image پرینت سه بعدی در فضا image فیلامنت پرینتر سه بعدی pet

مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی

مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی

تحقیقات دانشمندان با استفاده از مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی در عمل زانو، موضوعی است که امروزه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تقریبا همه ما می دانیم که در عمل جراحی زانو متخصصان با جراحی زانو و ترمیم بافت های آسیب دیده یا تعویض مفصل زانو این درمان را انجام می دهند که این جراحی در خیلی از موارد برگشت به حالت اولیه خوبی ندارد، در حال حاضر دانشمندان تحقیقات خود را در مورد استفاده از پرینترهای سه بعدی، مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی و چاپ بافت های آسیب دیده و جایگزین کردن بافت پرینت شده به جای خود بافت بدن شروع کرده اند.

فیلمنت پزشکی پرینتر های سه بعدی

پرینتر سه بعدی به کمک علم پزشکی می آید…

دانشمندان بر این باورند که اگر این تحقیقات عملی شود، درمان در بیماران بسیار سریع تر می شود و فرد آسیب دیده خیلی زودتر از حالت طبیعی می تواند شروع به راه رفتن کند. اما نگرانی هایی هم در این موضوع وجود دارد مانند جایگزینی اشتباه بافت پرینت شده یا مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی نا مرغوب استفاده شده یا عفونت پس از عمل. این ها مواردی هستند که دانشمندان در مورد آن ها تحقیقات گستردهی را آغاز کرده اند.

در حال حاضر تقریبا عده کثیری از مردم قبل از سن 50 سالگی عمل جراحی زانو را انجام داده اند. به دلایلی مانند آسیب های ورزشی، تصادفات یا چاقی های بیش از اندازه زانوی آن ها فرسوده شده و عمل جراحی تعویض مفصل زانو یا ترمیم بافت های آسیب دیده زانو را انجام داده اند که با عملیاتی شدن این تحقیق افراد می توانند با صرف هزینه کمتر و زمان برگشت به حالت اولیه زودتر زانوی خود را ترمیم کنند.

این تحقیقات تا جایی پیشرفته است که محققان به مواد دست یافته اند که با پرینترهای سه بعدی fdm نیز میتوان با آنها کار کرد و داخل بدن به راحتی استفاده کرد که پس از مدتی میتوانند جذب بدن شوند و یا تا آخر عمر بدون مشکلی در بدن باقی بمانند.

خلاصه مقاله
مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی
نام مقاله
مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی
توضیح
تقریبا همه ما می دانیم که در عمل جراحی زانو متخصصان با جراحی زانو و ترمیم بافت های آسیب دیده یا تعویض مفصل زانو این درمان را انجام می دهند که این جراحی در خیلی از موارد برگشت به حالت اولیه خوبی ندارد، در حال حاضر دانشمندان تحقیقات خود را در مورد استفاده از پرینترهای سه بعدی، مواد اولیه پرینتر سه بعدی پزشکی و چاپ بافت های آسیب دیده و جایگزین کردن بافت پرینت شده به جای خود بافت بدن شروع کرده اند.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ