image تاریخچه پرینترهای سه بعدی image مواد اولیه پرینتر سه بعدی PVA

فیلامنت پرینتر سه بعدی pom

فیلامنت پرینتر سه بعدی pom

فیلامنت پرینتر سه بعدی pom نام مستعار پلی اکسی متیلن یک نوع رشته قوی با خواص پیوند شگفت انگیز است که باعث می شود چاپ اشیا واقعا محکم و قوی باشد و چسبندگی بالایی دارد. POM مثل PLA و نایلون احتیاجی به سینی داغ ندارد، خیلی کم تاب بر می دارد و احتیاجی به فن خنک کننده ندارد. فیلامنت پرینتر سه بعدی POM خیلی شبیه به نایلون است و قابلیت های نایلون را دارد اما با ساختار و استخوان بندی ضعیف تر.

پرینتر های سه بعدی pom

در چه مواردی از فیلامنت POM استفاده می شود؟

فیلامنت پرینتر سه بعدی POM به طور معمول برای چاپ قطعات دقیق که نیاز به سختی بالا، اصطحکاک کم و ثبات ابعادی بسیار عالی استفاده می شود. فیلامنت پرینتر سه بعدی POM برای قطعاتی که احتیاج به پرینتر های دقیق با پایه های نازک و دقیق دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

باز به این نکته باید اشاره کرد که فیلامنت های پرینتر سه بعدی انواع مختلفی دارند که هر یک کاربردهای خاص خود را دارد و برای مصرفی خاص مورد استفاده قرار میگیرند فیلامنت pom نیز برای مصارف خاصی که در بالا به آنها اشاره شد استفاده میشود پس باید بنا به مصرف مواد اولیه مورد نظر با دقت انتخاب شود و اگر شما به فیلامنتی احتیاج دارید که هم خواص pla و هم خواص nylon را داشته باشد ما به شما فیلامنت pom را پیشنهاد میکنیم اما معمولاً قیمت این گونه فیلامنت های خاص بالا میباشند و این همان نکته ای است که معمولاً علاقه مندان به دنبال مواد دیگر و مشابه میروند به طور مثال کسانی که از pom  میخواهند استفاده کنند به دنبال nylon  که قیمت پایین تری دارد میروند و یا به دنبال فیلامنت پرینتر سه بعدی pla  میروند که از لحاظ استحکام مشابه pom بوده ولی از لحاظ قیمت بسیار پایین تر فروخته میشود.

خلاصه مقاله
فیلامنت پرینتر سه بعدی pom
نام مقاله
فیلامنت پرینتر سه بعدی pom
توضیح
فیلامنت پرینتر سه بعدی pom نام مستعار پلی اکسی متیلن یک نوع رشته قوی با خواص پیوند شگفت انگیز است که باعث می شود چاپ اشیا واقعا محکم و قوی باشد و چسبندگی بالایی دارد. POM مثل PLA و نایلون احتیاجی به سینی داغ ندارد، خیلی کم تاب بر می دارد و احتیاجی به فن خنک کننده ندارد
نویسنده
انتشار دهنده
ایکس پرینتر سه بعدی
لوگو انتشار دهنده
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی
  • تگ