image مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA image پرینترهای سه بعدی پزشکی

پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند

پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند

پرینتر سه بعدی پزشکی جای تعجب ندارد که در صنعت پزشکی دنیا به یک روش بسیار عالی و دقیق تبدیل شده است. امروزه پزشکان با استفاده از پرینترهای سه بعدی پزشکی به یک علم جدید و صنعتی نوین در علم پزشکی رسیده اند که با این تکنولوژی می توانند دقت عمل جراحی خود را چند برابر کنند. با مقاله خبری امروز همراه باشید تا درباره پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند بیشتر صحبت کنیم.

پرینتر سه بعدی پزشکی

عمل جراحی با پرینتر سه بعدی!!!

اخیرا دکتر واسیستا ( sathish vasistha) در هند برای یک بیمار که به طور مادرزادی مشکل زائده گونه و صورت داشت، در عمل جراحی این بیمار از پرینتر سه بعدی پزشکی استفاده کرده است. بیماری hypertelorism  یک بیماری مادرزادی است که در آن فاصله ی بین چشم ها به صورت غیر طبیعی و بزرگتر از حالت عادی به نظر می آید. در این عمل جراحی استخوان های صورت و جمجمه  ترمیم شده و به حالت عادی برگشتند.

در این عمل، جمجمه 1.5 میلی متر تراشیده شد تا فاصله زیاد بین چشم ها از بین برود. دکتر واسیستا با اسکن سه بعدی جمجمه بیمار و پرینت سه بعدی جمجمه او توانست به شبیه سازی جمجمه فرد بیمار دست پیدا کند و با امتحان کردن های متعدد روی جمجمه شبیه سازی شده بهترین روش را برای عمل جراحی اصلی پیدا کرد. روشی که این دکتر هندی از آن استفاده کرد دقت عمل جراحی را بسیار افزایش داد و زمان عمل جراحی اصلی نیزبسیارکاهش داده شد و بازدهی بالاتری داشت و هیچ گونه اشتباهی در حین عمل جراحی رخ نداد.

پس همانطور که مشاهده می کنید، پرینتر سه بعدی می تواند در هر جایی مورد استفاده قرار گیرند و به عنوان یک تکنولوژی که میتواند کمک بسیار بزرگی در پیشبرد اهداف و مقاصد صنایع مختلف بکند از این رو به صورت روزانه اهدافی خاص برای این تکنولوژی تعریف میشود که این تکنولوژی نیز همیشه میتواند کار را به خوبی هرچه تمام تر و با دقتی مثال زدنی انجام دهد انجام می دهد.

خلاصه مقاله
پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند
نام مقاله
پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند
توضیح
پرینتر سه بعدی پزشکی جای تعجب ندارد که در صنعت پزشکی دنیا به یک روش بسیار عالی و دقیق تبدیل شده است. امروزه پزشکان با استفاده از پرینتر سه بعدی پزشکی به یک علم جدید و صنعتی نوین در علم پزشکی رسیده اند که با این تکنولوژی می توانند دقت عمل جراحی خود را چند برابر کنند.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ