image نمایشگاه هنری با چاپ سه بعدی image تایر چاپ شده ی سه بعدی، سازگار با محیط زیست

پرینترهای سه بعدی و اخبار حوزه بایوپرینت

پرینترهای سه بعدی و اخبار حوزه بایوپرینت

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا تکنیک بیوپلاستی سه بعدی جدیدی را تولید می کنند که ساختارهای سه بعدی از بافت های زنده را تولید می کند و می تواند برای کسانی که دارای سوختگی شدید– مشکلات اندام و سرطان هستند مفید باشد.
متد لیزر بر اساس روش بیوپراسینگ در دانشگاه ( UBC’s Okanagan campus) توسعه داده شده است .تکنولوژی جدید چاپ بر روی کاغذ لیزری با دوزندگی نامیده می شود و شامل یک دیود لیزری ارزان قیمت است که ساختار ها را از مواد هیدروژل بیولوژیکی سازگار می کند.در ادامه با وب سایت xprinter3d همراه باشید تا درباره تاثیر پرینترهای سه بعدی و اخبار حوزه بایوپرینت برای شما بگوییم.


این ساختارهای هیدروژل را می توان در انواع پیچیده و مطابق الگوها چاپ کرد و می توان آن را با سلول های زنده پر کرد و در نتیجه یک بافت زنده ی زیستی چاپ می شود.
( کیپ کیونگ کیم) استاد مهندسی ای که در حال توسعه تکنولوژی چاپ بیو چاپ است گفت: یکی از اهداف نهایی در مهندسی پزشکی بازگرداندن بافت های زنده و سالم است.
برنامه های کاربردی در حال وقوع هستند و می توانند به افرادی که از بیماری هایی مانند سوختگی شدید یا نارسایی اندام رنج می برند کمک کنند.
چه روشی روش نوین بیوفیزیکی را از روش های موجود جدا می کند؟ طبق تحقیق محققان (UBC) لیزر بیوپرینینگ مستقیم قادر به ایجاد بافت های مصنوعی با وضوح بسیار بالاتر از فرآیندهای موجود است . بر اساس گزار ش ها ساختارهای هیدروژل بر روی پارچه های بیوپلاستی علاوه بر داشتن رزولوشن خوب قادر به پشتیبانی از سلول های زنده با کارایی 95 درصد می باشند.

الگوی بافتی که ویژگی های بسیار خوبی دارد و قابلیت زنده ماندن سلول های بالا را نشان می دهد و سیستم ما توانایی ایجاد بافت های کارا و مهندسی را دارد. من در مورد این که آیا این می تواند به تحقیقات زیست پزشکی منجر شود یا خیر هیجان زده هستم. کیم می گوید یکی از اولین برنامه های کاربردی برای تکنولوژی چاپ زیستی تحقیقات در زمینه درمان سرطان خواهد بود.
ساختارهای بافت سه بعدی چاپ شده برای مسکن و رشد سلول ها ی سرطانی مناسب می باشند و نیز می توانند به عنوان مدل بیولوژیکی برای تحقیق و آزمایش سرطان استفاده شوند.

در زمینه تحقیقات سرطان مدل های بیولوژیکی سه بعدی اهمیت بیشتری به دست می آورند زیرا آنها یک محیط واقعی تری برای سلول های سرطانی برای رشد و زندگی ایجاد می کنند. بنابراین آنها را برای توسعه ی درمان ها موثرتر می کند.
یک پروژه ی تحقیقاتی اخیر که شامل تکنولوژی بیوپرنرینگ سه بعدی است توانایی بافت چاپ شده ی سه بعدی را برای حمایت و نگهداری سلول های سالم بهره برداری کرد.

این آزمایش که اخیرا در مجله (Advanced Healthcare Materials) منتشر شده است ساختار هیدروژلی را که حاوی سلول های سرطان پستان اغلب مورد استفاده قرار می گیرد در بر می گیرد.
در نهایت کیم و تیمش ( از جمله پروفسور جاناتان هولمزمن و استاد شیمی فورد منارد) امیدوارند که روش مستقیم لیزر با استفاده از روش های بیوپرینینگ محققان پزشکی را برای پیشبرد درمان انواع معضلات بهداشتی فعال کند. من فکر میکنم موفقیت های اخیر ما در چاپ بافت های زیستی از ماهیت چند رشته ای تیم ما است.
تلاش (UBC) برای توسعه ی یک روش بیوپرینینگ سه بعدی برای ساختن سلول های سه بعدی منحصر به فرد نیست. در ماه ژون (BioServe Space Technologies) یک مرکز تحقیقاتی وابسته به ناسا در کلرادو برنامه های خود رابرای ساخت ساختارهای سلولی سه بعدی در فضا برای پیشبرد تحقیقات سرطانی اعلام کرد.پیشنهاد می کنیم مقالات دیگر ما را در مورد پرینترهای سه بعدی مطالعه کنید.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی