image کمک پرینتر سه بعدی به امنیت ریدرهای اثر انگشت image قالب های سه بعدی با Somos PerFORM

بایو پرینت سه بعدی چرم

بایو پرینت سه بعدی چرم

Modern Meadow از چرم چاپ شده با تکنولوژی بایوپرینت خود به نام Zoa رونمایی کرد.
ما قبلا در استفاده از بیو چاپ سه بعدی برای تحقیقات پزشکی و اهداف بهداشتی گزارش داده ایم، اما این تکنولوژی با تولید بافت های آلی به منظور مدل سازی بیماری ها، آزمایش داروها و حتی برای پیوند استفاده می شود. استفاده از فناوری به سمت رایج تری حرکت می کند ، اما هنوز به طور بالقوه و پیشگامانه، در حال تلاش برای تولید موادی است که از حیوانات بدست می آید. راه اندازی روشی جدید توسط متخصصین Modern Meadow واقع در نیوجرسی اخیرا با توسعه Zoa که یک پوست بیو چاپ شده است، تکمیل شده است. این مواد دارای طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه برای صنایع مختلف اند که از چرم به عنوان بخشی از فرآیند تولید خود استفاده می کنند.در ادامه در مقاله خبری قصد داریم به معرفی بایو پرینت سه بعدی چرم بپردازییم.

کسب و کار چرم در جهان

ارزش کسب و کار چرم جهانی در حدود 100 میلیارد دلار است، زیرا این مواد برای کیف دستی های لوکس، کفش، مبلمان و بسیاری از محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. چرم دارای قدرتی منحصر به فرد است و جذابیت زیبایی شناسی آن باعث می شود که پایه و اساس جهان مد در تمام سطوح باشد. این محبوبیت، با این حال، منجر به کشتار و پایان زندگی میلیاردها حیوان می شود. استفاده از پوست های گاو، بز، تمساح و سایر موجودات دیگر برای ساخت چرم نه تنها بی رحمانه است، بلکه همچنین به طور باور نکردنی ناکارآمد است و تأثیر منفی روی محیط دارد.

به گفته Andras Forgacs، یکی از بنیانگذاران و مدیران اجرایی Modern Meadow، “در ابتدا، ایده مزرعه مدرن محصولات حیوانی بدون حیوان را داشت.” این شرکت در سال 2011 با هدف تولید مواد غذایی بیو چاپ شده به عنوان پوست و دیگر پارچه ها فعالیت کرد، اما در نهایت در چند سال بعد در بازار غیر خوراکی تمرکز کرد.
پیشگامان قبلا تأثیر زیادی بر جهان بیوپرینت سه بعدی داشتند، کیت مورفی و اریک دیوید به عنوان یکی از بنیانگذاران ارائه دهنده بافت زیستی Organovo، به همراه پدرانشان این شرکت را تاسیس کردند ،. در بعضی مواقع در حال گسترش شرکت Organovo، این شرکت مدل های چاپ پوست سه بعدی را برای آزمایش محصولات آرایشی تولید کرد ، و این چیزی است که Forgacs الهام گرفته است و چرم را به عنوان معدن جدید خود انتخاب کرده.

موزه مدرن ابتدا سلول های پوستی را برای تولید چرم افزایش می داد اما از زمان تصحیح رویکرد خود ،اکنون از فرآیند تخمیر برای تولید کلاژن به طور مستقیم استفاده می کند. مواد تولید شده از این کلاژن عملا از چرم حیوانات قابل تشخیص نیستند و روند تولید آن نیز به شدت بر روی محصولات معمولی بهبود می یابد، زیرا زنجیره تامین صنایع چرم از تلفات و شرایط آب و هوایی غیر قابل پیش بینی رنج می برد.
تا کنون Modern Meadow 53.5 ملیون دلار کمک مالی کرده است، از جمله 40 میلیون دلار مبلغ برای سری B در ژوئن 2016 به رهبری Horizons Ventures و Iconiq Capital. این شرکت همچنین مبلغ 33.9 ملیون دلار را به عنوان کمک های مالی و مالیاتی اختصاص داده است.

اشتهای پایدار برای نوآوری در صنعت مد، بخشی از این دلیل است که اعتماد به نفس را به Zoa می دهد و تا هنوز این اعمال متعهد الهام بخش است. با توجه بهاین موضوع، Forgacs سوزان لی را استخدام کرد ، او فارغ التحصیل مدرسه سنت مارتینز لندن به عنوان شخصی خلاق در Modern Meadow است. او بیش از 15 سال تجربه در زمینه مد و فن آوری دارد.

لی، می گوید: “به عنوان یک طراح، بخش هیجان انگیز خلاقیت آنجاست که این تکنولوژی را قادر به ایجاد نوآوری می سازد.” “این شما را قادر به ایجاد چیزهایی به روش کاملا جدید میکند. بافت، وزن، قدرت، کشش، نفوذ پذیری – همه اینها در حال حاضر دستگیره های خلاقیت قابل تنظیم اند که ما پیش از این به آن نیاز نداشتیم. این که آیا به عملکرد یا زیبایی شناختی مرتبط است، آنها فوق العاده هیجان انگیز هستند، زیرا آنها پهنای باند بیشتری را برای طراحی باز می کنند. ”
یک نمونه اولیه تی شرت ساخته شده با استفاده از Zoa به زودی همراه با بیش از 100 تکه چرم کلاسیک نمایش داده خواهد شد، در نمایشگاه موزه هنر مدرن “موارد: آیا مد مدرن؟” نمایش داده می شود، که در 1 اکتبر باز می شود. تصمیم به شرکت در این نمایشگاه، بخشی از پروسه ی آموزشی Meadow بود تا آگاهی از پلت فرم مواد خود را افزایش دهد و جامعه طراحی را در مورد پتانسیل خلاقانه اش آموزش دهد.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی