image قطعات پرینت شده ای که بدون هیچ الکترونیکی به wifi متصل می شوند image سرویس های بهداشتی خاص با پرینتر های سه بعدی

پرینت سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا

چاپ سه بعدی میکروتیا

چاپ سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا : دانشمندان در چین با استفاده از چاپ سه بعدی برای رشد گوش های جدید برای پنج کودک متولد شده با نقص گوش به نام میکروتیا استفاده کردند . chondrocytes از گوش کودکان گرفته شده و برای رشد غضروف گوش جدید شکل گرفته است . microtia که در حدود یک مورد در هر 5000 تولد زنده وجود دارد , نوعی تغییر شکل مادر زادی است که پینا ( گوش خارجی ) کم رشد کرده و یا حتی به کلی وجود ندارد.

این بیماری بیشتر در جمعیت اسپانیایی , آسیایی و بومی آمریکا است و می تواند منجر به اختلال شنوایی شود . در کل , این چیزی نیست که شما می خواهید با آن متولد شوید .
مبارزه با میکروتیا می تواند مشکل باشد. گزینه های بیمار شامل جراحی بازسازی می شوند , که می تواند راه هایی مانند جایگزینی غضروف رباط بیمار برای ایجاد یک گوش جدید را شامل شود , ساختن گوش مصنوعی از پلاستیک (بدون چاپ سه بعدی ) پیشنهاد نمی شود.

چاپ سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا

یک مطالعه جدید در چین , چیزهای متفاوت تری را بیان می کند . براساس تحقیقات قبلی در این زمینه , یک گروه از دانشمندان یک مطالعه بر روی 5 بیمار در سن 6 تا 9 سالگی انجام دادند , که با استفاده از ct scan و چاپ سه بعدی برای ساخت یک داربست زیست تخریب پذیر که کاملا با ساختار سه بعدی گوش هر بیمار مطابقت دارد انجام شد . هر داربست با چاپ سه بعدی یک کپی از گوش هر بیمار با استفاده از چاپگر سه بعدی z 3dprinter spectrum z510 ساخته شد . سپس مدل سه بعدی گوش چاپ شده با استفاده از رس و سیلیکون به منظور تولید مجموعه ای از قالب های منفی که در آن داربست های بیومارایی می تواند قالب بندی شود , مورد استفاده قرار می گیرد . داربستها از یک pcl به عنوان هسته داخلی استفاده کردند که با فیبرهای نازک pga پیچیده شده و با pla پوشیده شده بود . هسته ی داخلی شامل یک مش سه بعدی چاپ شده بود .

سپس این داربست ها با سلول های زنده از هر بیمار زندگی می کردند. از هر غده غربالگری در هر گوش میکروتیایی بیمار گرفته شد و این سلول ها بر روی داربست کاشته و به مدت سه ماه کشت داده شدند . پس از این دوره , زمانی که چارچوب غضروف با هر نوع خاصی از گوش شنوایی ایجاد شد , گوش های آزمایشگاهی رشد کردند که بر روی پنج بیمار قرار گرفتند . شگفت آور است که این روند کاملا موفق بود . بیماران جوان مختلفی مورد بررسی قرار گرفتند , طولانی ترین پیگیری دو و نیم سال بود و چهار نفر از آنها پس از جراحی گوش جدید, تشکیل غضروف بهتری را نشان داند . سه نفر از بیماران گوش جدیدی داشتند که متناسب با سایز و شکل گوش بودند.  دو مورد از گوش های جدید بیماران پس از عمل جراحی تحریف اندکی داشتند که محدودیت های زیادی برای تحقیقات دانشمندان به وجود نیاورد.

رشد مصنوعی سلول ها  همچنان یک استراژی خطرناک است , زیرا سلول ها می توانند به شیوه های غیر قابل پیش بینی تقسیم شوند, در حالی که استفاده از کاندوریست های کودک خود , مشکلاتی را ایجاد می کند, زیرا گوش آنها غیر طبیعی و بالقوه بیمار است . این فرایند نیز گران است , زیرا شامل چند مرحله جراحی می باشد . علی رغم این , تحقیقات در بلند مدت می تواند مهم باشد . دانشمندان طی 5 سال ، بیماران را پیگیری خواهند کرد و به یافته های آنها افزوده می شود.

دانشمندان می گویند : به طور خلاصه , ما توانستیم به طراحی , ساخت و بازیابی گوش خارجی خاص بیمار توسط چاپ سه بعدی دست یابیم . با این وجود , تلاش های بیشتری برای انجام این نمونه کار اولیه به شیوه های معمول بالینی ضروری است . یک مقاله ی پژوهشی که به بررسی این مطالعه پرداخته است “ بازسازی درون غدد درون ریز غضروف صورتی خاص بیمار و اولین کاربرد بالینی آن برای بازسازی گوش و حلق و بینی ‘’ در EBioMedicine منتشر شده است .
نویسندگان : guangdind zhou , haiye ,jiang, chen zhang, bopan بودند .

خلاصه مقاله
پرینت سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا
نام مقاله
پرینت سه بعدی در تقابل با بیماری میکروتیا
توضیح
روش مقابله پرینتر سه بعدی با بیماری میکروتیا
نویسنده
انتشار دهنده
شرکت پرینترهای سه بعدی هرمس
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ