image سرمایه گذاری تولید کننده ی فولاد در حوزه پرینتر سه بعدی image بایندرجت با پخت سریع HSS

اسکن سه بعدی با گوشی های هوشمند سونی

اسکن سه بعدی با گوشی های هوشمند سونی

تکامل سریع تکنولوژی سه بعدی در دهه گذشته و حضور چاپگرهای سه بعدی را دیده اید، چیزی که زمانی یک ابزار صنعتی گران قیمت بود، برای بسیاری از مصرف کنندگان به عنوان لوازم خانگی ارزان قیمت تبدیل شده است. پس از آن فقط مسئله زمان طراحی بود، قبل از اینکه اسکنرهای سه بعدی به همان اندازه قابل دسترسی شوند.در این بخش از سری مقالات خبری امروز با اسکن سه بعدی با گوشی های هوشمند سونی در خدمت شما خواهیم بود.

XZ1، حالا با قابلیت اسکن سه بعدی

تکامل موازی گوشی های هوشمند، به ویژه تکنولوژی دوربین، آنها را نامزد ایده آل برای آوردن اسکن سه بعدی به توده ها می کند، و سونی اولین سازنده این ابتکار عمل است. دو دستگاه جدید آن، Xperia XZ1 و XZ1 Compact، با قابلیت اسکن سه بعدی عرضه می شوند.

سونی در حالی که لزوما بهترین یا محبوب ترین تلفن های همراه را تولید نمی کند، همیشه در برابر دوربین های دیگر از بقیه بسته های تلفن همراه جلوتر است. غول تکنولوژی در حال حاضر تقریبا نیمی از سنسورهای تصویر گوشی های هوشمند جهان را تولید می کند. همانهایی که با جدیدترین دستگاه های خود، Xperia XZ1 و XZ1 جمع شده اند، تاکنون پیشرفته تر شده اند. سری XZ جدید برای اولین بار در نمایشگاه IFA این سال در برلین نشان داده خواهد شد و فقط در زیر پرچم XZ Premium قرار خواهد گرفت و سونی امیدوار است که ویژگی های اسکن سه بعدی در بسیاری از مصرف کنندگان گوشی های هوشمند بازار اشباع شود.

تکنولوژی دوربین های Xperia

اسکنر سه بعدی در دوربین Xperia باید برای هر کسی مفید باشد، یک راهنمای دستی روی صفحه نمایش ارائه شده در برنامه سه بعدی Creator که به عنوان رابط اصلی برای تکنولوژی اسکن ارائه می شود. همانند تکنولوژی اسکن سه بعدی که در دستگاه های قابل حمل دیگری ساخته شده است، عناصر سخت افزاری و نرم افزاری را برای اسکن ترکیب می کند، اما این یکی از نمونه های بصری و پیشرفته ای است که تاکنون دیده شده است. ایجاد یک تصویر سه بعدی دقیق از هر جسم که انتخاب می کنید ، لنز خود را در آن قرار دهید، تقریبا به همان اندازه گرفتن یک عکس منظم است. همچنین، بر خلاف بسیاری از اسکنرهای سه بعدی قابل حمل در گذشته، هیچ ارتباطی با سرویس ابری مورد نیاز برای پردازش تصویر وجود ندارد، همانطور که تمام پردازش روی دستگاه همراه انجام می شود.

برنامه سه بعدی Creator، که الگوریتم داخلی سونی برای تصویربرداری سه بعدی است، دارای چهار حالت مختلف اسکن اختصاصی است: اسکن سر، اسکن چهره، اسکن مواد غذایی و اسکن آزاد. هنگامی که یک اسکن سه بعدی گرفته می شود، تعدادی از چیزهایی که کاربران می توانند با آن انجام دهند وجود دارد. فایل ها، که هر کدام حدود 2 مگابایت می باشند، به راحتی با دوستان خود از طریق اتصال یکپارچه به برنامه های پیام رسانی مانند واتساپ به اشتراک گذاشته می شوند و همچنین می توانند به شبکه گسترده تر در به اشتراک گذاشتن جوامع مانند Sketchfab نشان داده شوند.

تصاویر سه بعدی را نیز می توان با برنامه های دیگر شخص ثالث از انواع مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، Selfie سه بعدی میتواند به عنوان یک نماد شخصی در یک بازی استفاده شود و در IFA، ظاهرا سونی نسخه ی نمایشی مجانی از این فرایند را با یک بازی رایانه ای محبوب نشان داده است. اسکن های سه بعدی نیز می توانند به یک چاپگر سه بعدی شخصی کاربر یا به یک سرویس چاپ آنلاین سه بعدی ارسال شود، برای ساخت یک مجسمه سه بعدی از هر جسم اسکن شده.

در حالی که برنامه های کاربردی برای اسکن سه بعدی ممکن است هنوز کمی محدود شود و این ویژگی عمدتا به عنوان یک حیله طراحی شده برای جذب مصرف کنندگان به محصولات جدید سونی است، هیچ انکار قدرت و سادگی تکنولوژی وجود ندارد. همانطور که اسکن و چاپ سه بعدی گسترده تر و قابل دسترستر است و سیستم عاملها و برنامه های بیشتری وجود دارد که این واقعیت را مورد توجه قرار می دهند، شاید ما شاهد افزایش یکپارچگی تصویربرداری سه بعدی در زندگی روزمره مان خواهیم بود.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی