image کالیبره پرینتر سه بعدی image مواد اولیه پرینتر سه بعدی – مواد اولیه فیلامنت

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی یا همان کالیبراسیون چاپگر سه بعدی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم توسط روشهای مختلفی پیاده سازی میشود که هر روش به وسیله سخت افزار و نرم افزار خاصی میتواند پیاده شود که در ادامه این مقاله آموزشی به آنها خواهیم پرداخت.

همانطور که گفته شد کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی یا همان کالیبراسیون چاپگر سه بعدی توسط روشهای مختلفی پیاده سازی میشود . در این روشها سخت افزاری که تغییر میکند سوییچ کنترل برخورد یا همان end stop میباشد. در اینجا به سه روش پیاده سازی آنها خواهیم پرداخت

روش اول کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

در روش اول از همان سوییچ معمول کنترل برخورد استفاده میشود که در همه جا به راحتی یافت میشود در این روش سوییچ معمولی برخورد را به یک موتور سروو معمولی وصل کرده و برای نرم افزار تعریف میشود که به محض آنکه فرمان کالیبره به دستگاه داده شود موتورسروو عمل کرده پایین بیاید و بتوان از سوییچ برخورد استفاده کرد و بعد از اتمام فرمان کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی (کالیبراسیون چاپگر سه بعدی) موتور سروو بالا برود و کار تمام شود.

"<yoastmark

روش دوم کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

در روش دوم از یک سیستم سخت افزاری به عنوان سوییچ برخورد پرینتر سه بعدی استفاده میشود که توسط بهره گیری از اثر هال پیاده سازی شده است این سوییچ در بازار توسط شرکتی با عنوان 3d touch ارایه داده میشود.

نحوه کار این سوییچ به این شکل است که حرکت موتور سروو که در مرحله قبل توضیح داده شد را توسط اثر هال پیاده سازی میکند به این شکل که در هنگام دادن فرمان کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی میله فلزی سنسور پایین آده و آماده برخورد میشود و به محض تمام شدن فرمان میله بالا رفته و منتظر فرمان بعدی میماند.

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی

روش سوم کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

در این روش از یک سنسور برخورد مغناطیسی استفاده میشود که این سنسورهارا میتوان به طوری برنامه ریزی کرد که در یک فاصله خاص تشخیص را تبدیل به پالس نمایند .

به طور مثال میتوان تنظیم کرد که وقتی فاصله سنسور تا جسم 8 سانتی متر بود پالس تشخیص را بفرستد .( که این 8 سانتی متر را میتوان کم یا زیاد کرد).

این سنسور به دلیل اینکه میتواند با فاصله مشخص برخورد را تشخیص دهد نیازی به یالا و یا پایین رفتن ندارد.

کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی

به طور کلی از روشهای زیادی برای کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدییا همان کالیبراسیون چاپگر سه بعدی  میتوان استفاده نمود که در این مقاله به اختصار سه روش از آنها را توضیح دادیم . از این سه روش بنا به مشکلاتی که میتواند بعد ها برای دستگاه از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شود میتوان گفت روش دوم از تمامی آنها بهتر میباشد و روش سوم بنا به مشکلات زیادش یک روش منسوخ شده میباشد.

در تمامی این روشها پرینتر سه بعدی باید نرم افزارهای متفاوتی را ساپورت کند و علاوه بر تغییر سخت افزاری باید تغییر نرم افزاری نیز بر پرینتر سه بعدی انجام شود.

نتیجه گیری کلی از کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی – کالیبراسیون چاپگر سه بعدی

کالیبره کردن درست پرینترهای سه بعدی میتواند کیفیت قطعه تولید شده را تا 90% افزایش دهد پس یک امر بسیار مهم در کیفیت نهایی قطعه تولید شده به حساب می آید. با پیشرفت تکنولوژی هر روز روشهای ساده تری برای کالیبره کردن هرچه بهتر دستگاه های پرینتر 3 بعدی ابداع میشوند ولی تا امروز میتوان گفت تمامی این روشها روشهای هزینه بر و نادقیقی بوده است. در حال حاضر طبق تجربه ی کلی متخصصان ما کالیبره کردن دستی پرینترهای سه بعدی ، دقیق ترین روش و باکیفیت ترین روش موجود است و میتواند کیفیت قطعات تولید شده را تا حد بسیار زیادی نسبت به روشهای کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی بالا ببرد .

در نتیجه اینکه برای خرید پرینتر سه بعدی نمیتوان گفت که سیستم کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی(کالیبراسیون چاپگر سه بعدی) باید حتما لحاظ شود.هم اکنون شرکت makerbot که پیشرو در تولید پرینترهای سه بعدی fdm در دنیا میباشد پرینترهای سه بعدی خود را با سیستم نیمه اتوماتیک کالیبره ارایه میدهد یه صورتی که برای کالیبره کردن دستگاه هم از ماشین و هم از خود اپراتور کمک گرفته میشود که این امر نیز خود تصدیق این موضوع است که کالیبره دستی چاپگر سه بعدی هم اکنون بیشترین کیفیت را در مقایسه با سیستم کالیبره اتوماتیک دارد.

با تشکر از توجه شما در صورت اینکه سوالی در این باره داشتید میتواند با متخصصین ما در مرکز ایکس پرینتر سه بعدی تماس حاصل فرمایید .

Summary
Review Date
Reviewed Item
کالیبره اتوماتیک پرینتر سه بعدی - کالیبراسیون چاپگر سه بعدی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ