image عجایب پرینتر سه بعدی image استارت آپ پرینتر های سه بعدی

مروری بر پرینتر های سه بعدی فلز

مروری بر پرینتر های سه بعدی فلز

در تولید افزودنی یا همان لایه لایه، چاپ سه بعدی فلز مثل گل سر سبد است. امروزه شرکت های بزرگ در یک جنگ تمام عیار برای  رقابت در موثر ترین شکل چاپ سه بعدی فلز هستند. افزایش نرخ فروش سالیانه دلیل خوبی برای این رقابت است. چاپ سه بعدی فلز تحولی در تولید است. تا کنون انواع مختلفی از پرینترهای سه بعدی فلز ساخته شده است که با هم نگاهی به آنها و مزیت ها و معایب‌شان می اندازیم.

مروری بر پرینتر های سه بعدی فلز

اس ال ام – Selective Laser Melting (Powder Bed Based)

اس ال ام، روش چاپ سه بعدی فلز با استفاده از لیزر و ذوب شدن پودرترکیبی است. یک روش فوق العاده برای چینش آلیاژ ها کنار یکدیگر. این روش بسیار به روش مستقیم لیزر فلز رسوبی شبیه است و بر اساس شایعات تفاوت نام این دو روش به این علت است که توسعه و ثبت اختراع متفاوت از دو طرف مجزا صورت پذیرفته است. با این حال هر دو روش با استفاده از لیزر طیف وسیعی از آلیاژ ها را پوشش می دهند.

اس ال اس – Selective Laser Sintering (Powder Bed Based)

اس ال اس، بیشتر برای پلاستیک استفاده می شود اما برای انواع خاصی از فلزات نیز قابل استفاده است. اس ال اس و اس ال ام رایج ترین روش های چاپ سه بعدی فلز هستند، کهبا عنوان های لیزر رسوبی فلز مستقیم (DMLS) و لیزر ذوبی فلز مستقیم (DMLM) نیز شناخته می شوند. این دو روش آنقدر به هم شبیه هستند که اغلب اشتباه گرفته می شوند. اس الا اس رنج وسیع تری از آلیژ ها را پوشش می دهد و می تواند تراکم های متفاوتی را در سطوح مختلف ایجاد کند. کمپامی های اصلی در تکنولوژی های اس ال اس و اس ال ام “3D Systems” و “EOS” هستند.

روبوکستینگ – Robocasting

روبوکستینگ که خیلی کم استفاده شده است، برای تولید مدل سرامیکی یا لایه های نازک جوهری با متریال متفاوت بکا برده می شود.یک نازل بسیار نازک برای حالتی دقیق از عملکرد پرینتر بکار می رود.نیترید ها، فلزات و مواد مرکب برای این روش استفاده می شوند و شرکت robocasting llc در این زمینه فعال است.

روش Binder Jetting and Inkjet 3D Printing

این روش در MIT توسعه یافت. این روش مثل درست مثل اس ال اس با استفاده از پودر است، اما بجای لیزر از عامل انعقادی استفاده می کند. این فرایند نیز لایه لایه است. چاپ فلز با روش Exone انجام میپذیرد. باقی مانده مواد بعد از پردازش به راحتی قابل استفاده مجدد می باشد و سرعت تولید در این روش بسیار بالاست. در نوآوری جدید می توان از دو متریال حین پرینت استفاده کرد.

سیستم Magnetojet Printing

این سیستم اولین بار توسط Vader systems بکار برده شد. در این روش از جوهر فلزی استفاده میشودکه به سمت پایین اسپری می شود و بعد از مغناطیسه شدن اشکال مختلف بسیار سریع شکل می گیرند. این روش توسط Lockheed-Martin در صنعت هوانوردی استفاده می شود.

دی ای دی – Directed Energy Deposition

دی ای دی در واقع یک واژه عام است که پهنه وسیعی از تولیدات افزودنی را شامل می شود. این روش شامل “لیزر مهندسی شده شکل دادن خالص”، “ساخت نور مستقیم”، “رسوب فلز مستقیم” و “روکش فلزی 3D لیزر” می شود. این روش دقیقا مثل لحیم کاری برای اضافه کردن حجمی به حجم موجود و یا تعمیرات پیچیده بکار می رود. در مقایسه با دیگر روش ها تنوع متریال کمی دارد که یک عیب به حساب می آید.

اصل Electron Beam Freeform Fabrication

در اصل یک دهه پیش توسط ناسا توسعه یافت و در وحله ی اول در هوانوردی مورد استفاده قرار گرفت. این روش به طرز شگفت آوری اشکال پیچیده هندسی رابدون هدر رفتن متریال تولید میکند. این یک روش عالی چاپ سه بعدی فلز برای فضا نوردان است زیرا قطعات بسیار سبکی تولید میکند که در مصرف سوخت بسیار موثر است. همانطور که از نامش پیداست توسط پرتو الکترونی سیم فلزی را ذوب می کند. این یک روش فوق العاه برای تبدیل فلزات تقریبا مایع به اشکال مختلف است.

 

برگرفته از مقاله ی: Rawal Ahmed

منبع: http://3dprinting.com/metal/types-of-metal-3d-printing

خلاصه مقاله
پرینتر های سه بعدی فلز
نام مقاله
پرینتر های سه بعدی فلز
توضیح
در تولید افزودنی یا همان لایه لایه، چاپ سه بعدی فلز مثل گل سر سبد است. امروزه شرکت های بزرگ در یک جنگ تمام عیار برای رقابت در موثر ترین شکل چاپ سه بعدی فلز هستند. افزایش نرخ فروش سالیانه دلیل خوبی برای این رقابت است.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ