image فیلامنت پرینتر سه بعدی pom image پرینتر سه بعدی پزشکی برای عمل جراحی زیبایی صورت در هند

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA

PVA پلاستیکی خاص است که قابلیت حل شدن در آب را دارد. از PVA برای چسب کاغذ به عنوان حجم دهنده در قالب و یا خمیر بازی کودکان و یا در چسب بسته بندی استفاده می شود. دیگر استفاده گسترده مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA در ماهیگیری ورزشی است  به این صورت که طعمه ها را در کیسه های PVA بسته بندی کرده و در آب می اندازند ، سپس کیسه به سرعت در آب حل شده و طعمه ها را آزاد می کند که این کار باعث جذب ماهی ها می شود.

ایران فیلامنت pva

نکات و نحوه استفاده از پرینتر سه بعدی PVA

در چاپ مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA، گاهی اوقات از پرینتر های دو یا چند نازل استفاده می شود به منظور ساپورت گذاشتن برای قطعاتی که برآمدگی های غیر متصل به کف دارند و یا در قطعات پیچیده برآمدگی هایی وجود دارد که هیچ پشتیبانی از لایه های زیرین ندارند. در این موارد می توان از PVA به عنوان لایه پشتیبان استفاده کرد. در غیر این صورت امکان پیچیدن یا ترک خوردن کار وجود دارد. محصول نهایی را می توان داخل آب قرار داده و تا حل شدن کامل لایه های PVA منتظر ماند. پس از حل شدن لایه های PVA قطعه کاملا از لایه های پشتیبان آزاد شده و قابل بهره برداری می باشد.

این کار بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ گونه آموزش ندارد. PVA به طور معمول در دمای 190 درجه سانتی گراد اکسترود می شود، اما کار با آن آسان نیست چون حساسیت بالایی به آب دارد. رطوبت هوا می تواند به فیلامنت PVA صدمه بزند. PVA باید در جعبه های در بسته به همراه رطوبت گیر نگهداری شود، و یا حتی در برخی موارد قبل از استفاده خشک شود. یکی از معایب مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA قیمت بالا و کمیاب بودن آن در بازار است.

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA در مقیاس با ABS و  PLA پیوستگی بیشتری در چاپ قطعات دارد.  PVA نباید در مدت طولانی در دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد بماند چون در اثر حرارت زیاد تجزیه می شود. گیر کردن مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA را در نازل نمی توان با بالا و پایین بردن دما بر طرف کنید یا باید از مته استفاده کنید یا چیزهای دیگر پس دقت کنید.

خلاصه مقاله
مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA
نام مقاله
مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA
توضیح
PVA پلاستیکی خاص است که قابلیت حل شدن در آب را دارد. از PVA برای چسب کاغذ به عنوان حجم دهنده در قالب و یا خمیر بازی کودکان و یا در چسب بسته بندی استفاده می شود. دیگر استفاده گسترده مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA در ماهیگیری ورزشی است به این صورت که طعمه ها را در کیسه های PVA بسته بندی کرده و در آب می اندازند ، سپس کیسه به سرعت در آب حل شده و طعمه ها را آزاد می کند که این کار باعث جذب ماهی ها می شود.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ