image بایو پرینت سه بعدی چرم image پرینت سه بعدی جنین

قالب های سه بعدی با Somos PerFORM

قالب های سه بعدی با Somos PerFORM

کاربران 3D Hub اکنون می توانند ابزارهای چاپی سه بعدی و قالب های ساخته شده از Somos ForFORM سفارش دهند.
Royal DSM، متخصص علوم و علوم انسانی چند ملیتی هلندی ، با همکاری 3D Hubs خدمات چاپی را شروع کرده است. از طریق یک توافقنامه، مشتریان 3D Hubs اکنون فرصت دارند که چاپ خود را با مواد Somos ForFORM DSS سفارش دهند.در ادامه با مقالات خبری همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد قالب های سه بعدی با  Somos PerFORM قرار دهیم.

ابتدا در سال 2014، Somos PerFORM یک مواد کامپوزیتی بود که برای قطعات و قالب های چاپی سه بعدی مورد استفاده قرار می گرفت. Somos ForFORM برای طراحی با استفاده از Stereolithography چاپ سه بعدی بود که به دلیل داشتن “کمترین ویسکوزیته” هر ماده به SLA تغییر یافت.


با همکاری 3D Hubs، شبکه ای با خدمات چاپ سه بعدی در بیش از 150 کشور به وجود آمد، Royal DSM با هدف ارائه مواد چاپ سه بعدی خود به سازندگان دیگر، افزایش دسترسی عمومی را به همراه داشت.

بر اساس یک انتشار مطبوعاتی که توسط DSM منتشر شده است، مواد چاپی Somos Forform 3D به خوبی برای تولید سریع و دقیق قالب و ابزارهای با کیفیت بالا در دسترس عموم قرار گرفت. مشتریان علاقه مند برای درخواست از طریق وب سایت های توپی سه بعدی دعوت شده اند تا هزینه و زمان برای بخشی از چاپ 3D از Somos ForFORM را مشاهده کنند. (مشتریان می توانند در عرض 24 ساعت انتظار پاسخ سریع داشته باشند.)

قالب های سه بعدی چاپ شده و قطعات ابزار، اثبات می کنند که تعدادی از مزایای نسبت به همتایان تولید شده به طور سنتی دارند. در حالی که مواد مانع اصلی این نرم افزار چاپ سه بعدی باقی مانده است، ظهور مواد چاپ سه بعدی با وضوح قوی تر و با کیفیت بالا امکان تولید قالب ها و ابزار ها را در مقیاس وسیع تر فراهم می کند.

مزیت اصلی استفاده از تولید افزودنی برای چنین قطعاتی، زمان است. به عبارت دیگر، در حالی که ممکن است چندین هفته برای تولید ابزار با استفاده از تکنیک های تولید سنتی طول بکشد، همان قطعات را فقط با استفاده از چاپ سه بعدی می توان ساخت.
همانطور که DSM توضیح می دهد، مواد Somos PERFORM می تواند به مشتریان کمک کند که به طور چشمگیری زمان های توسعه محصول خود را کاهش دهند، زیرا قالب ها و ابزار ها را می توان در روزهای مختلف تولید کرد و سپس به سرعت مورد آزمایش و تأیید قرار داد. اگر تغییرات به قالب و ابزار لازم باشد، مدل سه بعدی را می توان به سادگی تغییر داد و مجددا چاپ کرد.

“ما هیجان زده هستیم تا با سهولت های سه بعدی کاری کنیم تا بازار را به مکان هایی تبدیل کنیم که بتوانند ابزار و خدمات چاپی با کیفیت بالا را به دست آورند”، بریجیت جاکوبز، مدیر برنامه توسعه در Somos، شاخه SLA DSM، اظهار داشت. “ما با سهولت کار سه بعدی برای تأیید ارائه دهندگان خدمات چاپ ابزار سه بعدی در شبکه خود کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که کیفیت و تخصص برای ایجاد ابزار در رتبه اول قرار دارد.”

گزارش شده که Somos ForFORM دارای “سطح بالایی از صاف بودن سطح” و همچنین جزئیات دقیق، مقاومت در برابر حرارت بالا و مقاومت ضربه خوب است. ترکیبی از این خواص است که باعث می شود مواد مناسب برای تولید قالب های پیچیده که سازگار با مواد مانند ABS، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی کربنات و نایلون پر شده با شیشه است.

کلوپ های سه بعدی Ceo Bram de Zwart همچنین درباره مشارکت جدید اظهار نظر کردند و گفتند: “همکاری با Somos در ابزار چاپ سه بعدی، گسترش شبکه خدمات تولید و ارائه محصولات ما را در بر دارد. ما همیشه هدف قرار دادن مشتریان خود را برش مواد و خدمات لبه. اضافه کردن Somos PERFORM به نمونه کارها ما را گسترش می دهد آنچه مشتریان می توانند انجام دهند و به آنها اجازه می دهد تا ابزار چاپی با کیفیت بالا را ایجاد کنند. “

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی