image پرینتر سه بعدی dlp image ماکت تا واقعیت

چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی

چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی

بفرمایید سرمیز غذاتون چاپ شد !!! ?

همان طور که پیش از این به کاربرد های پرینتر های سه بعدی اشاره کردیم وگفتیم که این فناوری در مقوله های مختلف از آنگونه معماری برای ساخت ماکت ها، پزشکی مثلا درشبیه سازی تکه ها تن ، دندان پزشکی ،طراحی صنعتی، صنایع دفاع ،هوافضا ،طراحی اتومبیل ومهندسی بسیار کارایی گذار است و آن ها را دچار تغییر قابل توجهی نموده اینک برای مثال اگر تکنولوژی پرینتر های سه بعدی گسترش ی بیشتری پیدا کند ودر دانشمند فراگیر شود آجل ای تقریبا میتوانید تصویر سه بعدی از جنینتان که هنوز به گیتی نیامده در کمر بستن داشته باشید.

چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی

دیگر کاربردهای پرینتر سه بعدی

هم چنین هم اکنون پزشکان و دانشجویان از آناتومی بدن که توسط پرینترهای سه بعدی چاپ می شود، برای آموزش و تست استفاده می کنند. هم چنین بعد از ظهور پرینترهای سه بعدی دیگر درپزشکی نیازی به تشریح نیست وپزشکان تیغ خویش را روی تولیدات چاپی پرینترهای سه بعدی می آزمایند ودیگر نیازی به شکافت تن انسان پرماسیدن نمیشود که این خود دگرگونی بزرگواری در پروسه عملیات پزشکی به احصاییه می آید.

از اینکه تکنولوژی جدید پرینترهای سه بعدی برای تحقق یک رویای دیرینه انسان امروزین طراحی شده است گزارش میدهد. جالب است بدانید اولین پرینتر سه بعدی که دارای خاصیت های مشترکی با مثال های امروزی نیزهست چیزی حدود32سال پیش درسال 1984توسط چاک هال پا به پهنه ی تکنولوژی گذاشت. این محصول ابتدا به انگیزه قیمت بالا مصرف انحصاری داشت و ان چنان فراگیر نبود اما باورود به قرن 21 نزول شدید قیمت را پشت سرگذاشت به طوری که بها آن از 20 هزار دلار به 1000دلار رسید، درحال آماده برخی از این پرینتر ها راباقیمت 500 دلار هم میتوان یافت این گونه بود که بازار آن رونق بیشتری پیدا کرد و مخاطبینش به ویژه مخاطب عام آن افزایش یافت ودر شاخه هایی همچون مد ولباس، کفش وعینک و جواهرات و.. . بیش از پیش درخشید.

اما با هستی اینهمه کارایی یک قابلیتی از پرینتر های سه بعدی شناخته شد که این قابلیت از موارد پیشین متمایز وتاحدی زیادی جالب وجذاب است
انهم توانایی چاپ غذا است!

بله صحیح شنیدید توانایی چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی ان هم با طعم مد نظر و قابل تغییر!

یکی از انواع چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی فودینی اسم دارد که مانند یک مایکروفر عمل میکند و برای خانه ،رستوران وکارهای چیره دست طراحی شده است رستورانها و کارهای حرفهای توسط کمپانی «ماشین آلات طبیعی» طراحی شده است. این نوع پرینتر میتواند پیتزا ،ساندویچ ودسرهای گوناگون را چاپ کند وعملکرد آن به این شکل است که کاربر باید پنج کپسول جایگذاری شده در این دستگاه را با موادتازه پرکند وسپس غذا را طراحی کند سپس مواد ترکیب وچاپ می شوند. خبرها حاکی از آن است این نوع پرینتر تا سنه آینده وارد بازار خواهد شد.

خلاصه مقاله
چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی
نام مقاله
چاپ غذا توسط پرینتر سه بعدی
توضیح
همان طور که پیش از این به کاربرد های پرینتر های سه بعدی اشاره کردیم وگفتیم که این فناوری در مقوله های مختلف از آنگونه معماری برای ساخت ماکت ها ، پزشکی مثلا درشبیه سازی تکه ها تن ، دند
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ