image پرینت سه بعدی در ون image حالت Minfill

فیلامنت APLA+

فیلامنت APLA+

شرکت های Fuel 3D و NatureWorks  فیلامنت جدیدی تحت عنوان فیلامنت APLA+ روانه بازار کرده اند.

این شرکت فیلامنت سازی فیلامنت APLA+ را که با نام PLA+ نیز شناخته می شود به عنوان جدید ترین محصول خود عرضه کرده است. این فیلامنت نسخه ی جدید و بهبود یافته ای از فیلامنت های APLA است. این محصول فرمول پیشرفته ای از گونه ی Ingeo PLA ارائه می دهد که حرارت بالا و مقاومت بالایی را قابل تحمل می نماید.

فیلامنت APLA+

Fuel 3D چگونه بوجود آمد؟

بهتر است برای کسانی که به تازگی با Fuel 3D آشنا شده اند اضافه کنیم که در بهار سال گذشته  ادغام بزرگی بین شرکت های  3Dom آمریکا، 3Dom اروپا و Fuel 3D صورت گرفت و نتیجه ی این ادغام تحت نام تجاری Fuel 3D به کار خود ادامه داد. پس از این ادغام گروه تحقیق و توسعه ای با هدف تمرکز بر روی مواد مصرفی پرینتر سه بعدی یا همان فیلامنت ها کار خود را آغاز کرد. نتیجه ی این تبلیغات و سرمایه گذاری ها فیلامنت APLA+ بود که شوک بزرگی را به بازار مواد مصرفی پرینتر های سه بعدی وارد خواهد کرد.

نمایندگان Fuel 3D در یک اطلاعیه ی مطبوعاتی رسمی اعلام کردند، فیلامنت APLA+ با توان مقاومتی بالا پاسخگوی تقاضای زیاد بخش صنعت است. مخصوصا برای شرکت هایی که مجبور به استفاده از فیلامنت ABS  در کاربرد های صنعتی هستند، اینک آنها می توانند از این PLA  جدید استفاده کنند.

این تفاوت برای کاربران به راحتی قابل لمس است. قدرت اسقامت سطحی APLA تقریبا دو برابر PLA بود و این آیتم در فیلامنت APLA+ به میزان چهار ممیز سه برابر افزایش یافته است. ضمن اینکه در رابطه با مقاومت در برابر دما نیز هر دو فیلامنت APLA+و APLA از مقاومت بالاتری نسبت به PLA برخوردار هستند. همچنین در مقایسه با ABS  نیز نتایج چاپ سه بعدی با APLA+ نشان از برتری این محصول جدید از نظر قابلیت پرینت سه بعدی، دما و تحمل فشار را دارد.

فیلامنت APLA+ برای چاپ در پرینتر های سه بعدی FDM فرموله شده است. علاوه بر این تمام مواد مصرفی شرکت Fuel 3D تحت نظارت Ingeo NatureWorks گواهی تائید دارند که این موضوع به منزله ی آن است که این فیلامنت ها مجموعه ای از آزمایش ها را برای حصول اطمینان از کیفیت مورد نیاز، گذرانده اند.

فیلامنت APLA+ در حال حاضر تنها در رنگ Natural در دسترس است و دیگر رنگ های آن به زودی روانه بازار خواهد شد. حدود قیمت گذاری آن در حال حاضر 49.99 دلار می باشد.

منبع: http://www.3ders.org/articles/20170315-3d-fuel-teams-with-natureworks-launch-new-apla-plus-3d-printing-filament.html

خلاصه مقاله
فیلامنت APLA+
نام مقاله
فیلامنت APLA+
توضیح
فیلامنت APLA+شرکت های Fuel 3D و NatureWorks فیلامنت جدیدی تحت عنوان فیلامنت APLA+ روانه بازار کرده اند.این شرکت فیلامنت سازی فیلامنت APLA+ را که با نام PLA+ نیز شناخته می شود به عنوان جدید ترین محصول خود عرضه کرده است. این فیلامنت نسخه ی جدید و بهبود یافته ای از فیلامنت های APLA است. این محصول فرمول پیشرفته ای از گونه ی Ingeo PLA ارائه می دهد که حرارت بالا و مقاومت بالایی را قابل تحمل می نماید.
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ