image روستاییان تانزانیایی و پرینتر سه بعدی image کارآفرینی نوجوانان با پرینترهای سه بعدی

چاپ سه بعدی سرامیک

چاپ سه بعدی سرامیک

لابراتوار HRL یک آزمایشگاه تحقیقاتی واقع در کالیفرنیا متعلق به بوئینگ و جنرال موتورز، جایزه ای از برنامه تحقیق، توسعه، تظاهرات و فناوری فضایی ناسا دریافت کرده است. این منابع مالی HRL را قادر می سازد تا پیشرفت هایی را در زمینه تولید قطعات سه بعدی موشکی ساخته شده از سرامیک مقاوم در برابر حرارت ایجاد کند. با مقاله خبری امروز همراه باشید.

تولید اجزای موشک های سرامیکی

در سال 2016 ما در مورد رزین های سرامیکی نوآور لابراتوار HRL که در هنگام چاپ سه بعدی، توانایی ایستادگی بیش از 1400 درجه ی سانتیگراد را دارند، مقاله ای داشتیم. این تحقیق که در منابع خبری بازتاب زیادی داشت پیشنهاد کرد که مواد سرامیکی قابل چاپ با درجه حرارت بالا و قابل چاپ سه بعدی قابل توجه در صنعت هوافضا باشد.

به نظر می رسد که ناسا در توافق قرار دارد، زیرا شرکت مالیبو را با یک جایزه به رسمیت شناخته است که این امکان را برای تحقیق چاپ سه بعدی خود و استفاده از آن برای برنامه های کاربردی هوا و فضا فراهم می کند، بخصوص تولید اجزای موشک های سرامیکی تقویت شده است.

نظر Tobias Schaedler درباره چاپ سه بعدی سرامیک

Tobias Schaedler، دانشمند ارشد در HRL ومدیر برنامه پروژه، گفت: “پردازش سرامیک های با درجه حرارت بالا با روش های معمول بسیار دشوار است. چاپ سه بعدی می تواند به طور کامل تغییرات ظاهری قطعات سرامیکی و جایی که آنها در موتورهای موشک اعمال شوند را دگرگون کند.” به صورت لایه ای سه بعدی چاپ شده با رزین سرامیکی سه بعدی چاپ HRL از Preceramic Polymers است.

با استفاده از جایزه ناسا (به ارزش نامشخص)، لابراتوار HRL کار خود را بر روی صفحات سرامیکی سه بعدی ادامه خواهد داد تا صنعت هوافضا را وسیله ای برای ساخت قطعات با کارایی بالا با انعطاف پذیری بیشتر و سهولت در کاهش هزینه های تولید و زمان کلی تولید.
به عنوان بخشی از کار خود را با ناسا، HRL گزارش داده است که شرکت توکیو بر روی ماهواره ای با نام تجاری وکتوررا تحت قرارداد قرار داده است. این دومین کمک به HRL با تحقیق در مورد مدل های جدید موشک های راکتی مناسب برای چاپ سه بعدی سرامیک، «ارزیابی عملکرد» ارائه شده توسط قسمت های چاپ شده سه بعدی وسایل نقلیه ی پرتاب آن خواهد بود.

    نوشته های مرتبط
    • همه موارد
    • نویسنده
    • دسته بندی