعدی

چاپگر سه بعدی مواد غذایی

چاپگر سه بعدی مواد غذایی: شرکت نوپای غذایی سه بعدی SavorEat با شرکت میزبانی جهانی Sodexo همکاری کرده است تا از سال 2022 خلبان چاپگر سه بعدی مواد غذایی Robot Chef خود را در دانشگاه های منتخب ایالات متحده انجام دهد.

هدف خلبان بررسی ، آزمایش و در نهایت تجاری سازی سیستم Robot Chef و اولین محصول گوشتی جایگزین است که توسط SavorEat ، یک همبرگر پروتئینی گیاهی توسعه یافته است. پس از این ، شرکا امیدوارند که به توافق توزیع برای عرضه محصولات SavorEat در سراسر بازار ایالات متحده برسند.

راچلی ویزمان ، بنیانگذار و مدیرعامل SavorEat می گوید: “انتخاب Sodexo ، به عنوان رهبر بازار ، برای همکاری با ما-رای اعتماد به راه حل SavorEat و پیشنهاد ارزش منحصر به فرد آن است.” “من متقاعد شده ام که تخصص Sodexo در بازار بین المللی غذا و به ویژه آمریکای شمالی با تأکید بر بازار ایالات متحده به توسعه و تسریع ضریب نفوذ محصولات ما در بازار بین المللی کمک خواهد کرد.

چاپگر سه بعدی مواد غذایی

ناوری چاپ سه بعدی مواد غذایی SavorEat

SavorEat که در سال 2018 تأسیس شد ، از ترکیبی از فناوری چاپ سه بعدی و روش های پخت پیشرفته برای تولید جایگزین های گیاهی به جای محصولات گوشتی استفاده می کند. پس از دریافت سرمایه گذاری قابل توجه در اواسط سال گذشته ، این شرکت یک پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) را انجام داد تا در دسامبر در بورس اوراق بهادار تل آویو پذیرفته شود و 13 میلیون دلار در این فرآیند جمع آوری کرد.

Robot Chef این شرکت به طور همزمان پروتئین های گیاهی را بیرون می کشد و می پزد تا محصولات گوشتی جایگزین طعم و بافت گوشت شود. این فناوری همچنین امکان چاپ گوشت های آلت را فراهم می کند که به دلخواه افراد در زمینه آلرژی و سایر تغییرات ژنتیکی پاسخ می دهد.

این شرکت پس از تکمیل توسعه سرآشپز ربات خود ، یک پروژه آزمایشی دیگر را با یکی از فرنچایزهای معروف برگر اسرائیل ، زنجیره BBB ، برای توسعه بیشتر سیستم و محصولات گوشتی جایگزین آن انجام داده است ، در حالی که بازاریابی آن در سراسر اروپا آزمایش شده است. ، آسیا و ایالات متحده

چاپ سه بعدی غذا در uni

در حالی که ایده خرید قبلی ، تهیه و پخت غذاهای چاپ سه بعدی در صورت تقاضا ممکن است برای برخی از دانشجویان دانشگاه در اردوگاه “انعطاف پذیر” جذاب باشد-کسانی که به دنبال کاهش مصرف گوشت خود با رعایت رژیم غذایی عمدتا گیاهی هستند-ممکن است هنوز باید مدتی منتظر بمانید تا این امر به واقعیت تبدیل شود.

در ابتدا ، خلبان با Sodexo شاهد نصب ربات آشپز SavorEat در دانشگاه های منتخب ایالات متحده خواهد بود ، جایی که سیستم و محصولات اولیه گوشت جایگزین مورد بررسی قرار می گیرد. طی سال آینده و پس از برنامه ریزی اولیه و بازخورد Sodexo ، آزمایشی در دانشگاه های منتخب در سال 2022 آغاز می شود.

در اینجا ، چندین سیستم Robot Chef در حال اجرا خواهند بود و SavorEat امیدوار است که با نزدیک شدن این فناوری به تجاری سازی ، قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان 20 تا 30 ساله ، سودمند باشد. به گفته این شرکت ، تقریباً نیمی از این گروه هدف خود را انعطاف پذیر اعلام می کنند و در صورت تجاری شدن محصولات و زمانی که آنها به احتمال زیاد درصد زیادی از مشتریان شرکت را تشکیل خواهند داد.

Sodexo و SavorEat فراتر از خلبان دانشگاه ، تمایل خود را برای مشاهده خلبانان اضافی و همکاری طولانی مدت در آینده اعلام کرده اند ، حرکتی که شرکت چاپ مواد غذایی آن را گامی مهم در جهت تجاری سازی فناوری و محصولات خود در ایالات متحده می داند. بازار.

Husein Kitabwalla ، مدیر عامل خدمات و تحول غذا در Sodexo آمریکای شمالی گفت: “همکاری Sodexo با SavorEat توانایی ما را در ارائه غذاهای گیاهی که مشتریان مشتریان ما به طور فزاینده ای تقاضا می کنند افزایش می دهد.” “در سال 2020 ، خرده فروشی غذاهای گیاهی در ایالات متحده 11.4 درصد افزایش یافت و به رکورد 5 میلیارد دلار رسید و Sodexo مدت هاست که قهرمان جایگزین های گیاهی است-هم از نظر محیطی و هم از نظر درآمد.

شکوفایی صحنه غذا با پرینت سه بعدی اسرائیل

اسرائیل تا حدی به مرکزی برای شرکت های نوپای چاپ مواد غذایی تبدیل شده است که همگی برای بدست آوردن سهم بازار از بخش در حال ظهور رقابت می کنند. در حالی که تعداد کمی از افراد با فناوری خود تا کنون دستاوردهای تجاری داشته اند ، اخیراً فعالیت های زیادی انجام شده است زیرا تقاضا برای عرضه گوشت جایگزین همچنان در حال افزایش است.

پیشرفت تکنولوژی چاپگر سه بعدی درمواد غذایی

یکی از شرکت هایی که توانسته فناوری چاپ سه بعدی مواد غذایی خود را تجاری کند ، Redefine Meat است که اولین سری محصولات خود را با نام «New-Meat» به رستوران ها و هتل های منتخب اسرائیل عرضه کرد. این مجموعه شامل یک همبرگر گیاهی ، کالباس ، کباب ، سیگار برگ شرقی و گوشت گاو آسیاب شده است ، و برنامه ریزی شده است تا اواخر امسال به اروپا و ایالات متحده و آسیا در سال 2022 گسترش یابد.

این شرکت از زمان تاسیس به سرعت در حال رشد است و در فوریه 29 میلیون دلار سرمایه در سری A با چشم انداز تبدیل شدن به “بزرگترین شرکت گوشت آلت جهان” تا پایان دهه جمع آوری کرد.

در همین حال ، استارتاپ فناوری غذایی اسرائیلی MeaTech برنامه های خود را برای ورود به تولید چربی مرغ در طول سال 2022 با استفاده از فن آوری های به دست آمده از خرید صلح گوشت ، توسعه دهنده محصولات چربی کشت شده ، در دسامبر سال گذشته اعلام کرد. این شرکت همچنین به دنبال مقیاس بندی چاپ زیستی سه بعدی سلول های خوک به منظور توسعه بازارهای قابل آدرس دهی خود است ، زیرا قبلاً با موفقیت ساختار چربی گوشت گاو پرورش داده شده را چاپ کرده است.

در جای دیگر ، پلتفرم چاپ زیستی سه بعدی مبتنی بر سلول های اسرائیلی Aleph Farms با فناوری چاپ غذا کمی دورتر نگاه می کند ، زیرا قبلاً گوشت را در ایستگاه فضایی بین المللی چاپ کرده بود. این شرکت در حال حاضر برنامه هایی را با چندین آژانس فضایی و شرکای فناوری برای توسعه روش هایی برای تولید گوشت کشت شده در فضا در حال بحث است.

Summary
Review Date
Reviewed Item
چاپگر سه بعدی مواد غذایی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ