image بازیافت فیلامنت پرینتر سه بعدی image مواد پرینتر سه بعدی HIPS

ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs

ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs

ABS  در انواع بسیاری از برنامه های صنعتی امروزه استفاده می شود.  مثال ها عبارتند از: تولید لوله ها، قطعات خودرو، مجامع الکترونیکی، پوشش سر محافظ، لوازم آشپزخانه، ابزار موسیقی و اسباب بازی ها.

فیلامنت پرینتر سه بعدی abs

پرینتر سه بعدی ABS

ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs به طور کلی بسیار با دوام و قوی، کمی انعطاف پذیر و در برابر گرما بسیار مقاوم است. پرینتر قادر به پردازش پلاستیک ABS به طور معمول در دمای حدود 210 تا 250 درجه سانتی گراد است. بنابراین یک پرینتر D3 قادر به پردازش ABS لزوما با PRINTBED گرم است تا از تاب برداشتن و یا ترک خوردگی ABS جلوگیری کند. از لحاظ هزینه، abs ارزان ترین فیلامنت در بین فیلامنت های مورد علاقه در جوامع پرینتر سه بعدی  است.

ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs برای بسیاری از اهداف گزینه مناسبی می باشد به دلیل این که به راحتی سمباده کشیده می شود. (برای هموار کردن و صاف کردن لبه های نا هموار و گوشه های اضافی) و رنگ پذیری بالایی دارد. در صورت شکسته شدن قطعات چاپ شده با ABS، می توان آن ها را با چسب ABS  به راحتی به هم چسباند. حلال ABS، استون است. ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs در رنگ بندی های مختلف موجود است. اما ABS دارای برخی از معایب نیز است. اول از همه اینکه، پلاستیکی غیرقابل تجزیه مبتنی بر نفت است ولی خوشبختانه می توان آن را بازیافت کرد. مشکل دیگری که ABS ایجاد می کند، دود خفیفی است که شاید باعث تحریک افراد حساس تر شود که با تهویه مناسب و یا تعبیه هود این مشکل قابل حل است.

ABS چه خصوصیاتی دارد؟

ABS  در صورت قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید فاسد می شود. اگر از ABS برای مدت طولانی نمی خواهید استفاده کنید باید آن را در ظروف محفوظ از هوا نگهداری کنید تا فاسد نشود. ABS از هوای محیط رطوبت جذب می کند و ممکن است در کیفیت چاپ تاثیر بگذارد.

مشخصات کلی ABS

ABS یکی از فرآورده های نفتی است.
بوی کمی هنگام اکسترود دارد.
بسته به مشخصات و رنگ درجه حرارت اکستروژن بین 220 تا 250 درجه است.
ABS شکننده تر از PLA است.
ABS در پایان چاپ بر قرار تر از PLA است.
در درجه حرارت 100 سانتی گراد چکش خور می شود. (در مقابل  حرارت مقاوم تر از PLA است)
نیاز به نیروی کمتر برای اکسترود شدن می خواهد. (فشار به نازل)

خلاصه مقاله
ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs
نام مقاله
ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs
توضیح
ABS در انواع بسیاری از برنامه های صنعتی امروزه استفاده می شود. مثال ها عبارتند از : تولید لوله ها، قطعات خودرو، مجامع الکترونیکی، پوشش سر محافظ، لوازم آشپزخانه، ابزار موسیقی، اسباب بازی ها. ماده مصرفی پرینتر سه بعدی abs به طور کلی بسیار با دوام و قوی، کمی انعطاف پذیر و در برابر گرما بسیار مقاوم است. پرینتر قادر به پردازش پلاستیک ABS به طور معمول در دمای حدود 210 تا 250 درجه سانتی گراد است. بنابراین یک پرینتر D3 قادر به پردازش ABS لزوما با PRINTBED گرم است تا از تاب برداشتن و یا ترک خوردگی ABS جلوگیری کند. از لحاظ هزینه، abs ارزان ترین فیلامنت در بین فیلامنت های مورد علاقه در جوامع پرینتر سه بعدی است.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ