image تولیدکننده الکترونیکی چاپ سه بعدی اسرائیلی-سنسور نظامی HENSOLDT image خانه چاپ سه بعدی کانادا

موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی

موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی

موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی: سازنده چاپگر سه بعدی اسپری سرد استرالیایی SPEE3D از برنامه “انقلابی” در بخش فضایی با موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی خبر داده است.

این شرکت برای اجرای آخرین پروژه خود ، SPAC3D ، 1.25 میلیون دلار استرالیا از بودجه جریان ترجمه “فضایی” دولت استرالیا (MMI) و 312000 دلار دیگر از دولت قلمرو شمالی دریافت کرده است.

از طریق SPAC3D ، SPEE3D به دنبال تولید موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی با کیفیت بالا و ارزان برای صنعت فضای در حال ظهور صنعت استرالیا با استفاده از فناوری اسپری سرد است.

استیون کمیلری ، SPEE3D’s CTO گفت: “SPEE3D روش جدیدی برای تولید سریع موتورهای موشکی با فرآیند تولید پیشرفته ما ایجاد کرده است.” “کمک مالی MMI به ما امکان می دهد تا با دیگر شرکای استرالیا برای تولید و آزمایش موتورهای آماده پرواز برای بازار در حال ظهور فضای صنعتی همکاری کنیم.

موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی
موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی

از زمین بالا می رود

طبق گزارشات ، فناوری تولید افزودنی اسپری سرد SPEE3D قادر به چاپ قطعات فلزی بین 100 تا 1000 برابر سریعتر از روش های چاپ سه بعدی فلزی است. این فناوری همچنین ظاهراً تنها فرایندهایی است که می تواند قطعات فلزی را بر اساس تقاضا با هزینه ای رقابتی تر از تولید معمولی چاپ کند.

پاشش سرما به جای تکیه بر لیزرها یا سایر منابع انرژی مبتنی بر گرما ، انرژی جنبشی را اهرم می کند تا از طریق جریان گاز فشرده با سرعت بالا ، پودر فلز را به یک لایه بپاشد. این به انرژی انرژی کافی برای تغییر شکل و اتصال به قسمت جامد زیر می دهد و لایه های اضافی را تشکیل می دهد.

در فوریه 2019 ، SPEE3D توسط نیروی دریایی سلطنتی استرالیا انتخاب شد تا در یک پروژه دو ساله 1.5 میلیون دلار استرالیا برای آزمایش آزمایشی فناوری چاپ سه بعدی فلزی خود با هدف ساده سازی نگهداری از کشتی های گشتی نیروی دریایی ارتش ، انتخاب شود.

یک سال بعد ، این شرکت یک پروژه دفاعی 1.5 میلیون دلاری استرالیایی دیگر به دست آورد که در آن 20 سرباز تحت آموزش اسپری سرد شرکت قرار گرفتند. هنگامی که این موفقیت به اثبات رسید ، سربازان سعی کردند از دانش جدید خود در یک آزمایش صحرایی سه روزه چاپگر 3D SPEE3D’s WarpSPEE3D در محیط های سخت سرزمین های شمالی استرالیا استفاده کنند.

WarpSPEE3D که قادر است تحت شرایط دشوار حمل و تخلیه شود و در کمتر از 30 دقیقه عملیاتی شود ، قادر به چاپ قطعات بزرگ فلزی با وزن 40 کیلوگرم با سرعت 100 گرم در دقیقه است.

پس از موفقیت در آزمایش اولیه میدانی ، ارتش استرالیا مجموعه دوم تمرینات میدانی را با استفاده از نسخه به روز شده چاپگر انجام داد. در طول دو هفته ، سربازان توانستند اجزای استفاده نهایی را در دمای حداکثر 37 درجه سانتیگراد چاپ کنند ، این فن آوری یک راه حل قابل اعتماد برای تولید قطعات نظامی مورد نیاز در این زمینه است.

این شرکت اخیراً اعلام کرده است که به دلیل توانایی ماشین آلات در بهبود زنجیره های تأمین نظامی با قابلیت چاپ سه بعدی درخواستی ، جایزه نوآوری SME بنیاد ADMA بنیاد ADMA را از آن خود کرده است.

SPEE3D با به اثبات رساندن فناوری خود برای کاربردهای دفاعی روی زمین ، با پروژه جدید SPAC3D توجه خود را به ستاره ها معطوف کرده است.

چاپ سه بعدی موتورهای راکتی ارزان قیمت

SPEE3D صنعت میلیارد دلاری تولید اجزای فضایی را به عنوان سرمایه گذاری بعدی خود معرفی کرده است ، زیرا این بخش در چند سال آینده تقاضای رشد زیادی را تجربه خواهد کرد. با این حال ، زمان طولانی تولید موتورهای موشکی آماده تولید هنوز هم چالشی است که سازمانهای سراسر جهان با آن روبرو هستند.

این شرکت قبلاً توانایی های فن آوری اسپری سرد خود را برای تولید اجزای موتور موشک نشان داده است. چاپگر سه بعدی WarpSPEE3D این شرکت با هزینه کمتر از 1000 دلار در عرض سه ساعت یک بوش 17.9 کیلوگرمی نازل موشک تولید کرد. اکنون ، با پشتیبانی دولت از پروژه SPAC3D ، SPEE3D به دنبال استفاده از فناوری خود در ساخت موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی با کیفیت بالا است که در مقایسه با موتورهای معمولی ارزان قیمت باقی می مانند.

هدف MMI این است که به تولیدکنندگان استرالیایی کمک کند تا مقیاس و ایجاد مشاغل را برای تقویت توانایی های تولیدی کشور فراهم کنند و فرصت های جدیدی برای دسترسی به زنجیره های تأمین داخلی و جهانی فراهم کنند. طبق SPEE3D ، پروژه SPAC3D این فرصت را به صنعت فضایی در حال رشد استرالیا می دهد تا به تولید کننده و صادر کننده برجسته موتورهای موشکی در جهان تبدیل شود.

کریستین پورتر ، وزیر صنعت ، علوم و فناوری گفت: “ابتکار تولید مدرن دولت همه چیز در مورد حمایت از تولیدکنندگان ما است تا بتوانند از رقابت ، مقاومت و مقاومت بیشتری برخوردار شوند و بازارهای داخلی و جهانی جدید را بدست آورند.” “این بودجه همسان دولت به SPEE3D کمک خواهد کرد تا تجارت خود را توسعه دهد و شغل ایجاد کند ، در حالی که سرمایه گذاری بیشتری را در بخش تولید ایجاد می کند و اعتبار استرالیا را به عنوان کشوری که محصولات با ارزش تولید می کند ، تقویت می کند.”

اکنون که پروژه SPAC3D SPEE3D سبز روشن شده است ، این شرکت شروع به انجام آزمایش های آتش سوزی گرم و اعتبار سنجی سودمندی موتورهای موشکی چاپ سه بعدی خود برای وسایل نقلیه فضایی تجاری خواهد کرد.

مایکل گانر ، وزیر ارشد شمال قلمرو ، افزود: “این یک پیشرفت بزرگ دیگر برای SPEE3D است که به دنبال داستان دنیای تولید پیشرفته را دنبال می کنند – تمام راه را از بالا پایان”. “ما افتخار می کنیم که از طریق صندوق مشاغل محلی خود از SPEE3D پشتیبانی کنیم ، آنها گواهی واقعی برای سرزمین و پروژه های آن مانند SPEE3D هستند که ما را به عنوان پایتخت بازگشت استرالیا تقویت می کنند.

پیشرفت در صنعت موشکی و تولیدموتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی
پیشرفت در صنعت موشکی و تولیدموتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی

پیشرفت در موتورهای موشکی چاپ سه بعدی

SPEE3D در رقابت با فضا با رقابت سختی روبرو است ، زیرا چندین شرکت خصوصی به دنبال تولید و پرتاب نسل بعدی وسایل نقلیه پرتاب ، ماهواره ها و موشک های خود هستند.

به عنوان مثال ، شرکت هوافضای انگلیس Orbex در حال آماده سازی برای پرتاب پرتاب پرایم خود است ، به تازگی بزرگترین چاپگر سه بعدی صنعتی در اروپا را از AMCM به موشک های پرینت سه بعدی داخلی سفارش داده است ، در حالی که موتور راکت RL10 سازنده سیستم پیشرانه Aerojet RocketDyne با موفقیت آزمایش های آتش گرم ناسا را ​​در ماه مه گذراند.

در جای دیگر ، شرکت هوافضا Rocket Lab مستقر در کالیفرنیا از نسل جدید موشک چاپ سه بعدی قابل استفاده مجدد خود رونمایی کرده است ، Neutron ، تولید کننده موشک Relativity Space 650 میلیون دلار بیشتر برای افزایش تولید موشک جدید چاپ 3D Terran R خود و توسعه دهنده پیشرانه هوافضا Agile جمع کرده است. صنایع فضایی برای بهینه سازی عملکرد سیستم های پیشرانه خود که برای تأمین نیرو در مأموریت های آینده قمری ناسا و اسپیس ایکس استفاده می شود ، دفتر خدمات چاپ سه بعدی Tronix3D را به دست آورده است.

اخیراً ، تولید کننده موتور موشک PANGEA Aerospace و شرکت مهندسی تولید افزودنی AENIUM یک همکاری صنعتی برای توسعه و صنعتی سازی سیستم های پیشرانه چاپ سه بعدی برای بازار فضایی اروپا با استفاده از فوق آلیاژ مس GRCop-42 NASA تشکیل دادند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
موتورهای موشکی پرینت سه بعدی فلزی
Author Rating
51star1star1star1star1star
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ